Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #7

New Thunderbolts #7

Postacie
Cytat

Joystick w telewizji: "So here's our challenge - to anyone who think they can take us down - Dr Doom, Red Skull -- even Galactus himself - you know where to find us -- bring it on!"

Atlas: "Please tell me Galactus is watching Good Morning America…"

Streszczenie

Brie Larmer rozpoczyna kolejny program z cyklu Action Network News od przedstawienia ostatnich wydarzeń z udziałem Thunderbolts. Głównym tematem odcinka jest właśnie ta nowo powstała grupa bohaterów, pytanie zaś brzmi: czy poradzą sobie z sukcesem? Gośćmi w studiu są psycholog dr Denis Schoolcroft - autor studium charakterowego superbohaterów oraz poczytnego bloga - a także Seth Voelker - były przestępca i członek Serpent Society, znany niegdyś jako Sidewinder. W takim towarzystwie, samo ciśnie się na usta pierwsze pytanie: czy złoczyńcy mogą zadość uczynić swoim winom, zmieniając się w bohaterów? Jako przykład podany zostaje Radioactive Man, który mimo wrodzonej niejako niechęci do Ameryki, uratował miasto przed skażeniem radioaktywnym, a w zamian spotkał się z bardzo ciepłą reakcją nowojorczyków. Schoolcroft wykorzystuje okazję, by zareklamować swoją najnowszą książkę i przytacza z niej fragmenty dotyczące przywódców grupy. Melissa Gold, Abe Jenkins i Erik Josten byli drobnymi przestępcami, którzy przewijali się przez kolejne wersje Masters of Evil i zostali włączeni przez Zemo do Thunderbolts, kiedy ten planował wykorzystać przykrywkę bohaterskiej działalności do zawładnięcia światem. Niespodziewanie, rola bohaterów i płynące z niej korzyści spodobały im się na tyle, że chcieli ją kontynuować, a w końcu przeciągnęli pozostałych członków grupy na swoją stronę i zdradzili Zemo. Teraz próbują zrobić to samo z kolejną grupą, ale zawsze pozostaje ryzyko porażki i pytanie, czy w jej obliczu, dawni złoczyńcy nie powrócą do starych metod.

 

Tymczasem, w siedzibie Thunderbolts, Melissa wchodzi do laboratorium, gdzie Chen Lu bada energię, jaką promieniuje Genis-Vell. Niecierpliwi się, bo czuje się jakoś dziwnie po swoim odrodzeniu, ale będzie musiał zaczekać na wyniki, bo Radioactive Man musi się zameldować w konsulacie. Genis mówi, że kiedy leżał w kokonie, zetknął się z czymś niesamowitym - jakby dotknął ciepłego ciała mroku - ale teraz obawia się, jak mogło to wpłynąć na jego ciągłe dążenie do przezwyciężenia samego siebie. Do Melissy dołącza Erik, pytając czy wszystko w porządku. Ona wciąż komunikuje się pisząc na kartce i nie będzie mogła mówić przez kilka tygodni, ale poza tym jest nieźle. Dodaje też, że Genis wciąż nie pamięta, kto go zaatakował i pyta, gdzie jest Abe. Josten odpowiada, że nadal pracuje nad swoim pancerzem, ale chyba będą musieli mu przeszkodzić, bo w telewizji niespodziewanie pojawia się Joystick. Skacze po całym studiu porannego programu, opowiadając jak to wspaniale jest być na szczycie świata z Thunderbolts i wyzywa wszystkich łotrów z Galactusem na czele, żeby spróbowali ich pokonać, a potem cmoka prowadzącego i znika. Melissa i Erik są równie zdziwieni jak gospodarz programu.

 

Tymczasem, Sanders ciągnie Gilla do Baru Bez Nazwy. Donnie pyta, czy to nie za wcześnie na picie, ale w odpowiedzi słyszy, że mają się tu z kimś spotkać. Tym kimś jest Herman Shultz, znany również jako Shocker. Chciał się spotkać ze Speed Demonem, żeby zaproponować wspólną robotę, bo do zgarnięcia jest pięć milionów zielonych. Blizzard jest zaskoczony i pyta, co będzie, jak Jenkins się dowie, ale Demon odpowiada, że Jenkins może mu skoczyć, a on sam też może spadać, jeśli bierze na poważnie tą zabawę w harcerzyka.

 

Doktor Schoolcroft kończy przedstawianie profili kolejnych członków Thunderbolts, więc Brie Larmer przedstawia kolejnego gościa, komisarza policji - Raymonda Kelly. Poproszony o przedstawienie oficjalnego statusu Thunderbolts, stwierdza on, że według prawa super-złoczyńcy traktowani są jak terroryści, dlatego policja czeka na oświadczenie Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Voelker dodaje jednak, że uregulowania prawne zazwyczaj nic nie znaczą dla przestępców, więc fakt, że przywódcy Thunderbolts wystąpili o oficjalną akceptację rządu dobrze świadczy o ich intencjach. Pozostaje jednak pytanie, czy tak samo myślą nowi członkowie grupy.

