Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: The Man Without Fear » Daredevil: The Man Without Fear #5

Daredevil: The Man Without Fear #5

Postacie
Cytat

Stick: "Watch your back, kid. And the quarter, it came up tails... so you come in second... so don’t you get cocky."

Streszczenie

Matt wrzuca dwóch strażników do wody, sam do niej wpadając. Orientuje się, że jeden z nich ma torbę pełną granatów. Zabiera ją i odbezpiecza jeden z nich. Wypływa na powierzchnię i w ostatnich chwili unika wybuchu. Słysząc eksplozję ludzie Kingpina zgromadzeni w budynku wybiegają na dziedziniec. Matt rzuca się na nich. Dokonuje się krwawa masakra, w której zgiełku Matt „gubi” Mickey. Gdy znów nastaje cisza, Matt próbuje usłyszeć coś, co zaprowadzi go do przyjaciółki. Jednak spokój znów zostaje zmącony, gdy przez drewnianą ścianę jednego z budynków przebija się pick-up z uzbrojonymi po zęby ludźmi.
W tym samym czasie Larks zabiera Mickey do samochodu. Nie udaje mu się go uruchomić, więc wyruszają pieszo.

Matt ucieka przed samochodem ludzi Kingpina. Ni z tego, ni z owego na miejscu zdarzenia pojawia się policja. Murdock daje się obezwładnić i wsadzić do radiowozu. Gdzieś nieopodal Mickey krzyczy w niebogłosy. Matt słyszy to i uwalnia się z rąk policji. Porywa radiowóz i rozpoczyna pościg za Larksem.

Larks łapie taksówkę, po czym natychmiast morduje jej kierowcę. Razem z Mickey wsiadają do pojazdu i uciekają z miejsca zdarzenia.

Nad miastem zbierają się chmury i zaczyna padać deszcz. Oba samochody mkną przez miasto. Matt cały czas wyczuwa obecność Mickey. Na jednym ze skrzyżowań celowo wjeżdża w bok taksówki prowadzonej przez Larksa i uniemożliwia dalszą ucieczkę samochodem. Mafioso dalej porusza się więc pieszo. Niewidomy pozwala, by padający deszcz ukazał mu dokąd zmierza porywacz. Po chwili rusza za nim. Dwójka wchodzi do opuszczonego pomieszczenia. Kryją się gdzieś w ciemnym kącie. Larks zakrywa dziewczynce usta. To jednak nic nie daje. Matt doskonale wie, gdzie są. Wchodzi do pomieszczenia i prosi porywacza, by puścił dziewczynkę, gdyż nie chce go zabijać. Larks przystawia broń do skroni Mickey. Murdock po raz kolejny prosi go, by ją puścił. Mówi mu, że nie chce mu zrobić krzywdy. Chce tylko, by dziewczynka była wolna. Larks strzela do Matta. Trafia go w rękę, jednak ten nic sobie z tego nie robi. Niewidomy po raz kolejny prosi go, by ją puścił. Kolejny strzał zostaje odbity przez laskę niewidomego. Zdumiony Larks nazywa Matta diabłem. Ten mówi mu, by nazywał go Daredevilem. Po raz kolejny prosi porywacza o wolność dziewczynki. Kolejny strzał. Człowiek bez strachu znów odbija pocisk, który rykoszetem trafia Larska między oczy. Mafioso pada martwy.

Matt znika, zanim pojawiają się policjanci. Zostawia po sobie tylko pseudonim – Daredevil. Pseudonim, który nieraz będzie można usłyszeć na mieście. Pseudonim, za którym stoi demon broniący niewinnych. Diabeł stróż. Pseudonim, który filtruje mózg Kingpina. Jeden człowiek, który jednej nocy zrujnował wieloletnią pracę i pozbawił go milionów dolarów. Grubas wie, że i tak niedługo wszystko wróci do normy. Stracone pieniądze zwrócą się, a jego podziemne imperium będzie rosło w siłę. Z drugiej jednak strony... cały czas zastanawia się, kim jest Daredevil i dlaczego tak go niepokoi.

Murdock siedzi w deszczu na dachu budynku. Śmieje się. Właśnie stracił pracę. Nie martwi go to jednak. Chłopak z Hell’s Kitchen wrócił do domu. Wie, że już nigdy nie opuści tego miejsca.

Jakiś czas później Foggy i Matt postanawiają wspólnie założyć kancelarię adwokacką. Spotykają się w barze, by omówić szczegóły. Gdy wszystko już jest niemal ustalone, Nelson porusza sprawę nazwy. Proponuje rzucić monetą o to, czyje nazwisko będzie pisane jako pierwsze. Foggy rzuca monetą. Ta niefortunnie odbija się po barze i trafia w ręce... Sticka. Serce podchodzi Mattowi do gardła, jednak do końca zachowuje zimną krew. Były nauczyciel Murdocka kończy kawę, po czym wstaje i kieruje się w stronę wyjścia. Mijając Matta mówi mu, by na siebie uważał. Oddaje mu monetę i mówi, że wypadała reszka. Foggy wygrywa, a Stick wychodzi z baru.

Ratując Mickey Matt udowodnił sobie, że potrafi panować nad swoją dziką naturą. Stał się prawdziwym mężczyzną. Stał się człowiekiem bez strachu. Przybrał pseudonim, którego kiedyś tak bardzo nienawidził. Daredevil. Uszył sobie nawet kostium i tylko Bóg wie, jak on wygląda.

Autor: Toad

Galeria numeru

Daredevil: The Man Without Fear #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.