Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #6

Daredevil vol. 2 #6

Daredevil vol. 2 #6

"Guardian Devil" - part 6: "The devil divested"

Postacie
Cytat

Karen do Matta: "So promise me, no matter what, that you`ll never stop!(...) Never stop Matt. No matter what."

Streszczenie

Na pierwszej stronie "Daily Bugle" widnieje nagłówek "Anioł w żałobie". Ben Urich opisuje w nim wydarzenia okrzyknięte najbrutalniejszym przestępstwem w historii narodu. Sześć zakonnic, pięciu bezdomnych i popularna spikerka stacji radiowej w LA Karen Page, zostali w brutalny sposób zamordowani w miejscowym kościele. Artykuł ten właśnie spoczywa w potężnych łapskach szefa przestępczego światka Nowego Jorku - Kingpina.

Gdzie indziej to samo wydanie gazety leży zakrwawione na podłodze w sąsiedztwie środków przeciwbólowych, bandaży i poplamionego krwią zdjęcia. Zdjęcia dziewczyny z pierwszej strony Bugle`a, w towarzystwie sławnego niewidomego adwokata, Matthew Murdocka. Adwokat ten właśnie siedzi podparty o ścianę swojej sypialni z raną postrzałową barku. Otwiera bębenek rewolweru i wsadza nabój, po czym przykłada lufę do głowy. Wspomina jeden z wieczorów, kiedy to jego ukochana Karen Page, zabroniła mu przywdziać czerwony uniform i ruszyć w miasto jako Daredevil. Puszcza rewolwer, uderza pięścią w pierś, po czym niszczy wszystko w pobliżu. Kiedy atak furii dobiega końca, Matthew klęczy pośrodku ogromnego łoża, w pokoju, które z krzesłem wbitym w ścianie, z porozbijanymi szybami, ze zniszczonymi kwiatami i szafkami wygląda jak po przejściu jakiegoś huraganu. Znów nachodzą go wspomnienia... Leży w łóżku u boku ukochanej Karen, rozmawiają na temat swojej przyszłości, o tym, że Matt pewnie zrezygnuje z roli Daredevila dopiero, gdy urodzi im się dziecko. Karen zapewnia go, że będzie doskonałą matką dla jego dziecka, ale musi jej coś obiecać. Matthew nie może ukryć zaskoczenia słysząc jak Karen prosi go, aby nigdy nie przestał być bohaterem. Chociaż nie będzie on nigdy w stanie zmienić tego świata na lepsze, to może uczynić go bezpieczniejszym. Dzięki takim ludziom jak on, jest ona w stanie zdecydować się na dziecko. Tak więc Karen obiecuje opiekować się ich dzieckiem, a Matthew zadba o to, aby to dziecko żyło w choć trochę bezpieczniejszym świecie. Prosi, aby pod żadnym pozorem nigdy nie przestał. Ze łzami w oczach słowa Karen odbijają się echem w jego głowie. Patrząc na miasto nakłada maskę obiecując, że nigdy nie przestanie. W tym czasie Macabes spogląda przez okna swego biurowca, wiedząc że już niedługo śmiałek zjawi się u niego.

Ennis Tavern
Trzech mężczyzn siedzących przy piwie namawia kompana, aby opowiedział historię, jak to zabił Daredevila. Kiedy Turk zagłębia się w swoją opowieść, za jego plecami pojawiają się dwie połączone litery D, a następnie ręce w czerwonych rękawiczkach opadają na barki mężczyzny. Akcja przenosi się na dach jednego z budynków. Turk zwisa głową ku ziemi, trzymany przez śmiałka za nogawkę spodni. Matt żąda informacji na temat Bullseye`a, dlaczego zjawił się w mieście? Czy wciąż w nim jest? A najważniejsze, kto go wynajął? Turk nie wie nic na temat Bullseye`a, jedynie to, że wynajął go jakiś starszy mężczyzna dysponujący dużą kasą. Na dodatek zatrudnił tej nocy największych oprychów z miasta poza Turkiem. Oprych podaje adres budynku, w którym tego wieczoru zbierają się wszyscy zatrudnieni przez Macabesa. Na koniec oferuje swoją pomoc, mówiąc coś o drużynie i dawnych czasach, ale Daredevila już nie ma.