 

Jenkins pracuje przy swojej uprzęży, kiedy nagle, z hukiem, na jego biurko spada tabliczka z pytaniem: "Czy myślisz, że to wszystko załatwia?" W ten sposób Melissa zastępuje krzyk i domaga się wyjaśnienia, dlaczego wziął pieniądze od Hydry. Dopiero teraz, Abe orientuje się, że podczas walki wszyscy słyszeli jego rozmową z von Struckerem i próbuje wyjaśnić, że chciał wykorzystać jego własne pieniądze przeciw niemu, co w końcu się udało. Dodaje, że wyraźnie widzi granicę między dobrem a złem, jednak Melissa podkreśla, że to było złe i wychodzi.

 

W dalszej części programu, Brie Larmer przedstawia opinie przechodniów na temat Thunderbolts, które w zdecydowanej większości są pozytywne. Oglądający telewizję w otoczeniu licznych kobiet Purple Man stwierdza, że Thunderbolts osiągnęli szczyt, więc teraz pora na bolesny upadek. Zwraca się do Swordsmana mówiąc, że są gotowi na jego przyjęcie, a ten posłusznie przytakuje, zajęty owijaniem rękojeści swojego miecza. Killgrave stwierdza, że jego scenariusz idealnie się rozwija.

 

Atlas przerywa Photonowi ćwiczenia, żeby chwilę pogadać. Mówi, że sam doświadczył czegoś podobnego - śmierci i odrodzenia jako czysta energia - więc mógłby pomóc, ale tak naprawdę, chce się upewnić, czy Genis nie pamięta, że go zaatakował [New Thunderbolts #1 - Gil]. Ten odpowiada, że niczego nie pamięta, nawet mimo swojej Kosmicznej Świadomości, która powinna mu pozwolić wiedzieć wszystko. Josten pyta, dlaczego ta świadomość nie ostrzegła go przed atakiem, ale Genis sam się temu dziwi. Ich rozmowie przysłuchuje się Melissa.

 

Podczas spotkania z konsulem, Chen Lu stwierdza, że nie widzi sensu dalszej współpracy z Thunderbolts, ale zostaje poinformowany, że władze w Pekinie chcą, by pozostał w grupie dla dobra Chin. Odpowiada, że nie lubi być narzędziem w rękach władz, ale ambasador przekonuje go, że jego współpraca z bohaterami pozytywnie wpływa na wizerunek kraju i partii. Aby go przekonać, obiecują nawet sprowadzić do Nowego Jorku jego narzeczoną - Sinpei Ling. Radioactive Man chciałby jednak poznać opinię amerykańskich władz na ten temat.

 

Kolejnym gościem Brie Larmer jest Sekretarz Stanu - Condoleeza Rice. Zapytana o obecność Radioactive Mana w Thunderbolts wyjaśnia, że osiągnięto porozumienie z władzami Chin w sprawie jego pobytu i działań w Stanach oraz ich ewentualnych konsekwencji. Voelker zauważa, że jest on doskonałą postacią medialną - jak zresztą wszyscy Thunderbolts - ponieważ, ludzie lubią obserwować zmagania swoich bohaterów z przeciwnościami losu, ale także z samymi sobą. Schoolcroft wraca do tematu odcinka i te same spostrzeżenia odnosi do zmagania grupy z sukcesem, ale jego rozmówca twierdzi, że większe znaczenie będą tu mieć jednostki niż grupa jako całość.

 

Donnie zatrzymuje Melissę w drzwiach, chcąc jej coś powiedzieć, ale w ostatniej chwili zmienia zdanie. Przechodząc dalej widzi jak Genis i Joystick ćwiczą razem i świetnie się przy tym bawią flirtując trochę. Zauważa Erika, który również ich obserwuje, ale kiedy ten stwierdza, że Genis to palant, obrzuca go chłodnym spojrzeniem. Kiedy wchodzi do warsztatu Jenkinsa, ten oświadcza, że prawie naprawił swoją zbroję dzięki pomocy Warbird. Mel podsuwa mu kartkę z napisem "odchodzę". On najpierw pyta dlaczego, a potem zaczyna się jąkać, że zrobił kilka rzeczy źle, ale potrzebuje jej, żeby prowadzić grupę. Ona szybko pisze kolejną wiadomość i zaraz po podaniu jej wychodzi. Na kartce jest napisane: "Wybacz, ale z tobą nigdy nie będzie dobrze. Żegnam."

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.