Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #37

Amazing Spider-Man vol. 2 #37

Postacie
Cytat

May: "We need to talk Peter. Right now."

Streszczenie

Dom Petera. Zszokowana May spogląda na strzępki kostiumu Spider-Mana, które trzyma w dłoni. Obandażowany Peter śpi w łóżku obok. May wychodzi z pokoju. Z wrażenia opiera się o ścianę, bo nogi odmawiają jej posłuszeństwa. Jej wzrok pada na leżące na stoliku sieciowody. Po chwili trzymająca kostium ręka zaciska się z gniewu. May spogląda na swojego siostrzeńca, wciąż śpiącego, i wychodzi. Poszarpany kostium chowa do torebki.

Później. Szkoła. Peter prowadzi zajęcia. Widzi, iż jedna z uczennic śpi na lekcji. Gdy zajęcia kończą się Peter prosi ją, aby chwilę została. Parker informuje Jennifer, że jeśli tylko ma problem może z nim porozmawiać. Dziewczyna nie jest przekonana i odchodzi nic nie mówiąc.

Peter spotyka na korytarzu kolegę-nauczyciela. Rozmawiają o dziewczynie. Okazuje się, że źródłem jej problemów jest jej brat ćpun. Peter, usłyszawszy o problemch dziewczyny, ciągle o niej myśli. Aby się na chwilę od tego oderwać, próbuje dodzwonić się do May, ale nie może jej znaleźć.

May w tym czasie siedzi w Parku. Głęboko przeżywa fakt, że jej siostrzeniec to Spider-Man. Kobieta siedzi i rozmyśla.

Peter przegląda akta Jennifer. Po zajęciach postanawia się przejść pod wyszukany adres. Na miejscu okazuje się, że pod podanym adresem nikt nie mieszka. Dowiaduje się, że rodzice Jenifer i Steve'a opuścili ich. Sąsiadka pokazuje Peterowi, gdzie udały się dzieci. Parker podąża w kierunku wskazanym przez sąsiadkę. Trafia do rudery w której jest pełno dzieciaków. Znajduje Jennifer i mówi jej, że chce z nią porozmawiać.

Idą do jej pokoju, który powstał po wydzieleniu go od reszty pomieszczenia za pomocą rozwieszonych kocy. Sam pokój też sprawia niemiłe wrażenie. Jest zbieraniną kartonów, a łóżko to zwykły materac leżący na ziemii. Dziewczyna zaczyna opowiadać Peterowi o odejściu swoich rodziców. Parker opowiada jej o swoim życiu. On także stracił rodziców, ale miał szczęście i zaopiekowała się nim ciotka.

May wciąż spaceruje po mieście i rozmyśla.

Peter ciągle rozmawia z Jen. Jest zdziwiony, że mimo takich okropności dziewczyna została w szkole. Jennifer odpowiada, że ona i inne dzieciaki podobne do niej, mają dużo siły i zaparcia, żeby skończyć szkołę. Jakoś sobie radzą. Dziewczyna prosi swojego nauczyciela, żeby nie mówił nikomu o jej sytuacji. Zostało jej sześć miesięcy szkoły. Mówi, że skoro do tej pory sobie radziła, to wytrzyma jeszcze te pół roku.

W tym momencie brat Jennifer, Steve, przebywa ze swoimi kolegami. Bierze narkotyki. Po chwili dostaje zapaści i pada nieprzytomny. Jeden z jego kolegów mówi, żeby go zostawić. Nie potrzebują problemów.

Jennifer odprowadza Parkera. Podbiega do nich koleżanka dziewczyny i mówi, że jej bratu coś się stało. Parker biegnie z nimi. W uliczce znajdują nieprzytomnego Steve'a. Peter każe dziewczynom znaleźć telefon i zadzwonić po karetkę. Gdy obie znikają, szybko przebiera się w kostium Pająka i łapie nieprzytomnego chłopaka. Po kilku minutach lądują na izbie przyjęć szpitala. Mimo, że jest ona pełna ofiar zamachu na WTC, Spidey wymusza na lekarzu, aby zajął się chłopakiem.

Po powrocie do domu Peter dzwoni do Jen. Mówi jej, że jej brat ma szansę wyjść z tego. Obiecuje także dziewczynie, że dochowa jej sekretu. Pod jednym warunkiem. Gdy będzie miała kłopoty zwróci się do niego o pomoc. Jen z łzami w oczach zgadza się. W końcu trafiła na człowieka, który nie chce od niej nic w zamian.

Jennifer obserwują dwaj "koledzy" Steve'a. Zastanawiają się, jak to się stało, że po takiego ćpuna, jak Steve, przybył Spider-Man. Są tym faktem zaniepokojeni. Muszą porozmawiać z niejakim Shadem.

Dom Parkera. May w końcu się odzywa. Przez telefon mówi siostrzeńcowi, że muszą porozmawiać. Natychmiast.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.