Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #249

Amazing Spider-Man #249

Postacie
Cytat

Peter Parker do swojej sąsiadki: "It's part of a top-secret training program...you understand!"
Shirly: "Huh? No. I don't. Training for what?"
Peter Parker: "The olympics! Wish me luck!"

Streszczenie

Peter właśnie ściągą swój strój Spider-Mana gdy do jego mieszkania w New Jersey wchodzi urocza blondynka w stroju kąpielowym. Parker gani sie w myślach za nienaprawienie zamka w przesuwanych drzwiach i szybko odrzuca górną część stroju. Dziewczyna przedstawia się jako Shirley i zachwyca się dobrze zbudowanym Peterem, zwracając uwagę na jego niemodne obcisłe spodnie. Parker szybko zbywa dziewczynę, która jest zdziwiona jego zachowaniem i odrzuceniem jej zalotów. Peter pociesza się, iż na imprezie organizowanej przez Liz Osborn, na którą właśnie się udaje, ma być sporo samotnych ładnych kobiet.

Na miejscu w posiadłości Osbornów, okazuje się że Liz mówiła prawdę. Kobieta żartuje z koszulki Petera z napisem "Animal" i proponuje oprowadzenie po nowym domu. Przy garażu spotykają Harry'ego, który wrócił właśnie z motocyklowej przejażdżki ze swoim małoletnim sąsiadem.

Po powrocie na imprezę przy basenie Peter spotyka Mary Jane. Po chwili rozmowy Parker cieszy się że MJ jest jego przyjacielem, chociaż wciąż żałuje że odrzuciła jego oświadczyny. Nagle pajęczy zmysł daje o sobie znać i bardzo szybko się uspokaja [to przez nadchodzące Secret Wars - czujny Foxdie]. Korzystając z chwili dekoncentracji Petera, Mary Jane wpycha go do basenu a on pociąga ja za sobą.

W budynku Daily Bugle J.Jonah Jameson zamyślony spogląda ze swego biura na Nowy Jork. Do biura wchodzi jego żona. Jonah opowiada jej o tym jak dawno temu przyczynił się do stworzenia szaleńca znanego jako Scorpion, a teraz ktoś odkrył jego sekret i szantażuje go listownie.

W tym samym momencie do domu Osborna przyjeżdża kurier ze specjalną przesyłką. Harry jest zszokowany zawartością koperty, wsiada na motor i ucieka do pobliskiego lasu nie zważając na wołanie żony.

Przy basenie Peter zauważa zły nastrój Liz i dowiaduje się o Harrym. Uspokaja kobietę i obiecuje odnaleźć jej męża i porozmawiać z nim. Będąc już z dala od gapiów Parker wykorzystuje swoją nadludzką zwinność i skacząc z drzewa na drzewo szybko dogania Harry'ego. Oferuje przyjacielowi swoją pomoc, ten jednak mówi że w tym wypadku nie może mu pomóc i sam musi sie tym zając. Po chwili Harry daje się przekonać i mówi, iż dostał przed chwilą list w którym ktoś szantażuje go, że wyjawi sekret jego ojca, który był Green Goblinem, o którym dowiedział się z ukradzionych pamiętników. Peter wraca wspomnieniami do dawnych czasów przemiany Normana Osborna w Green Goblina, jego obsesji na punkcie Spider-Mana i w końcu do śmierci Gwen Stacy. Norman zginął w momencie gdy Harry walczył ze swoim narkotykowym nałogiem. Peter nie mógł mu wtedy pomóc, przez co jego przyjaciel tylko się pogrążył, przez moment sam wierzył w to, że jest Goblinem. Na szczęście w pewnym momencie stracił pamięć o tych wszystkich koszmarnych przeżyciach. Harry żali się ze wszystkiego Peterowi. Ten oferuje swoją pomoc, mówi że muszą na razie zagrać tak jak im każe szantażysta, a gdy nadejdzie odpowiedni moment zajmą się nim. Harry jest zdziwiony że wciąż może liczyć na jego pomoc, po tym jak wie kim był i czego dokonał jego ojciec. Parker oznajmia że Goblin wyrządził dostatecznie dużo krzywd i nie pozwoli żeby teraz zza grobu dręczył też Harry'ego. Pyta się gdzie i kiedy mają spotkać się z szantażystą.

