Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #8

New Thunderbolts #8

New Thunderbolts #8

"A Shock To The System"

Postacie
Cytat

Shocker, czekając na Speed Demona: "Why're the fast guys always late?"

Streszczenie

Szpital w Newark został zaatakowany, więc Thunderbolts wyruszyli z pomocą. Kiedy na miejscu okazało się, że napastnikami są Batroc i jego Brygada, niemal wszyscy westchnęli z rozczarowania. Jenkins, który nadal posługuje się pancerzem Beetle, ostrzega, żeby nie byli zbyt pewni siebie, ale na to Radioactive Man odpowiada, że on albo Photon mogliby ich załatwić z dystansu w okamgnieniu. Z pozoru dziecinna igraszka przyjmuje jednak dość dramatyczny obrót, kiedy Machete zaczyna strzelać ostrzami w tłum gapiów. Speed Demon rusza, by je wyłapać, ale w tym samym czasie Radioactive Man roztacza swoją aurę, by je stopić. Wpadają na siebie, a jedno z rykoszetujących ostrzy wbija się w nogę Blizzarda. Ten przypadkowo trafia lodem Joystick i Jenkinsa, a tamten uderza z rozpędu w Atlasa i obala go na ulicę. W tym momencie przypominają mu się pożegnalne słowa Melissy: "z tobą nie będzie dobrze". Wiszący nad miejscem wydarzeń Photon śmieje się z upadku kolegów, ale Atlas krzyczy, żeby sam wziął się do roboty. Ogranicza się więc do ostrzeżenia, że jeśli złoczyńcy nie wypuszczą zakładników, spali ich żywcem. Ponieważ Batroc grozi zabiciem zakładników, Speed Demon rozbraja jego i pozostałych dwóch, a Genis powala ich wyładowaniem energii. Sytuacja zostaje opanowana, chociaż bohaterowie czują się trochę jak ostatnie ofermy, a w nagrodę za swój udział w ostatniej akcji, Speed Demon dostaje buziaka od jednej z pielęgniarek.

Po powrocie do bazy, Donnie sugeruje, że powinni trochę potrenować, ale jego uwagi zostają zignorowane, bo Atlas i Joystick zajęci są grą na konsoli, a Speed Demon gra sam ze sobą w piłkarzyki i dodaje, że ma już plany na wieczór. Blizzard przypomina sobie o jego propozycji [poprzedni numer - Gil], ale zanim coś wspomni, Sanders ucisza go. Gill mówi mu więc, że nie może być jednocześnie bohaterem i złoczyńcą, po czym wychodzi rzucając, że będzie w sali treningowej, jeśli ktoś jednak chciałby się przyłączyć. Janice stwierdza, że chłopak strasznie się przejął, a Erik dodaje, że też był taki w jego wieku i Abe pomoże mu z tego wyrosnąć. Jenkins ma jednak własne problemy, bo Melissa od kilku dni nie odpowiada na jego telefony i wyładowuje swoją frustrację na narzędziach. Donnie mija więc jego warsztat w ciszy i wchodzi do pokoju kontrolnego. Radioactive Man i Photon wciąż jeszcze badają zdolności tego drugiego, ale obiecują wkrótce skończyć. Chen Lu odkrył, że kiedy Genis był ranny, podświadomie stworzył sobie kokon z materii międzyczasowej i te energie związały się z jego ciałem. Efekt jest podobny jak przy transfuzji niewłaściwej grupy krwi - jego zdolności działają, ale z pewnymi anomaliami. Jedynym sposobem, by nad tym zapanować, wydaje się być intensywny trening. Po zakończeniu monologu, Chen Lu proponuje ustąpić miejsca Donniemu, ale temu przeszła już ochota na trening i pyta, czy mogą mu pomóc kogoś zlokalizować.

