Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #243

Avengers #243

Avengers #243

"Chain Of Command!"

Postacie
Cytat

Dziennikarz 1, słuchając przemowy Visiona: "Psstt! Do you believe any of that?"

Dziennikarz 2: "Suurrre, just like I believed that Nixon wasn't a crook!"

Streszczenie

Vision rozpoczyna konferencję prasową od oświadczenia, że zniknięcia bohaterów, które miały miejsce wciągu ostatnich dni nie są częścią spisku prowadzącego do inwazji obcych, jak podają media. Dodaje też, że Avengers będą kontynuować swoją dotychczasową działalność pod jego przywództwem. Pada pytanie o lądowanie obcych w zachodniej Wirginii, ale Vision mówi, że oczekują na informacje władz w tej sprawie, które mają uzyskać na oficjalnym spotkaniu tego dnia. Tymczasem zapewnia, że Avengers będą dbać o bezpieczeństwo obywateli w każdej sytuacji.

 

W tym samym czasie, grupa bandytów próbuje obrabować bank. Zostają jednak zaskoczeni nagłym pojawieniem się Starfoxa, który w okamgnieniu rozbraja dwóch z nich. Trzeci bierze zakładniczkę i grozi jej bronią, ale Eros używa na nim swoich miłosnych mocy sprawiając, że z radością poddaje się i wręcz cieszy się z aresztowania.

 

Kończąc konferencję, Vision obserwuje reakcje dziennikarzy i stwierdza, że nie poszło mu najlepiej. Przenikając przez sufit zaskakuje Mockingbird i dowiaduje się od niej, że Sue Richards zgodziła przyjąć się ich zaproszenie po zniknięciu reszty Fantastic Four [Fantastic Four #265]. Próbuje uspokoić ją, że Hawkeye na pewno wróci wkrótce, ale nie brzmi zbyt przekonująco. Następnie dołącza do Wandy w Sali monitoringu i dowiaduje się, że nie ma nowych wieści na temat zaginionych, ale za to Gyrich dzwonił, bo nie podobała mu się konferencja. Pyta, czy udało jej się dotrzeć do rezerwowych Avengers i dostaje potwierdzenie, że część z nich jest w stanie gotowości. Słysząc, że Starfox udaremnił napad na bank stwierdza, że podobne akcje są im teraz potrzebne, by utrzymać społeczeństwo w pewności, że Avengers czuwają. Wanda właśnie odbiera informację o pożarze w centrum i postanawia zająć się tym osobiście. Kiedy Vision zostaje sam myśli, że przydałaby mu się pomoc Isaaca, a ten natychmiast odpowiada na wezwanie i pojawia się w postaci projekcji. Zaskoczonemu Visionowi wyjaśnia, że wciąż są połączeni i może dowolnie korzystać z jego bazy danych. On jednak ma inne zmartwienia, bo uważa, że przydałoby się zebrać nową grupę Avengers, ale obawia się, że opinia publiczna nie zaufa mu. Chłodna logika Isaaca podpowiada mu, że do zdobycia publicznego zaufania wystarczyłoby przekonanie kilku szczególnych osób. Vision postanawia pójść tym tropem.

 

Tymczasem, w Błękitnej Strefie Księżyca, na dworze Black Bolta, Crystal i Quicksilver zastanawiają się, jak bezpiecznie wychować Lunę w Attilanie. Crystal stwierdza, że przydałaby się niania z Ziemi, która zna się na wychowaniu ludzkich dzieci, a Pietro wpada na pewien pomysł.

 

Wanda pojawia się na miejscy pożaru i dowiaduje się, że kilku strażaków zostało uwięzionych w płonącym budynku. Upewniwszy się, że strażacy mają butle tlenowe, rozpościera wokół budynku sferę hexów, które odcinają dostęp tlenu i natychmiast gaszą płomienie. Wymaga to od niej dużo wysiłku i koncentracji, więc prosi strażaków, by szybko wyciągnęli swoich kolegów, bo za chwilę pożar może wybuchnąć na nowo.

