Avalon » Serie komiksowe » Gambit vol. 4 » Gambit vol. 4 #3

Gambit vol. 4 #3

Gambit vol. 4 #3

"House of The Cards" - part 3: "Sleight of Hand"

Postacie
  • * Gambit
  • * Orlean Cooper, Jackie Jessup
    * Dan
    * Lili i Morgan Penrose i goście
Cytat

Gambit: "I'm racing the clock here...Dis supposed to be a quickie operation...faster den one of J.LO's weddings"

Streszczenie

Dwóch mężczyzn stojących na stacji benzynowej w wielkim podnieceniu ogląda zawartość torby jednego z nich. Podziwiają znajdującą się w niej kulę do kręgli. Przechodzący właśnie dwaj przechodnie przypadkiem zderzają się z nimi i odchodzą żegnani potokiem wyzwisk pod własnym adresem. Oddaliwszy sią wystarczająco Dan ustawia na środku ulicy kanistry z benzyną. Dołącza do Gambita i jak nigdy nic obaj mijają dom Penrose'a. Dan zauważa wewnątrz sporo gości. Pyta Remy'ego, czy to jest aby odpowiedni moment na włamanie. LeBeau odpowiada, że jest mu to nawet na rękę, gdyż odstraszy jego konkurenta, który podobno też planuje skraść karty. Gambit schyla się do swojej torby z której wyciąga kulę do kręgli. Naładowaną puszcza w kierunku ustawionych na środku drogi kanistrów.

Tymczasem zebrani w miejscowej kręgielni ze zdziwieniem obserwują, jak nowoprzybyły gracz wyciąga z siatki tak zachwalaną przez siebie kulę. Zdziwienie zgromadzonych jak i właściciela jest tym większe, że kulą okazuje się być główka kapusty.

Posiadłość Morgana Penrose. Właściciel domu opowiada zgromadzonym gościom jak doszło do powstania kart Inficio Aquilusa. Cała historia zaczyna się ponad siedemset lat wcześniej w siedzibie włoskich mnichów. Na polecenie ojca Inficio bractwo zajmowała się opieką nad osobami psychicznie chorymi. Ludzie ci często mieli wizje i komunikowali się z boskimi istotami, bądź też przeklętymi. Pół wieku członkowie bractwa stracili na próbach wydobycia tych wizji z głębin ludzkiej świadomości. Drugie pół poświęcili ich odtworzeniu, by móc je wykorzystać. Rezultat tych działań nie pozostał obojętny wobec osób je podejmujących, wywołując atak niekontrolowanego szaleństwa wszystkich wobec wszystkich. W ten oto spoób powstał Inficio Aquilus, prawdopodobnie oryginalny Tarot, z pewnością najpotężniejszy jaki istnieje. Talia zawierała cztery karty więcej niż standardowa. Uznano je za zbyt niebezpieczne, by mogły być oglądane ludzkim okiem. Jedynie ich zniszczenie mogło zapewnić bezpieczeństwo ludzkości. Penrose zwracając się do swych gości ma zaszczyt zaprosić ich na jedyne w swym rodzaju wydarzenie, jakim będzie możliwość ujrzenia z bliska wybranych kart z Inficio Anquilus. Niektórzy z przybyłych są rozczarowani faktem, że dane będzie im zaledwie ujrzeć karty, nie mogąc ich przeczytać, i że wśród prezentowanych zabraknie tych unikatowych. Morgan przypomina, że byłoby to zbyt niebezpieczne dla zgromadzonych.

W tym momencie na ulicy wybuchają kanistry z benzyną, w które trafiła naładowana energią kinetyczną kula do kręgli. Ochrona budynku udaje się w tym kierunku, a w tym czasie z drugiej strony Gambit przesadza ogrodzenie posiadłości. Będąc już wewnątrz dostaje ostrzeżenie od Dana. Dan jest zaniepokojony gośćmi Morgana, którzy wykazują ponadnaturalne zdolności. Nie zrażony tym Remy wspina się po drzewie. Z jego czubka przeskakuje na dach budynku. Wewnątrz dostaje się do pokoju ochrony, z którego deaktywuje system alarmowy budynku. Gdy już jest przekonany, że uda mu się wykonać zadanie, za plecami słyszy jak ktoś wypowiada jego imię. Odwraca się i widzi Lili Penrose w wieczornej kreacji. Tymczasem siedzący na dole Dan również ma nienajlepsze wieści, gdyż właśnie podjechał Orlean Cooper. LeBeau rozłącza się z nim. Sytuacja trochę się skomplikowała. Gambit pyta Lili, skąd ta wiedziała, iż planuje włamanie. Dziewczyna odpowiada, że pojawiła się tu na zaproszenie swego wuja. Nie miała na to zbytnio ochoty, jednak spodziewała się, że coś może się wydarzyć w trakcie przyjęciau, a słyszawszy wybuch miała już pewność. Wiedziała, że to może być tylko Remy i szybko przybiegła na górę. Lili zaczyna się rozbierać, a Gambit poważnie wątpi, czy dziewczyna jest aby trzeźwa. Szybko jednak przestaje się nad tym zastanawiać, gdy Penrose staje przed nim zupełnie naga.

Chwilę później. Pilnujący kart strażnicy padają pod ciosami włamywacza. Ten staje przed ostatnią przeszkodą w postaci sieci laserów. Zdejmuje płaszcz i w iście akrobatycznym stylu omija pułapkę. Dostęp do kart staje przed nim otworem.

Oprowadzjący po swej posiadłości zaproszonych gości Morgan Penrose dodatkowo podkręca atmosferę powtarzając, jak niezwykłego wydarzenia za chwilę będą świadkami. Wchodząc do sali, w której przechowywany był tarot, wszyscy stają jak wryci. Karty zniknęły. Jedyny ślad stanowią nieprzytomni strażnicy leżący na podłodze.

Na zewnątrz. Gambit biegnie w kierunku ukrytego w chaszczu Dana. Gdy do niego podchodzi, zauważa, że przyjaciel siedzi na ziemi i próbuje coś niewyraźnie mówić. Za chwilę podwieszony na drzewie Jessup paraliżuje Remy'ego przy pomocy wiązki obezwładniającego prądu wystrzelonego z pistoletu trzymanego w ręku. Staje przed LeBeau i odbiera mu karty. Teraz wszyscy będą przekonani, że to Gambit ukradł karty, gdyż to on zostanie znaleziony na miejscu zbrodni zaraz po tym, jak się ocknie. Patrząc na bezwładnego Remy'ego Jackie triumfuje.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Gambit vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.