Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #14

Amazing Spider-Girl #14

Amazing Spider-Girl #14

“The Enemy of my Enemy!”

Postacie
Zapowiedź

Gdy Spider-Girl poznaje los członka swej rodziny, Hobgoblin wydobywa na światło dzienne sekretne pochodzenie Black Tarantuli.

Cytat

Davida: “Like my grandmother always used to say: a woman needs a man like a fish needs a bicycle” .

Streszczenie

Hobgoblin wpada do ukrytej świątyni kultu Madame Web i zaczyna rzucać na prawo i lewo jego członkami, krzycząc, że chce się z nią widzieć. Zaraz pojawia się jednak jedna z kultystek, która twierdzi, że zajęła jej miejsce. Wie, że przybył tu dowiedzieć się czegoś o ich wspólnym wrogu – Black Tarantuli.

 

W domu Parkerów May szuka swojego brata - powinien być w kojcu, ale gdzieś zniknął. Nagle na głowę spada jej smoczek. Spogląda w górę i zamiera z przerażenia – Ben raczkuje po suficie! Zaczyna się zastanawiać, czy kontakt z symbiontem Carnage’a mógł aktywować wcześnie jego moce. Zanim zdąży jednak zawiadomić mamę, chłopczyk spada wprost w jej ręce. Nie zauważywszy niczego, MJ stwierdza, że to będzie udany dzień - zabiera małego do zoo, a May idzie na zaplanowane zakupy z Davidą. Nie daje dojść córce do słowa, gdy ta chce jej powiedzieć, co się stało.

 

Idąc na zakupy, Davida zapewnia May, że jej braciszek wkrótce odzyska słuch. Wspomina też, że Courtney chciała odwiedzić z nimi Moose’a, który wyszedł już na wolność. May zastanawia się, czy nie powinna powierzyć przyjaciółce swojego sekretu, gdy nagle obie zauważają Simone z Gene'em. Davida wścieka się na byłego chłopaka przyjaciółki, ale May uważa, że rozpad tego związku był po części jej winą. Rozmowa szybko schodzi na temat chłopaków, przy czym panna Kirby sugeruje przyjaciółce, że mogłaby zainteresować się Wesem. Ale gdy May odpowiada, że nie jest jeszcze gotowa na kolejny związek, uznaje, że w takim razie może sama się z nim umówić.

 

Kapłanka opowiada Hobgoblinowi historię Black Tarantuli. Jego nieśmiertelność to mit. Pierwszy Black Tarantula towarzyszył Marco Polo w wędrówce do Chin, gdzie posiadł tajniki sztuk walki. Przekazał je synowi, który został korsarzem na usługach Hiszpanii. On, albo jeden z jego potomków, przeszedł mroczny rytuał, który dał mu niesamowitą moc [Bardzo podobny rytuał przeszedł Ezekiel Sims, patrz Amazing Spider-Man vol. 2 #31 - Demo]. Stał się tak potężny, że przestał słuchać rozkazów Hiszpanii – jej gubernatorowi miast należnej daniny przysłał zwłoki wysłanych po nią ludzi. Wówczas gubernator nasłał na niego inne istoty o magicznej mocy, ale wszystkie poległy. Black Tarantula poddał się rytuałowi, który sprawił, że jego moc przechodzi na każde następne pokolenie. Wygląda to tak, jakby był nieśmiertelny, ale tak naprawdę to kolejni potomkowie dziedziczą ten tytuł.

 

Wracając z zakupów, May wynajduje jakiś pretekst, aby odłączyć się od Davidy, szybko wraca do domu i już w kostiumie pędzi do Baxter Building. Zamierza poprosić Reeda Richardsa o pomoc z oboma problemami Bena. Zakrada się do budynku i zostaje przestraszona przez zamaskowanego osobnika. Okazuje się, że to tylko Psi-Lord, który musi teraz chodzić w dziwnej masce. May pyta, gdzie znajdzie jego ojca, ale na wzmiankę o nim Franklin oświadcza oschle, że jest nieosiągalny, a ona wiedziałaby o tym, gdyby interesowała się czymś więcej niż czubkiem własnego nosa. Zostawia bohaterkę samą w kompletnym osłupieniu [Chcecie wiedzieć o co tu chodzi? Przeczytajcie miniserię "Fantastic Five" - Demo].

 

Zastanawiając się nad zachowaniem Franklina, Spider-Girl wraca do Forest Hills. Po drodze natyka się jednak na grupę bandziorów, którzy atakują kobietę z dzieckiem. Dziewczyn wścieka się na ten widok i zaczyna okładać bandytów, a gdy jeden z nich próbuje do niej strzelać, łapie go i zaczyna policzkować. Dopiero po chwili Spider-Girl zdaje sobie sprawę, że traci nad sobą kontrolę. Zmieszana, upewnia się, że kobiecie nic nie jest i oddala się. Uratowana osoba śmieje się w myślach.

 

Hobgoblin pyta, czy wszyscy Tarantulowie byli niepokonani. Kapłanka zapewnia, że wielu posmakowało porażki. Zarówno Spider-Man, jak i nastoletnia Araña pokonali poprzedniego nosiciela tytułu. Hobgoblin pyta, jak nastolatka zdołała tego dokonać, ale dowiaduje się, że zabrała swój sekret do grobu.

 

Moose przeprasza May, że naraził jej rodzinę na niebezpieczeństwo. Ta zapewnia, że nikt go za to nie wini. Zapytawszy jeszcze o stan Bena, Moose ogłasza dziewczynom, że wraca do Midtown High, a Donna postanowiła przenieść się do Nowego Jorku, by mu towarzyszyć. Atmosfera rozmowy jest miła - do chwili, kiedy nie pada pytanie o ojca Moose'a. Chłopak odpowiada, że jest z nim coraz gorzej i zaczyna się złościć, że Spider-Girl bardziej zależało na zniszczeniu potwora niż na ocaleniu go.

 

Hobgoblin pyta, jak to możliwe, że Spider-Girl jest sprzymierzona z synem dawnego wroga jej ojca, ale kapłanka nie zna na to odpowiedzi. Wie, że obecny Black Tarantula to Fabian LaMuerto i może być najgroźniejszym człowiekiem, jaki nosił ten tytuł. A o jego jedynej słabości wspomina stare proroctwo – gdy zetknie się z Sercem Pająka [Heart of the Spider], zwycięstwo zamieni się w klęskę. Nie zna jednak szczegółów. Hobgoblin odlatuje, zastanawiając się, czy Spider-Girl może mieć jakiś związek z tajemniczym sercem. Gdy odchodzi, kapłanka zdejmuje szaty – okazuje się, że to Araña! Jej przyjaciel Migiel chwali jej plan. Jeżeli Serce istnieje, Hobgoblin znajdzie je albo wywabi dla nich Black Tarantulę. Bohaterce podoba się napuszczanie na siebie superprzestępców. Trzeba tylko uważać, aby nie ucierpiał nikt niewinny.

 

May przypadkiem wpada na Wesa. Podekscytowany chłopak chwali się jej, że Davida właśnie zaprosiła go na randkę, po czym biegnie pochwalić się reszcie przyjaciół.

 

W kanałach Hobgoblin spotyka się z Mindwormem. Temu poszło dziś lepiej niż jego szefowi – udając napadniętą kobietę zdołał nawiązać kontakt ze Spider-Girl i stworzyć miedzy nimi łącze psychiczne. Nawet ją lekko przycisnął. A już wkrótce użyje jej wewnętrznych demonów ku jej zgubie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #14 Amazing Spider-Girl #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.