 

Agenci Gyrich i Sikorski docierają w końcu do rezydencji Avengers i zostają powitani przez Jarvisa, który prowadzi ich do laboratorium Visiona. Widząc go w dziwnym hełmie podłączonym do komputera, Gyrich podejrzewa, że coś kombinuje, ale android uspokaja ich, że to tylko pomaga mu utrzymać się w dobrej kondycji po niedawnym ozdrowieniu. Zostaje upomniany za swoje wypowiedzi na konferencji, więc zapewnia, że jest lepszym dowódcą niż rzecznikiem, a następnie zaprasza do Sali konferencyjnej, bo mają do omówienia kilka spraw.

 

Po zakończonej akcji, Wanda ucina sobie pogawędkę ze strażakami, kiedy nagle zauważa rozbłysk światła dochodzący z Central Parku. To samo zauważają inni członkowie Avengers i wszyscy kierują się do parku, gdzie właśnie pojawili się ich zaginieni niedawno koledzy. Towarzyszy im Iron Man, ale zaraz odlatuje. Pierwsza na miejsce dociera Mockingbird, która natychmiast rzuca się w ramiona mężowi. Zaraz zjawiają się też Starfox i Scarlet Witch, ciesząc się, ale jednocześnie domagając się wyjaśnień. Captain America uznaje jednak, że lepiej będzie przedyskutować sprawę Secret Wars na osobności. Obecni na miejscu policjanci mówią o drugiej konstrukcji, w której pojawili się Fantastic Four, razem z She-Hulk, ale po chwili odkrywają, że obie konstrukcje zniknęły. Avengers również znikają, wracając do swojej siedziby bez udzielenia wyjaśnień.

 

Jakiś czas później, She-Hulk dociera do rezydencji, już w kostiumie Fantastic Four. Przy wejściu spotyka Captain Marvel, która jest zmartwiona, bo próbowała zadzwonić do domu, ale nikt tam nie odbiera telefonu i teraz zastanawia się czy i jak powiedzieć rodzicom o swojej tajnej tożsamości. Kiedy wchodzą do sali konferencyjnej okazuje się, że właśnie ogłoszono przerwę w rozmowach, bo Janet chciała pomówić na osobności z Visionem. Hawkeye zgaduje, że dyskutują, kto ma zostać przywódcą, ale jego spekulacje zostają przerwane, gdy oboje wracają i postanawiają kontynuować konferencję. Janet oświadcza, że zrzeka się przywództwa i proponuje Visiona na swojego następcę. Clint twierdzi, że to Captain America powinien dowodzić, ale on sam mówi, że w tej chwili nie jest do tego najlepszą osobą i zgadza się poprzeć kandydaturę Visiona. Ten przyjmuje nominację i proponuje najpierw zająć się sprawą składu. Ponieważ uważa, że limit sześciu członków jest dobrym pomysłem, proponuje Thorowi i She-Hulk status członków zaocznych. Hawkeye zauważa, że to wciąż pozostawia siedem osób i już zamierza zacząć awanturę, kiedy Vision oświadcza, że dla zachowania limitu i równowagi, w porozumieniu z władzami zdecydowano o ustanowieniu drugiej grupy, stacjonującej na zachodnim wybrzeżu. Przedstawia wszystkim agenta Sikorskiego, który ma być zwierzchnikiem tej drugiej grupy, jej dowódcą natomiast ma zostać Hawkeye. Sam zainteresowany jest co najmniej zaskoczony, więc Vision wyjaśnia, że zdecydowało jego doświadczenie i znajomość środowiska bohaterów. Dodaje także, że im szybciej druga grupa zostanie uruchomiona, tym lepiej, bo właśnie dowiedział się o nowym zagrożeniu dla całej planety - Dire Wraiths.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #243

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.