Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #7

Mighty Avengers #7

Postacie
Zapowiedź

Zespół z Ultimate Spider-Mana, złożony z Briana Michaela Bendisa i Marka Bagleya, ponownie łączy się, dokładnie w momencie, gdy Avengers stawiają czoła największemu problemowi w historii. Wirus Venoma uderza w Nowy Jork! Wirus Venoma! Wszyscy mieszkańcy Nowego Jorku zamieniają się w symbioty. Dodatkowo, Wonder Man będzie potrzebował dużo makijażu. Wszystko to, plus, Tony Stark dostanie zielonoskóry prezent w worku na zwłoki.

Cytat

Iron Man: "Thank you, all of you for saving my life."
Wonder Man: "What you really want to say is "I was a very pretty girl"."
Ms. Marvel: "You were!"
Wasp: "You had boobies."

Streszczenie

Stojąca nad łóżkiem Starka Spider-Woman tłumaczy, że nie miała problemów z dostaniem się tutaj, ponieważ należała do Hydry, S.H.I.E.L.D. i jest Avengerem. Prosi Tony'ego, żeby nie powiadamiał Helicarriera o jej obecności i przeskanował zwłoki, które przyniosła. Stark odpowiada, że już to zrobił. Jessica każe mu wyłączyć zbroję, jeśli mają kontynuować tę rozmowę, ponieważ musi wiedzieć, czy może mu ufać. Tony w tym czasie skanuje wypowiedzi kobiety wykrywaczem kłamstw, który informuje go, że Drew mówi prawdę. Patrząc na ciało Skrulla, Stark wyłącza nagrywanie i systemy komunikacji, pytając się, co się stało.

Drew siada na łóżku i streszcza całą historię o ratowaniu Echo i Elektrze, która okazała się Skrullem. Mówi, że Wolverine podejrzewa, iż ma to być początkiem inwazji, a Skrullowie podszywają się pod ich przyjaciół, żeby manipulować wszystkim od wewnątrz. Mogą mieć swoich szpiegów w każdej organizacji. Cage natomiast uważa, że wszystkie ostatnie wydarzenia, od powstania New Avengers do Civil War, są manipulacją. Tony protestuje, twierdząc, że Civil War nie było manipulacją. Drew tłumaczy zaskoczonemu Starkowi, że wszyscy myślą, że to on jest Skrullem. Tony odpowiada, że powinna zobaczyć wiadomości. Ultron przejął jego ciało i po tym na pewno byłoby wiadomo, czy jest Skrullem. Jessica tłumaczy, że to jest tylko możliwe, ponieważ Elektry nie rozpoznał Wolverine, Spider-Man ani Daredevil. Są niewykrywalni i nie da się ich odróżnić od ludzi. Tony stanowczo zaprzecza temu, że jest Skrullem. Spider-Woman zgadza się z nim, tłumacząc, że dlatego przyszła z tym do niego, zdradzając swój zespół, ponieważ uznała, że jeśli jest Skrullem, to pewnie zaraz po przyjściu by ją zabił. Stark zgadza się z teorią Wolverine'a i pyta się, gdzie jest Nick Fury. Zdziwiona Jessica pyta, dlaczego chce to wiedzieć. Tony odpowiada, ze nie wie, co zrobić, w przeciwieństwie do Nicka. Kobieta tłumaczy, że nie ma pojęcia, gdzie on jest, od początku Civil War. Myśli, że albo sam dowiedział się o planowanej inwazji, albo Skrullowie już go mają. Tony stwierdza, że przeciwnicy pewnie już wiedzą, że prawda została odkryta i zaczną działać na dużą skalę. Prosi Jessicę, żeby się zarejestrowała. Gdy ta się wścieka, Tony każe jej zapomnieć o akcie, ponieważ mają na głowie globalną inwazję. Prosi ją, aby przyłączyła się do jego zespołu. Jeśli jest w jego szeregach jakiś przeciwnik, to na pewno zareaguje. Muszą ich zmylić i robić rzeczy, które nie będą wskazywać na wojenną strategię i dadzą mu czas na zrobienie autopsji i znalezienie sposobu na odkrywanie podszywaczy.