W momencie, gdy śmiałek zbliża się do wieżowca, w którym znajduje się źródło wszystkich jego nieszczęść, Macabes wydaje polecenie strażnikowi przy drzwiach, aby postrzelił intruza. Matt usłyszał każde słowo. Strażnik ledwo wyjął broń, kiedy Devil rzuca pałką, która przebijając szybę trafia w głowę oprycha, pozbawiając go przytomności. Macabes cały czas śledzi poczynania Murdocka za pomocą kamer. Kiedy ten idzie w stronę windy, wyskakuje na niego grupa ninja w uniformach Hand. Przez chwilę Matt uwierzył, że to faktycznie Hand, jednak gdyby to byli oni, nie usłyszałby jak nadchodzą, poza tym wyczuwa ich strach. Po siedemnastu sekundach od wejścia do budynku Devil przekroczył pierwszą linię obrony.

Starzec zagłusza swoje polecenia wydawane przez radio. Matt otwiera drzwi windy, okazuje się, że szyb jest pusty. Ramię postrzelone przez Bullseye`a jest do niczego, musi więc wspinać się używając tylko jednej ręki. Macabes otwiera jedne z drzwi szybu i nagle pod Daredevilem rozgrywa się prawdziwe piekło. Słyszy jęki zmarłych, fala ciepła uderza w stopy Daredevila, zostało mu piętnaście pięter wspinaczki, kiedy z tłumu dusz wyłania się postać Karen błagającej o pomoc, a zarazem oskarżającej ukochanego o to, co się z nią stało. Dziesiątki rąk zaczynają wciągać Matta, ten wsłuchując się w bicie serca Karen przestaje się opierać. Kiedy poddaje wątpliwości rytm serca ukochanej, zostaje wyciągnięty z szybu windy. Okazuje się, że to Baal uratował śmiałka. Nazywa siebie jego własnym aniołem stróżem. Wyjaśnia swojemu podopiecznemu, że strzeże go od urodzenia i jedynie poczynania Macabesa zmusiły go do ujawnienia się, gdyż teraz ma dwie misje, chronić Matta i powstrzymać Macabesa przed sprowadzeniem na ziemię Apokalipsy poprzez osobę niemowlęcia. Po dotarciu na górę, zastają "komitet powitalny". Murdock byłby w stanie uwierzyć w słowa Baala, gdyby nie kawałek syntetyku oderwany z jednej z dusz w windzie. Wychwytuje brzęczenie o wysokiej częstotliwości. Strażnicy rozpoczynają ostrzał, Baal likwiduje jednego po drugim. Matthew załatwia ostatnich dwóch, po czym wbija rozłożoną laskę w klatkę piersiową swojego anioła stróża. Znajduje centralny nerw splotu słonecznego i zaciska na nim pałkę, jeśli uciśnie zbyt mocno, może zabić. "Anioł stróż" upada. Murdock zaczyna rozrywać go na strzępy, okazuje się, że pod syntetyczną skórą, stertą blach i przewodów kryje się kolejny zamaskowany sługus Macabesa. Wściekły Matt ostrzega starca, aby zaczął się modlić o życie dziecka. Macabes oznajmia, że modlitwa nie jest w jego stylu, zostawia ją dla takich nieoświeconych jak Matt. Sam natomiast wyznaje kościół dymu i luster. Śmiałek słyszy bicie jego serca, wyczuwa w nim podniecenie. Kopniakiem wyważa drzwi, po czym wchodzi do pustego biura, gdzie po lewej stronie znajduje się czworo drzwi, a po prawej wielkie okno z widokiem na miasto. Starzec ciągle mówi o dramacie, jaki udało mu się wyreżyserować. Matt wsłuchując się w głos oprawcy rzuca pałką w okno, które okazuje się być jedynie barierą do pomieszczenia, w którym czeka na niego sprawca wszystkich problemów i tragedii ostatnich dni. Daredevil w końcu staje przed obliczem mistrza iluzji - Mysterio.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.