Avalon » Serie komiksowe » House Of M: Avengers » House Of M: Avengers #1

House Of M: Avengers #1

House Of M: Avengers #1

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Powrót do świata z hitowej miniserii "House of M", gdzie mutanci rządzą Ziemią, a znani bohaterowie prowadzą szokujące i dziwne życia. Zobacz historię tej alternatywnej rzeczywistości ujawnioną po raz pierwszy. Podążaj za Cagem w drodze, którą przebył od niewinnie osądzonego więźnia do podejrzanego z super-mocami... który zebrał grupę rebeliantów walczących o wolność, którzy byli znani pod nazwą Avengers. Występują Hawkeye, Iron Fist, Moon Knight, Tigra, Mockingbird i więcej niż kilka niespodzianek.

Cytat

Moon Knight: "Our uniforms have spiritual significance."
Luke Cage: "They’ve like somethin’ outta The Circus! We gotta be subtle."
Hawkeye: "Says the guy in the pimp outfit."

Streszczenie

Times Square. Luke Cage stoi na środku ulicy, zastanawiając się, jak bardzo zmienił się Nowy Jork - miasto, w którym się wychował. Kiedyś mutanci trzymali się razem, w ukryciu, w zamknięciu, nawet w gettach. Teraz to oni są na szczycie, a po ludziach już zapewne niedługo nie będzie śladu.

Luke, rozmyślając nad tym, co się stało z dotychczasowym porządkiem świata, trąca gościa wyglądającego jak byk. Po krótkiej szamotaninie minotaur leży z połamanymi rogami, a Luke udaje się w miejsce, gdzie czekają na niego niedokończone sprawy.

Harlem. Alfons Willis tłumaczy zebranym kobietom homo sapiens, co mają zrobić, aby dostać u niego pracę, gdy nagle przerywa mu Cage. Willis zaskoczony nagłym pojawieniem się Cage’a i przede wszystkim tym, że żyje, nie ma ochoty odpowiadać na jego pytania. Rzuca się więc wściekle na Luke’a.

W retrospekcji widzimy dzieciństwo obydwu. Willis i Lucas wychowywali się razem. Byli dla siebie niczym bracia. Willis był mutantem. Nawet jeśli coś ich dzieliło, czy mieli inne poglądy, trzymali się razem. Do czasu pojawienia się Revy.

Reva wybrała Luke’a. Willisowi zdawało się, że to przez to, iż był mutantem. Po pewnym czasie Luke poszedł do więzienia za posiadanie towaru, którego właścicielem nie był. Ten należał do Willisa, który pragnął za wszelką cenę pozbyć się konkurenta i zdobyć Revę. Pod nieobecność Luke’a Reva zaczęła się spotykać z Willisem. Wybrała jego, bo miał pieniądze. Jednak pewnego dnia ktoś upomniał się o swój towar. Jako, że Stryker już go nie miał, życiem przypłaciła za to Reva.

W więzieniu Luke został wybrany do udziału w eksperymencie mającym na celu stworzenie super-żołnierza zdolnego walczyć z rosnącym w siłę Magneto. Już po wszystkim Luke uciekł i stał się świadkiem zachodzących zmian (Magneto objął władzę absolutną). Nagle wszyscy zapragnęli być homo-superior. Cage to wszystko zignorował, bowiem głowę zaprzątało mu jedno… Willis Stryker.

Nowy Jork. Luke walczy z Willisem. Ten drugi jest zdziwiony zdolnościami swojego dawnego przyjaciela. Nie potrafi sobie z nim poradzić. Luke pragnie, aby Stryker zapłacił za swoje winy. Willis, nie widząc innego wyjścia, rzuca granat. Jednak po wybuchu na nogach stoi już jedynie Luke Cage.

Luke nie ma zamiaru pogodzić się z faktem, że homo sapiens zostali zepchnięci w cień. Nie ma zamiaru nikomu się kłaniać, ani tym bardziej oddawać swojej dawnej dzielnicy. Dowiaduje się również, że teraz Hell’s Kitchen nosi nazwę Sapien Town. Razem ze swoimi ludźmi Luke zaczyna przejmować kontrolę nad dzielnicą. Eliminuje po drodze takich dziwaków, jak Cockroach Hamilton, Piranha Jones czy Hammerhead.

Zrządzenie losu sprawia, że podczas jednego z włamań Luke’a atakuje… Hawkeye. Cage postanawia złożyć Clintowi propozycję, którą ten bez mrugnięcia oka przyjmuje. Luke dochodzi do wniosku, że warto by zwerbować innych herosów do wspólnej walki. W ten sposób w krótkim czasie szeregi nowej grupy zasilają Iron Fist oraz Moon Knight. Do towarzystwa doszła znajoma Hawkeye’a, ex agentka S.H.I.E.L.D., Mockingbird.

W międzyczasie Cage ratuje kobietę, która zdradza mu, że walczy dla Sapiens Liberation Army. Jej imię to Tigra. Prosi ona Luke’a o pomoc w cichym usunięciu pocisku tkwiącego w jej ciele.

Policyjne biuro. Właśnie trwa rozmowa, z której jasno wynika, że pewna kobieta chce przedostać się pod przykrywką do grupy Cage’a. Jej przełożony nie wydaje się być zachwycony tym pomysłem, ale ostatecznie wyraża zgodę na operację.
Do akcji wkracza Misty Knight!

Autor: Janio15

Galeria numeru

House Of M: Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.