Avengers Tower. Tony wznosi toast za nowy zespół, ponieważ ich oficjalne spotkanie organizacyjne zostało przerwane atakiem Ultrona. Stwierdza, że sytuacja pokazała, iż dobrze wybrał skład i dziękuje za uratowanie życia. Reszta zaczyna żartować z tego, że był kobietą, a uśmiechnięty Stark pyta, jak długo będzie musiał jeszcze tego słuchać. Wonder Man wznosi toast mówiąc, że najlepsze i najgorsze chwile w swoim życiu spędził w Avengers. Nie zdawał sobie nawet sprawy, jakie to jest wspaniałe uczucie. Ostatnio dużo przeszli, cała sprawa z Civil War była okropna. Jednak w tym samym czasie docenił przyjaciół, których posiada. W tej chwili Tony oznajmia, że ma niespodziankę w postaci nowego bohatera w drużynie. Przedstawia wszystkim Spider-Woman. Zdziwiona Ms. Marvel pyta się jej, dlaczego właśnie teraz zdecydowała się do nich przyłączyć, po całej sprawie z wojną, Captainem i Hydrą. Kobieta odpowiada, że przemyślała wszystko i właśnie tu chce być. Natasha zaczyna się z nią kłócić. Carol stwierdza, że warto zrobić głosowanie. Tony odrzuca jej pomysł. To jest operacja wojskowa. Są rozkazy i będą wykonane. Jessica prosi, aby jej uwierzyli, a jeśli zrobi coś nie tak, to Bob zawsze może wrzucić ją w Słońce. Sentry oburzony odpowiada, że nie wrzuca wszystkiego w Słońce. Janet przerywa kłótnię, mówiąc, że jeśli Stark tak chciał, to tak będzie i każe usiąść Simonowi, ponieważ ma dla niego niespodziankę. Nadszedł czas, żeby zmienił kostium. Do sali zostają wprowadzeni modele w kolorowych kostiumach. Wonder Man tłumaczy, ze lubi swój wygląd. Janet kontruje, ze wygląda nie jak ikona superbohaterstwa, a jakiś miejski strażnik. Zaskoczona Carol przypomina sobie, ze te same kostiumy Van Dyne proponowała już wcześniej Luke’owi Cage’owi [jeden z numerów "The Pulse" - dop. Gamart). Wasp zaczyna się kłócić z Simonem tłumacząc, że czasy jego kostiumu już odeszły.

W tym samym czasie na orbicie ziemskiej, dwójka astronautów sprawdza szczątki jednego z satelitów Starka. Zbierając kawałki, nie zauważają, jak obok nich przelatuje mała metalowa kula, która z ogromną prędkością spada wprost w centrum Nowego Jorku. Po chwili jedna z matek zauważa, że jej dziecko zostało przejęte przez symbiota. Po chwili symbioty przejmują ciała wszystkich mieszkańców.

W tym czasie w Stark Tower, Tony obserwuje skład zespołu, zastanawiając się, kto może być Skrullem i chcieć jego śmierci. Nagle zaczepia go Lindy. Stark pyta się, co u Boba. Kobieta odpowiada, że różnie, dzisiaj kocha Boba, bardzo. Nagle z przerażeniem pyta Iron Mana, czy zrobi coś dla niej. Musi znaleźć jakiś sposób, aby zabrać moce jej męża, albo go zabić, zanim on zabije ich wszystkich. Przerażony Tony patrzy na Sentry'ego, gdy dostaje wiadomość od Marii Hill związaną z atakiem symbiotów. Mighty Avengers ruszają na miejsce.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #7 Mighty Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.