Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #39

Amazing Spider-Man vol. 2 #39

Postacie
Streszczenie

Komiks bez dymków: "'Nuff said".

Hotel w Los Angeles. Mary Jane leży zwinięta w łóżku. Swoim ciałem zajmuje tylko jedną połowę mebla. Nie jest przyzwyczajona spać sama. Jest 5:24, a ona nie może zasnąć. Jest smutna. Po chwili wstaje i włącza telewizor, kierując się do łazienki.

Gdy wychodzi spod prysznica w wiadomościach akurat pokazywany jest Spider-Man. MJ chwilę ogląda obraz, po czym, gdy zaczynają się reklamy, wraca do łazienki.

Resztę dnia Mary Jane spędza pracując; najpierw na planie zdjęciowym pozując do zdjęć na plaży. Później jedzie na premierę filmu. Ale cały czas smutek nie opuszcza jej oczu. Choć na użytek zdjęć potarfi wyczarować piękny uśmiech, to nie jest on niczym innym, niż maską. Gdy szykuje się spać, znów jej uwagę przyciągają wiadomości o ratunkowej akcji Spider-Mana. W końcu MJ kładzie się spać i zwija się w kłębek po swojej stronie łóżka. Znów nie może zasnąć przez całą noc. Nad ranem ze smutkiem wpatruje się w poduszkę leżącą obok. Tęskni za Peterem.

Nowy Jork. Biblioteka Publiczna. May Parker przegląda elektroniczne wersje nagłówków o Spider-Manie, głównych nowojorskich gazet. "Daily Bugle" i "New York Herald" publikują arykuły sugerujące, że Spider-Man jest zagrożeniem. "Brooklyn Banner" ma odmienne podejście do pajęczaka. May siada na sofie i zaczyna tworzyć listę. Po chwili wstaje i rusza do jej realizowania.

Zajmuje stanowisko komputerowe i pisze e-maile. Do "Daily Bugle" i "New York Herald" wysyła zawiadomienie, że z powodu ich złego stosunku do Spider-Mana kończy subskrypcję ich gazet. Do "Brooklyn Bannera" wysyła odmienny list. Informuje w nim, że dzięki ich otwartemu podejściu do Spider-Mana zamierza zacząć prenumerować gazetę.
Gdy kończy pisać listy z zadowoleniem odchyla się na krześle. Zwraca uwagę na nastolatka siedzącego obok. Chłopak twarzą niemal dotyka ekranu swojego komputera. May zagląda mu przez ramię. Zmieszany nastolatek szybko wyłącza przeglądaną stronę porno.

May z uśmiechem i poczuciem spełnienia dobrego uczynku wraca do pisania elektronicznych listów. Tym razem adresatami są najpopularniejsi prezenterzy telewizyjni w USA m. in. Larry King, Oprah Winfrey czy David Letterman. May sugeruje w liście, aby stworzyć program dotyczący super bohaterów, takich jak chociażby Spider-Man. May jest pewna, że pod jego maską skrywa się dobry człowiek. Taki, który jako dziecko sprawdzał przed wyjściem, czy drzwi się zatrzasnęły. I taki, który okazjonalnie jest wegetarianinem. May dodaje, że taki program pomógłby pokazać społeczeństwu, że są oni dobrymi ludźmi.

Po napisaniu e-maili May wraca na wygodny fotel i sprawdza swoją listę. Są na niej wypunktowane rzeczy do zrobienia. May zaznacza te, które zrobiła. Odebrała pranie, przestała prenumerować gazety, które nie lubią Petera i postarała się polepszyć jego wizerunek. Na liście zostały dwie nieodhaczone pozycję: kupić środki uspokajające i w dalszym ciągu pracować nad wybaczeniem Peterowi.

Spider-Man nie odpoczywa. Ratuje ojca z dzieckiem od zaczadzenia się dymem. Gdy stawia ich na ziemi i odlatuje na swojej pajęczynie jego wrok pada na telebim. Akurat leci reklama z Mary Jane. Peter przystaje i przygląda się obrazowi żony.

Wraca do domu i idzie wziąć prysznic. Ciagle myśli o MJ. Po umyciu się idzie do pokoju i bierze notes z telefonami. Otwiera na stronie gdzie zapisany ma numer do MJ. Postanawia jednak nie dzwonić.

Uśmiech na jego twarzy wywołuje dopiero wizyta cioci May, z którą je obiad.

MJ zasypia w swoim łóżku skulona na jednej jego stronie.

May przed snem czyta "Psychologię superbohaterów".

Peter także śpi. Koło łóżka leży gazeta z MJ na okładce.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.