Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #241

Avengers #241

Avengers #241

"Dark Angel!"

Postacie
Cytat

She-Hulk do kamiennej Le Fey: "Oh, that jaw is just too tempting a target! Say 'good night' Morgie! You're gonna be a hit in the landfill business!"

Streszczenie

Wyładowanie energetyczne w szpitalnej sali zwróciło uwagę lekarzy i członków Avengers, ale gdy zebrali się przy drzwiach, okazało się, że blokuje je magiczna bariera. Wasp próbuje przebić ją swoją energią, ale to nie daje rezultatów, jednak gdy Tigra próbuje uderzyć w barierę, przenika przez nią. She-Hulk i Wasp również się udaje, więc pozostali bohaterowie podążają ich śladem, pozostawiając personel szpitala na zewnątrz.

 

W środku zastają zaskakujący widok: Doctor Strange próbuje utrzymać w miejscu ducha Spider-Woman, który emanuje mroczną energią, by nie dopuścić go do ciała. Wanda wyjaśnia, że to ona zablokowała wejście i streszcza ostatnie wydarzenia, a tymczasem Pym i Captain Marvel próbują ustabilizować fizyczne ciało Jessiki i odkrywają, że jej fale mózgowe zaczynają zanikać. Strange mówi, że ledwo może utrzymać ducha w miejscu i zgaduje, że cokolwiek nad nim panuje, musi mieć ogromną moc. Nagle pojawia się projekcja Morgan Le Fey, która wyjaśnia, że wszystko to jest częścią jej zemsty na Spider-Woman, a teraz zamierza zniszczyć jej ciało astralne i przejąć kontrolę nad fizycznym. She-Hulk oświadcza, że nie pozwolą jej na to, ale Le Fey śmieje się tylko i atakuje ich swoją magią, tworząc wszelkiego rodzaju pnącza i macki. Avengers zajmują się tym atakiem, podczas gdy Strange ostrzega, że Jessica może umrzeć, jeśli jej umysł szybko nie połączy się z ciałem. Shroud odkrywa, że magiczne macki są bezradne wobec jego ciemności i postanawia osobiście chronić ciało Drew, a Stephen i Janet dochodzą do wniosku, że jedyną ich szansą jest bezpośrednia walka z Le Fey.

 

Nagle, ciemność przelewa się przez portal, który stworzyła sobie Le Fey i wyskakują z niej Scarlet Witch, She-Hulk i Starfox, przeniesieni przez Shrouda. Wanda atakuje hex-boltami i zaskakuje Morgan, ale kiedy Starfox próbuje się do niej zbliżyć, zostaje trafiony magiczną energią.

 

Tymczasem, Captain America wraca do rezydencji i zastaje holograficzną postać Visiona, obserwującą komputery. Android wyjaśnia, że połączył się z komputerami posiadłości, żeby lepiej ją kontrolować, ale wydaje się czymś mocno zaabsorbowany. Po chwili pojawia się Hawkeye, który wyjaśnia, jak Vision nauczył się nowych sztuczek [numer 238 - Gil], ale przerywa mu nagła eksplozja jednego z monitorów. Vision twierdzi, że to tylko drobna usterka, więc Hawkeye proponuje zostawić jemu naprawę, bo chciałby przedstawić kogoś Kapitanowi. Vision dochodzi do wniosku, że nagły skok energii pochodził z tego samego źródła, które wykrył niedawno i zamierza to sprawdzić, by nie przeszkodziło w jego planach.

 

Morgan Le Fey połączyła się z materią wymiaru astralnego, by stworzyć sobie ogromne ciało z tutejszych skał i teraz góruje nad zaskoczonymi Avengers. Obok, Magnus dochodzi do siebie i orientuje się w sytuacji odkrywając, że pozostało mu tylko jedno wyjście.

 

Avengers walczący z magicznymi tworami w szpitalu zauważają, że atak słabnie, co oznacza, że Le Fey jest teraz zajęta walką na planie astralnym. Pym oświadcza jednak, że serce Jessiki słabnie i jeśli szybko czegoś nie zrobią, umrze. W tej sytuacji, Strange postanawia użyć Oka Agamotto, by dotrzeć do prawdziwego ducha Jessiki. Odnajduje ją w miejscu uwięzienia na planie astralnym i wskazuje drogę powrotną, ale w tym czasie jej fizyczne ciało wymaga już reanimacji.

 

Okazuje się, że Spider-Woman nie może wydostać się z planu astralnego, bo przeszkadzają jej magiczne wiatry i już zamierza się poddać, kiedy pojawia się przy niej Magnus. Oświadcza, że może jej pomóc, chociaż dla niego oznacza to śmierć, wcześniej jednak chciałby powiedzieć jej prawdę o sobie. Mówi, że w dawnych czasach, w Camelot, był uczniem i kochankiem Morgany Le Fey, odkrył jednak, że weszła w posiadanie księgi Darkhold i dała się skorumpować ukrytemu w niej złu. Postanowił więc ukraść i ukryć księgę, a potem strzegł jej dniami i nocami, by uchronić ukochaną przed złem. Le Fey odnalazła go jednak i zabiła jego fizyczne ciało, gdy przebywał na planie astralnym, zmuszając go tym samym, by sam się uwięził na tym obszarze. Raz na jakiś czas był w stanie wstąpić w ciało innego człowieka, by spędzić jeden dzień na Ziemi i w takiej właśnie sytuacji spotkał po raz pierwszy Jessicę, i zakochał się w niej [Spider-Woman #13 - Gil]. Teraz żałuje, że zbliżył się do niej i wciągnął w swoją walkę z Le Fey, a żeby zadośćuczynić swoim winom, zdecydował się poświęcić swoją esencję, by ją uratować. Zanim Jessica zdąży zaprotestować, Magnus rozpływa się.

 

Czarny duch rozpływa się nagle, a aparatura medyczna wskazuje, że stan Jessiki ustabilizował się i szybko wraca do normy. Zaskoczeni Avengers zauważają, że odzyskuje przytomność, a gdy Drew otwiera oczy, widzi jeszcze ostatnią iskrę esencji Magnusa, który żegna się z nią.

 

Le Fey również zauważa co się stało, a wykorzystując moment zaskoczenia, Avengers rozbijają jej skalne ciało. Esencja Morgan uwalnia się jednak i grozi im zemstą, ale nagle pojawia się Strange, który więzi ją w odłamkach kamiennego ciała. Avengers mogą opuścić plan astralny, ale na pożegnanie, Le Fey przysięga Stephenowi zemstę.

 

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań, Pym stwierdza, że Jessica jest w dobrej formie, ale rytuały, które przeszła odcięły jej dostęp do pajęczych mocy. Ona jednak cieszy się, że żyje, a utratą mocy się nie martwi, bo zawsze pozostaje jej praca detektywa. To dla niej zupełnie nowy początek.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #241

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.