Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #295

Incredible Hulk vol. 2 #295

Postacie
Cytat

Bruce (powoli przemieniając się w Hulka): "I'm the man you've all come to see. I live here. This is my home, my laboratory. I'm Bruce Banner. The Hulk!"

Streszczenie

Ciągle kulejąc [Ultron zranił go w nogę w SECRET WARS #12- DG], Hulk powraca na Ziemię tą samą drogą, którą ją opuścił. Jest wściekły. Cały czas warczy. Przypomina sobie tajemniczą budowlę, która niespodziewanie pojawiła się w sercu Central Parku. Gdy nieopatrznie zdarzyło mu się do niej wejść, zniknął i został zmuszony do walki w obcym świecie [Secret Wars].Teraz, gdy tylko z niej wyszedł, konstrukcja znika. Hulk stara się nie zagubić wspomnień z ostatnich wydarzeń, skupia się na nich, jednak już po chwili uciekają one z jego pamięci. Pozostaje jedynie uciążliwy ból nogi, ktory nie daje o sobie zapomnieć.

Kuśtykając, Hulk kieruje się w stronę wyjścia z parku. Spotyka na swej drodze małżeństwo starszych ludzi - Daniela i Mary. Rozpoznają oni w nim bohatera, o którym czytali artykuł w "Time". Widząc, że olbrzym jest ranny, zbliżają się do niego, aby udzielić mu pomocy. Zielony jednak nie ma na to ochoty. Ciągle warcząc, przechodzi niemalże po stojących mu na drodze spacerowiczach. Potem wybija się i wykonuje długi skok w kierunku miasta. Zaskoczone małżeństwo nie może zrozumieć zachowania rzekomego bohatera. Zastanawiają się co wprawiło go w taką złość...

Dla Bruce'a Bannera przyszłość zaczęła rysować się w jasnych kolorach. Osiągając wreszcie pełnię kontroli nad Hulkiem, powrócił do badań naukowych. Odniósł w tej dziedzinie ogromny sukces. Udało mu się nawet wyleczyć psa, z chorobą którego współczesna medycyna nie miała szans się zmierzyć. Wszystko zaczęło walić się wraz z pojawieniem zabójcy na zlecenie - Boomeranga. Wziął on jako zakładniczkę asystentkę Bannera, doktor Katherine Waynesboro. Jego szef, Max "Hammer" Stryker zażądał wzamian za jej wypuszczenie przeprowadzenia na sobie zabiegu, który usunie raka z jego organizmu. Leczenie promieniami Gamma nie było jeszcze testowane na ludziach, ale gangsterowi nie robiło to różnicy. Zmusił naukowca do rozpoczęcia naświetlania. Operacja zakończyła się powodzeniem. Stryker wyzdrowiał, a jedynym efektem ubocznym wydawała się zmiana koloru jego skóry na zielony. Od razu po zabiegu, bez dalszych problemów, wyjawił Hulkowi, że Kate przetrzymywana jest w jego apartamencie nieopodal Central Parku...

Lądując na jakiejś nowojorskiej ulicy, Hulk postanawia zadzwonić z publicznego automatu na informację, żeby poznać dokładny adres Maxa Strykera. Po delikatnych trudnościach udaje mu się wreszcie ten wyczyn. Posiadając już konkretne współrzęne wykonuje kolejny sus w odpowiednim kierunku, pozostawiając za sobą zdezorientowanych przechodniów.

Tymczasem w apartamencie Maxa Hammera, Boomerang uspokaja swoją zakładniczkę obiecując, że gdy tylko jego szef zadzwoni do niego z informacją, że zabieg powiódł się, zostanie ona niezwłocznie uwolniona. Kate zastanawia się co będzie, gdy eksperyment zakończy się porażką. Złoczyńca odpowiada, że wtedy przejmie interesy Strykera i zostanie wolnym agentem- swoim własnym człowiekiem. Poza tym chętnie jeszcze wyrówna rachunki z Hulkiem. W tym momencie wspomniany przed momentem olbrzym z potężnym impetem wskakuje do mieszkania. Zadaje Boomerangowi pełen furii cios, którego celem było pozbawić zabójcę życia. Uderzenie ciska bandziorem na znaczną odleglość. Gdy udaje mu się dojść do siebie, sam jest zaskoczony faktem, że przeżył.

Kate tymczasem próbuje dogadać się jakoś z Hulkiem, ale jedyna odpowiedź jaką uzyskuje to pełne agresji warczenie. Olbrzym wybija się w kierunku Boomeranga, rycząc jak dzikie zwierzę. Przerażony złoczyńca pośpiesznie ciska w jego kierunku trzy rocketrangi. Nie miały one jednak szans dosięgnąć celu, bo zielony rozbija je w locie jedną ręką. Potem chwyta zabójcę i razem z nim spada na ziemię z ogromnej wysokości. Porywaczowi znowu udaje się wyjść cało z opresji, gdyż spadając wylądował na Hulku. Boomerang postanawia ratować się ucieczką. Nie będzie mu to jednak dane, bowiem wściekły olbrzym chwyta go i ignorując jego prośby zadaje kolejny cios. Złoczyńca przechyla się do przodu, w ostatniej chwili unikając ogromnej pięści potwora. Uderzenie, które miało roztrzaskać mu czaszkę, jedynie pozbawia go przytomności. Kolejny strzał jednak bez wątpienia wysłałby Boomeranga do kostnicy. Dwu policjantów postanawia stanąć w obronie przestępcy. Proszą oni Hulka, aby zostawił złoczyńcę im. Ten jednak rezygnuje z zemsty dopiero na prośbę Kate. Przedstawia się ona jako asystentka doktora Bannera i zabiera zielonego do domu. Dzięki jej czułości Bruce odzyskuje kontrolę nad swoim ciałem.