Speed Demon zjawia się nagle w mieszkaniu Shockera i z miejsca krytykuje jego gust muzyczny [czy są na sali fani Kelly Clarkson? - Gil]. Shultz każe mu się zamknąć i pyta, czy wchodzi w interes - pięć milionów z nazistowskiego złota, ukryte w rezydencji na przedmieściu. Sanders w odpowiedzi pyta, na co jeszcze czekają.

Dwóch ochroniarzy eskortuje Melissę do biura Dallas Riordan w budynku Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego.. Kiedy tylko wchodzi, Dallas zgaduje, że chce porozmawiać o Eriku. Domyśliła się, że odzyskał swoje zdolności, ponieważ znowu siedzi na wózku inwalidzkim [ci dwoje byli kiedyś parą, a Josten podzielił się z nią swoją energią jonową, dzięki czemu odzyskała władzę w nogach i mogła działać w Thunderbolts jako Vantage - Gil].

Nowy Orlean. Podczas pracy w porcie, Monica Rambeau słucha wiadomości i dowiaduje się, że ktoś inny używa jej pseudonimu - Photon.

W nocy, Shocker czai się w krzakach w pobliżu rezydencji, którą zamierza obrabować, czekając na Sandersa. Ten zjawia się w końcu, ale w starym kostiumie Whizzera i wyjaśnia, ze musiał się trochę przebiec, żeby usunąć smród naftaliny. Dadaje, że zmienił kostium, żeby nikt nie łączył tej akcji z Thunderbolts i o dziwo, doradził mu to Blizzard. Shocker pokazuje mu generator, który zasila alarm w ogrodzeniu i tłumaczy, że gdy go zniszczy, Sanders będzie musiał wyłączyć ręcznie wszystkie terminale w posesji, bo inaczej włączy się alarm. Tak też postępują, ale gdy Speed Demon dociera do trzeciego terminalu odkrywa, że został on zamrożony. Za jego plecami pojawia się Blizzard, który oświadcza, że nie może mu na to pozwolić. Sanders każe mu się odczepić, ale Donnie mówi, że jeśli to się wyda, Thunderbolts będą skończeni, więc zamierza go powstrzymać - dlatego doradził mu zmianę kostiumu i podłożył w tym pluskwę. Speed Demon wścieka się i atakuje go, powalając kilkoma szybkimi ciosami, a później pędzi do rezydencji, by wyłączyć ostatni terminal. Następnie wraca, by zabrać Shockera i dostarcza go do środka. Shultz zapewnia, że są całkowicie kryci, bo pieniądze są brudne, a jedyna osoba, która o nich wie, siedzi w więzieniu. Sanders mówi, że musi tu posprzątać i że później zgłosi się po swój udział. Sprzątanie w tym wypadku oznacza przywiązanie Donniego pod Mostem Brooklyńskim za karę. Kiedy jednak Shultz wraca do domu i zaczyna liczyć pieniądze, budynek zostaje otoczony przez policję. Kiedy wygląda przez okno, torba z pieniędzmi i jego rękawice znikają. To oznacza brak dowodów, ale także brak łupu, więc sam nie wie, czy powinien dziękować Andersowi, czy go zabić.

Widząc na stole pięć milionów, Jenkins najpierw pyta, skąd one się wzięły. Sanders mówi, że zabrał komuś, kto ich nie potrzebuje i dodaje, że wie o problemach z finansami, bo Strucker powiedział mu o wszystkim, kiedy go wynajmował, a on z kolei rozgadał pozostałym. Zauważa, że skoro Abe wziął pieniądze od faszystowskiego psychopaty, nie powinien się zastanawiać nad tymi. Chen Lu rozumie, że Jenkins chce wykorzystać te pieniądze w dobrym celu, ale wychodząc, zostawia go z myślą - ile będzie go to kosztowało. Abe zastanawia się przez chwilę nad wydatkami. Nagle, Radioactive Man wpada przez ścianę po potężnym uderzeniu. W dziurze staje Namor, który oświadcza, że Chen Lu jest winny radioaktywnego skażenia Atlantydy i musi zapłacić za to śmiercią.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.