Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #43

The Punisher (MAX) #43

The Punisher (MAX) #43

"Widowmaker" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Oto historia pięciu kobiet, które połączyły bardzo podobne tragedie - Punisher zabił ich mężów. Teraz pragną zemsty i mają już pewien plan...

Cytat

Shauna Toomey: "Check it out: my name is Shauna Toomey. My man was John James Toomey. Anyone got any more bullshit to say, they can suck my muthafuckin' dick."

Streszczenie

Punisher wyprowadza nad rzekę mężczyznę z pobliskiego baru. Ten przerażony wyznaję to, co wie o ludziach kręcących filmy pornograficzne z dziećmi. W nagrodę Castle nie wypatroszył go i nie owinął jego jelit wokół drzewa. Nie oblał go benzyną i nie podpalił. Po prostu go zastrzelił. Mimo to, te wszystkie okropności w nim zostały. Wraz z myślą, jak łatwo mu byłoby ich dokonać.

Annabella obserwuje z okna swojego domu taksówkę, którą przyjechała jej przyjaciółka Barbi, która swoim zwyczajem płaci za przejazd zadowalając oralnie taksówkarza. Po chwili wchodzi do domu i wita się ze swoją przyjaciółką. Kobiety udają się do salonu, w którym czekają ich znajome Bonnie i Lorraine. Jest tam jeszcze nieznana Barbi, czarnoskóra Shauna. Siadając wokół stołu i popijając białe wino panie przechodzą do omawiania wspólnego celu. Wszystkie są wdowami. Ich mężowie zostali brutalnie zabici przez człowieka wymierzającego sprawiedliwość na własną rękę. Pragną za to zemsty. Barbi przerywa mówiącej Annabelli. Pyta z odrazą, w jakim celu znajduje się tu Shauna?

Piękna kobieta wchodzi do baru. Od razu zwraca uwagę trzech mężczyzn. Jeden z nich postanawia do niej podejść. Zagadnięta kobieta bez ceregieli pyta faceta, czy chce ją przelecieć. Następnie każe zaskoczonemu iść za nią. Razem wychodzą z lokalu.

Barbi zaczyna protestować odnośnie omawiania prywatnych, rodzinnych spraw w obecności Shauny. Czarnoskóra kobieta wstaje i podchodzi do niej. Pokazuje jej żyletkę, którą trzyma w ustach. Szybkim ruchem przecina naszyjnik na szyi przerażonej Barbi. Z powrotem siadając mówi, że z łatwością mogłaby to samo zrobić z jej biustem. Przeciąć go tak, by wypłynęła zawartość. Właśnie, dlatego tu jest. Potrzebują kogoś, kto potrafi robić takie rzeczy. Z groźbą przedstawia się jako Shauna Toomey, wdowa po Johnie Jamesie Toomey'u. Annabella tłumaczy, że ta kobieta już kiedyś pomogła im we wspólnym problemie. Jej przyjaciółki szybko orientują się, o co chodzi. Bonnie ucina szybko temat, mówiąc, iż nie chce nigdy więcej słyszeć imienia osoby, która kiedyś była ich problemem. Annabella zmienia temat przechodząc do istoty rzeczy. Będą studiować wszelkie informacje, które zdobyła o celu. Dowiedzą się, dlaczego tysiącom mężczyzn nie udało się go wykończyć. Znajdą jego słaby punktu i dzięki niemu wykończą Punishera.

Tajemnicza kobieta i mężczyzna z baru uprawiają seks. W pewnym momencie kobieta mówi swojemu partnerowi, by jej nie dotykał. Ten nazywa ją niegrzeczną dziewczynką. W odpowiedzi zostaje trafiony pięścią w twarz. Zdezorientowany usiłuje zepchnąć kochankę z siebie. To ją tylko rozwściecza. Krzycząc, że nic nie poczuła trafia go w twarz raz za razem. Następnie nazywa zakrwawionego mężczyznę bezużyteczną, małą dziwką i wychodzi.

Shauna opowiada historię śmierci swojego męża. Zawsze ostrożny John James, gdy dowiedział się, że jego ludzie złapali Punishera postanowił osobiście go zabić i to był jego błąd [patrz The Punisher (MAX) #37 - Don David]. Kolejna opowiada Lorraine. Jej mąż Paulie umarł w szpitalu po tym, jak został postrzelony w twarz z śrutówki. Kobieta zdążyła napatrzeć się na jego zmasakrowane ciało. Mąż Barbi, Larry był tym, który sprowadził do miasta Nicky'ego Cavellę [patrz The Punisher (MAX) #2 - Don David]. Robiąc to podpisał na siebie wyrok śmierci [był jedną z licznych ofiar Franka w The Punisher (MAX) #6 - Don David]. Także Artie, mąż Bonnie padł ofiarą Punishera. Castle spalił go razem z jego ludzmi przy użyciu miotacza płomieni. Ostatnia opowiada Annabella. Ona został zraniona najbardziej. Podczas masakry na urodzinach jej dziadka don Massimo Cessare, zginął on sam, jej ojciec, mąż i dwóch synów [patrz The Punisher (MAX) #1 - Don David]. Kobietom nie pomoże ani policja, ani reszta pozostałych przy życiu członków mafii. Muszą wykończyć Punishera po swojemu.

Tajemnicza kobieta siedząc przed lustrem zmywa z siebie makijaż. W międzyczasie przykleja do lustra zdjęcia Shauny, Annabelli oraz reszty jej przyjaciółek. Przyglądając się swojej pokrytej bliznami twarzy i torsowi z amputowanymi piersiami rzuca ciche przekleństwo w ich kierunku.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.