Bruce i Kate jadą taksowką do swojego laboratorium w obserwatorium Northwind. Kierowca informuje ich, że to już jest dziś jego piętnasty kurs do tego miejsca. Widząc, że Banner porusza się o kuli pyta, czy on też przybył tu w poszukiwaniu cudownego leku. Naukowiec wyskakuje z samochodu i zauważa długą kolejkę ślepych, kaleków, ludzi nieuleczalnie chorych. Pyta stojącego nieopodal mężczyznę z departamentu zdrowia o to, kim są ci wszyscy ludzie i po co tu przybyli. Ten odpowiada, że przyjechali tu do Bruce'a, bo rozeszły się plotki, jakoby bawił on się tutaj w uzdrowiciela. Banner zaprzecza mówiąc, że dopiero wrócił. Widząc jednak grupkę zielonoskórych szczęśliwych osobników, dochodzi do wniosku, że ktoś musiał używać gammaskopu bez jego pozwolenia. Postanawia przemówić tłumowi do rozsądku, jednak jakiś mężczyzna bierze go za kalekę, który chce poddać się zabiegowi bez kolejki. Pyta za kogo Bruce się uważa. Ten, powoli zmieniając się w Hulka informuje go kim jest. Olbrzym przedziera się przez rzędy kalek bez żadnych sentymentów. Kate zastanawia się dlaczego Bruce poddał się swojej ciemnej stronie. Obawia się, że przez swoje obecne zachowanie może stracić wszystko, co udało mu się ostatnio zdobyć. Próbuje uspokoić Hulka mówiąc, że są to tylko biedni ludzie, którzy przybyli do niego w poszukiwaniu pomocy. Potwór odzyskuje jasność umysłu i wraz z asystentką wskakuje do laboratorium.

Wewnątrz zastają Maxa Hammera, który obsługując gammaskop uzdrawia chorych. Cieszy on się na widok Hulka i nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. Poza tym twierdzi, że Banner wyleczył go zarówno z raka, jak i ze zbrodni. Zwraca uwagę naukowca na fakt, że mógł przecież ukraść jego cenne urządzenie i zbić przy jego pomocy majątek, ale on postanowił ofiarować innym cierpiącym zdrowie, tak jak Bruce dał zdrowie jemu. Nie obchodzi go, że leczenie promieniami Gamma nie przeszło jeszcze testów- zadziałało w jego przypadku, zadziałało też na tych kilku pierwszych szczęśliwców, których już naświetlił. Kate przyznaje mu rację. Wygląda na to, że metoda Bannera jest w stanie robić wszystko, co ten przepowiadał- rewitalizować chorych, odbudowywać uszkodzone komórki, leczyć połamane kości. Hulk odpowiada, że widzi to wszystko, ale nikt nie wie jakie mogą być skutki uboczne jego zabiegów. Pojawiający się właśnie w drzwiach pan Douglas, ze swym martwym psem, Siriusem, na rękach mówi, że on wie. Przerażony Banner pyta mężczyznę co się stało, ale ten nie potrafi mu odpowiedzieć. Sam przyszedł tutaj w poszukiwaniu wyjaśnienia. Otóż zwierzak zmienił się po powrocie do domu. Jego nowy kolor rodzina mogła zaakceptować, ale nie jego zachowanie. Potulny do tej pory pies ugryzł w rękę chłopca, niosącego mu kość. Żona zadzwoniła tego dnia do Douglasa z prośbą, aby ten wrócił z pracy wcześniej i zajął się Siriusem. Mężczyźnie ledwo udało się uwiązać go w piwnicy.

Rozwścieczone zwierzę uciekło jednak w nocy, wybijając swoją głową dziurę w drzwiach. Aby ratować swoją rodzinę, pan domu zmuszony był wpakować w pupila kilka kul. Kate zastanawia się, jaki efekt będzie miało leczenie promieniami Gamma na ludziach, skoro pies wpadł po nim w taki szał. Hulk odpowiada, że to właśnie jest powód dla którego był taki ostrożny. Hammer jest w szoku. Myślał, że Bruce ma już wszystko pod kontrolą. Nagle z Maxem zaczyna dziać się coś dziwnego- zwija się on z bólu i rzucając się wpada za biurko. Wychodzi z tamtąd już jako ogromny, wściekły potwór. Banner uświadamia sobie, że w najbliższym czasie nie ma szans na spełnienie swoich naukowych marzeń.

Autor: Don God

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #295

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.