Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #402

Avengers #402

Avengers #402

"End of the Line"

Postacie
Cytat

Captain America: "So much chaos and destruction. I've... Ive never seen anything like it..."
Thor: "Gee, thanks Cap. Not exactly what we needed to hear..."

Streszczenie

Avengers ratują ludzi uwięzionych w metrze. Z pomocą piorunów Thora udaje im się uruchomić elektryczny silnik i wyprowadzić pasażerów na powierzchnię bez wybuchu paniki. To co zastają po opuszczeniu podziemi przerasta ich najśmielsze oczekiwania: otacza ich zniszczenie, ognień i panika spowodowane atakiem Onslaughta. Jak na oficjalnych bohaterów USA przystało, Avangers rzucają się by pomóc wszystkim potrzebującym, jednak nie są w stanie zbyt dużo zrobić przez brak większości członków ich drużyny. Scarlet Witch sugeruje, żeby spotkali się z Giant-Manem, Quicksilverem i Iron Manem, aby odebrać osłonę psioniczną chroniącą przed Onslaughtem - bez niej nie będą w stanie pomagać potrzebującym.

W międzyczasie Black Widow zostaje otoczona przez przerażonych ludzi, którzy oczekują od niej pomocy we wszystkim. Ratuje ją Captain America, ale mimo prób nie udaje mu się uspokoić tłumu - herosi muszą uciekać by nie zostać stratowanymi. Zostawiają lekko wstrząśniętą towarzyszkę w bocznej alejce, a sami pędzą na miejsce spotkania z resztą grupy. Tony Stark pojawia się w samą porę by rozdać psi-tarcze. Nagle znikąd strzela promień, który powala Thora, a kolejny strzał roztrąca pozostałych. Sprawcami są Holocaust i Post, korzystający z niewidzialności, jaką zapewniają im urządzenia ich pana. Onslaught wysłał swych sługusów by zniszczyli osłony psioniczne. Posiadacza krystalicznej zbroi przed ich zabraniem powstrzymuje Scarlet Witch, ale poplecznicy Onslaughta mają zdecydowanie większą siłę ognia niż cali Avangers razem wzięci. Wasp zauważa, że ich dowódca - zawsze pełen nadzei Captain America - stoi bezczynnie, wydając się równie bezsilny jak gapie dookoła. Gdy Osa pyta się, co mają zrobić, ten spokojnie odpowiada, że nie pokonają swoich przeciwników. Przerażenie udziela się owadziej pannie, ale ku jej zdumieniu Rogers po chwili rusza do akcji rzucając tarczą w Posta, tak by włączyła jego osłonę niewidzialności i po odbiciu się poleciała w Holocausta, by potem jak zawsze wrócić do jego dłoni. Stając tak, by pomiędzy nim, a przybranym synem Apocalypse'a z innej rzeczywistości stał jego niewidzialny towarszysz, Cap prowokuje pomarańczowego Jeźdźca do strzału. Ten bez namysłu oddaje najmocniejszą salwę na jaką go stać i... pozbawia Posta sporego kawałka pleców, wyłączając go z walki. Wszyscy Avangers skupiają się na zaskoczonym swoją pomyłką Holocauście, który szybko podziela los niebieskiego mutanta.

Tłum wiwatuje na cześć Avengers, a oni przygotowują się do ataku na samego Onslaughta. Ten pojawia się na ekranie reklamy, twierdząc, że nawet z psi-tarczami nie mają szans przeciwko niemu, ale jego przekaz zostaje zniszczony. Avangers ruszają do walki.

Autor: Ma3lstr0m

Galeria numeru

Avengers #402

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.