Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Illuminati » New Avengers: Illuminati #5

New Avengers: Illuminati #5

Postacie
Zapowiedź

Illuminati zbierają sie razem po raz pierwszy od Planet Hulk i Civil War, aby uporać się z szokującymi wiadomościami z New i Mighty Avengers. Ale nie wszyscy są tymi, którymi mówią, że są. To tutaj otwierają się drzwi do wydarzenia Marvela na rok 2008. KOMU WIERZYSZ? Nie przegap tego ważnego rozdziału sagi!

Cytat

Namor: "Well, I wish I knew we were allowed to call each other together before my empire crumbled all around me."
Stark: "You could have called us."
Namor: "Oh, really?"
Stark: "The real question is: why didn't you?"
Namor: "I didn't know I could trust you."

Streszczenie

W miejscu spotkań Illuminati Tony Stark siedzi samotnie nad zwłokami zawiniętymi w worek. Jego zbroja wykrywa pojawienie się astralnej projekcji i identyfikuje ją jako Strange'a, który pyta, czyje ciało leży przed nimi na podłodze. Stark stwierdza, że nie spodziewał się przybycia Stephena. Ten odpiera, że nie spodziewał się, że po zamieszaniu z Hulkiem i konflikcie bohaterów Iron Man kiedykolwiek będzie próbował zebrać Illuminati na nowo. Ponownie pyta o zwłoki, jednak Tony chce zaczekać na resztę. W odpowiedzi na jego pytanie o New Avengers Stephen prosi, by nie zaczynał swej zwyczajowej gadki na temat tego, dlaczego to robią. Stark stwierdza, że w tej chwili już wcale o to nie dba. Zbroja wykrywa pojawienie się Black Bolta i potwierdza jego tożsamość. Ten wskazuje na ciało, jednak Strange oznajmia mu, że czekają na resztę z nich. Zbroja wykrywa i identyfikuje kolejnych przybyłych - Reeda Richardsa, Namora i Charlesa Xaviera. Strange jest zaskoczony tym, że profesor znów chodzi, Namor jednak ponagla Starka, by pokazał im ciało, skoro są już w komplecie. Tony otwiera worek i oczom zebranych ukazuje się ciało Elektry-Skrulla. Tłumaczy, że ma je od Jessicki Drew, co potwierdza Strange. Mr. Fantastic zastanawia się, co się stało z prawdziwą Elektrą. Iron Man wyjaśnia, że nic na ten temat nie wiadomo - ślad kobiety całkowicie zniknął. Sądzi, że są w stanie wojny, którą na dodatek sami sprowokowali [patrz: NA: Illuminati #1 - J.]. Strange zwraca uwagę na kolejną ważną rzecz - Elektra-Skrull nie została wykryta ani przez jego własną magię, ani przez zdolności Wolverine'a czy pajęczy zmysł Spider-Mana. Reed stwierdza, że muszą w takim razie jak najszybciej przeprowadzić autopsję zwłok, Namor z kolei powątpiewa, czy ten jeden Skrull faktycznie oznacza wojnę. Stark każe mu popatrzeć na to z innej strony - w ciągu ostatniego roku Avengers zostali rozbici, bohaterowie walczyli ze sobą, mutanci prawie całkowicie zniknęli, Atlantyda przeżywała własne problemy, Nick Fury się ukrywa, a Captain America nie żyje. [patrz: Avengers: Disassembled, Civil War, House of M, Sub-Mariner vol. 2, Secret War, Captain America vol. 5 #25 - J.]. Wszystko to zebrane razem sugeruje, że przez cały czas bohaterowie byli manipulowani przez agentów Skrullów pośród nich. Xavier ma trochę wątpliwości, zaś Richards proponuje zacząć od sekcji zwłok "Elektry", a potem zacząć przygotowywać się na inwazję.

Nagle odzywa się Black Bolt, stwierdzając, że ma lepszy pomysł - weźmie ciało, a Illuminati zginą, by jego lud mógł żyć.

Potężny wybuch niszczy miejsce spotkań Illuminati, im jednak udaje się przeżyć. Zbroja Iron Mana wykrywa pojawienie się niezidentyfikowanej pozaziemskiej formy życia. Skrull, który jeszcze przed chwilą był Black Boltem, teraz stoi przed bohaterami w swej prawdziwej formie. Oznajmia, że ta planeta została im odebrana, to, co zostało przepowiedziane, teraz stało się rzeczywistością. Namor rzuca się na Skrulla, ten jednak bez problemu powstrzymuje go, używając mocy Black Bolta. Rozciągając się jak Mr. Fantastic, udaje mu się uniknąć wystrzałów Iron Mana, odpiera także telepatyczny atak Xaviera. Strange rzuca na niego zaklęcie, jednak Skrull rozrywa pętające go Karmazynowe Obręcze Cyttoraka, atakując nimi Doctora. Od tyłu zakrada się do niego Namor, chwytając go za szyję. Skrull śmieje się z niego, że próbował skręcić kark komuś, kto może zmieniać swój kształt. W tym momencie Namor nabija go na wystający odłamek muru, oznajmiając, że tylko odwracał jego uwagę. Reszta bohaterów ma pretensje do władcy Atlantydy, że zabił jedyną osobę, która mogła udzielić im szerszych informacji. Na miejscu pojawia się Strange w swej fizycznej formie. Zbroja Starka potwierdza jego tożsamość, po chwili wykrywając przybycie pozaziemskich form życia o nieznanym genotypie. Illuminati zostają zaatakowani przez dwóch Skrullów, z których jeden ma moce klasycznych Avengers, a drugi X-Men. Tony każe reszcie bohaterów teleportować się stąd natychmiast, sam tymczasem pozbywa się przeciwników, powodując mały wybuch nuklearny.

Kilka chwil później wszyscy gromadzą się nad ciałem Elektry-Skrulla. Czujniki Iron Mana nie wykrywają następnych napastników, bohaterowie mogą więc zastanowić się, co robić dalej. Xavier mówi im, że nie był w stanie czytać myśli Skrulla, które wydawały się należeć do Black Bolta. Richards zastanawia się, co z prawdziwym władcą Inhumans, Stark jednak podejrzewa najgorsze. Pytaniem jest, jak długo Skrull podszywał się pod Bolta. Reed zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. Dzisiejszy atak nie miał na celu zgładzenia Illuminati - wówczas Skrullowie wysłaliby całą armię napastników. Ich plan polegał na skłóceniu bohaterów. Dlaczego? Stark stwierdza, że w oczach kosmitów Illuminati byli obrońcami Ziemi, królami, przywódcami. Strange dodaje, że kiedy ich kiedyś schwytali, wzięli od nich to, czego potrzebowali do tego ataku [patrz: NA: Illuminati #1 - J.]. Richards proponuje zacząć przygotowywać się do wojny, a Tony stwierdza, że mają na to w najlepszym wypadku jeden dzień i stoją właściwie na przegranej pozycji. Namor niespodziewanie oznajmia, że nie ufa nikomu z zebranych i odlatuje. Reed podchwytuje tę myśl, stwierdzając, że kontynuowanie tej rozmowy nie ma sensu - nie mają żadnych podstaw, by sobie ufać. Strange, Xavier i Richards odchodzą w różnych kierunkach, zostawiając Starka samego nad zwłokami Elektry-Skrulla.

Autor: Jaro

Galeria numeru

New Avengers: Illuminati #5 New Avengers: Illuminati #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.