Następnego dnia w elitarnym klubie Century. Harry wprowadza do lokalu Petera. Ten jest pod wrażeniem jego bogactwa, Harry oznajmia, że odziedziczył członkostwo, które kosztuje majątek. Mężczyźni siadają przy barze. Parker zauważa Wilsona Fiska, siedzącego ze swoimi gorylami przy jednym ze stolików. Zaczyna podejrzewać, iż to on odpowiedzialny jest za szantażowanie Harryego. Do zarezerwowanego pokoju w którym Osborn ma się spotkać z szantażystą, schodzą się inni członkowie klubu. Wśród nich jest sam J.Jonah Jameson. Fisk, podobnie jak Peter, z zaciekawieniem przygląda się wchodzącym do pomieszczenia ludziom. Harry jako ostatni wchodzi do pokoju, gdy tymczasem Peter udaje się na bok.

W tajemniczym pokoju, znajduje się połowa członków klubu i wszyscy ze złością spoglądają na przybyłego Harryego, którego podejrzewają jako szantażystę, ponieważ jego ojciec znał ich wszystkie sekrety. Gdy wybija ustalona godzina, kurtyna na środku sali rozsuwa się odsłaniając siedzącego na krześle Hobgoblina. Ten mówi o tym że wie o sekretach wszystkich tutaj zebranych i chociaż mógłby zażądać od każdego z nich sporej fortuny, nie robi tego, gdyż nie uszłoby to niezauważone. Dlatego żąda od każdego trochę skromniejszych sum, w innym wypadku wyda ich najciemniejsze sekrety. W syatemie wentylacyjnym całemu zajściu przygląda się Spider-Man, zdziwiony że jego pajęczy zmysł nie daje o sobie znaku będąc tak blisko Hobgoblina. Jameson nie zamierza poddać się żądaniom oszusta i grozi goblinowi że nie ujdzie mu to na sucho. Pozostali klubowicze próbują go powstrzymać. Harry idzie w ślad za Jonahem i podchodzi do goblina. Ten chwyta go mówiąc że jest równie szalony jak jego ojciec. Chłopak w przypływie złości uderza w Hobgoblina, któremu odpada mechaniczna głowa, po czym cały robot pada na ziemie. Dopiero teraz Spider czuje swój pajęczy zmysł. W tym momencie do pomieszczenia wlatuje prawdziwy Hobgoblin na swojej lotni. Spider-Man rzuca się na oprycha. Ten chociaż zaskoczony szybko podejmuje walkę. Całej akcji, ze spokojem przygląda się Kingpin. Spider-Man formuje ze swojej pajęczyny kij basebollowy aby odbijać bomby rzucane przez goblina. Jedna z bomba rozpryskuje gaz, który powoduje u pająka zanik pajęczego zmysłu [tego samego gazu użył Green Goblin w Amazing Spider-Man #39 - kronikarz Foxdie]. Pozbawiony swojego zmysłu Spider-Man zaczyna obrywać. Peterowi zaczyna kręcić się w głowie po czym pada na ziemię. Hobgoblin mówi, że nie tylko skorzystał z broni swojego poprzednika ale usprawnił ją o działanie paraliżujące. Parker próbuje zamocować na Hobgoblinie swój pajęczy tracker, zanim straci przytomność. Niestety nie udaje mu się , a urządzenie toczy sie pod czyjeś nogi. Hobgoblin celuje palcem w stronę nieprzytomnego Spider'a i oddaje strzał, który zostaje odbity przez rzuconą tace. Goblin jest zaskoczony, że ktoś ośmielił się mu przeciwstawić. Jego zdziwieni jest jeszcze większe gdy obrońcą Spider-Mana okazuje sie sam Kingpin. Ten każe, goblinowi odejść gdyż dość narobił już hałasu. Hobgoblin stosuje sie do polecenia i wylatuje przez okno, Fisk natomiast podnosi pajęczy nadajnik i niepostrzeżenie wrzuca go na lotnie oprycha.

Kingpin za pomocą soli trzeźwiących, ocuca Petera. Spider-Man jest zaskoczony widząc pomagającego mu Fiska. Ten tłumaczy że Hobgoblin jest zbyt utalentowany i wkrótce może stać się na tyle silny i wpływowy, że przeszkadzałby jego interesom, po czym wychodzi z restauracji. Spider-Man nie jest w stanie wyśledzić trackera na lotni Hobgoblina, gdyż potrzebuje do tego pajęczego zmysłu. Obawia się że mógł go stracić na zawsze.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #249

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.