Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #5

Order vol. 2 #5

Order vol. 2 #5

"5: Kate - or - Getting Things Done"

Postacie
Zapowiedź

The Order muszą chronić Kalifornię przed kolejnymi wariactwami, które mogą się dziać tylko w komiksach, jak napromieniowane potwory żyjące w podziemnych miastach. Tymczasem śledztwo w sprawie morderstwa w kręgu super-bohaterów trafia na poważny problem, kiedy kobiecy gang zwany Czarnymi Daliami zaczyna wybijać podejrzanych. A do tego wszystkiego grupa nie może kupić sobie domu w Los Angeles. Gdzie więc będą mieszkać? Czyżby w San Francisco?

Cytat

agentka nieruchomości: "I haven't even told you the price--"
Tony Stark: "I'll just sign the check. You make it out for whatever you want, okay?"

Streszczenie

"Kate Kildare. Lat trzydzieści osiem. Zodiakalna Panna. Ośmiu braci i ja jedna. Musiałam sobie radzić wszelkimi sposobami, przepychać się łokciami, żeby zyskać akceptację. Nie wiem, czy to istotna informacja podczas wywiadu o pracę, ale wyjaśnia trochę mój charakter. Matka zmarła podczas porodu, ojciec nigdy nie ożenił się ponownie - przykra sprawa, ale tak to bywa. Moja edukacja była nudna i nic mi po niej nie pozostało, z wyjątkiem kredytów, które cały czas spłacam. Prestiżowy tytuł naukowy w dwóch specjalizacjach osiągnięty w wieku szesnastu lat to nieprzeciętny wynik, ale w niczym mi to nie pomogło. Zastanawiasz się, dlaczego Henry zaproponował mi tę pracę? Trochę razem przeszliśmy..."

Kate Kildare próbuje znaleźć rozwiązanie problemu sex-taśmy z udziałem Becky [The Order vol. 2 #2 - przyp. Lex]. Pyta dziewczynę, czy wie, który z jej byłych chłopaków nakręcił, a obecnie próbuje sprzedać, kompromitujący film. Okazuje się, że Becky nie wiedziała nic o istnieniu tego materiału i jest przerażona jego odkryciem. Kate zapewnia ją, że zrobi wszystko co możliwe, żeby sprawa ucichła, ale do tego momentu dziewczyna nie będzie brała udziału w misjach zespołu.

Pustynne bezdroża Kalifornii. Beztroska aktoreczka mknie swym samochodem, rozmawiając przez telefon komórkowy. Nie zauważa pełzającego po jezdni żółwia, który cudem unika kół auta. Zwierzę wścieka się i zmienia się w ogromnego potwora, który rzuca się w pościg za samochodem. Po chwili dogania pojazd i rozrywa go na kawałki.

Niewiele później na miejsce ataku przybywają wezwani przez policję Supernaut i Mulholland. Z rezerwą przyjmują słowa poszkodowanej, która twierdzi, że zniszczeń dokonał siedmiometrowy potwór. Mulholland nie jest w stanie wysondować przyczyny wypadku, bo znajduje się zbyt daleko od Los Angeles, więc pozostają przy wersji podanej przez aktorkę.

Hollywood Hills. Tony Stark prezentuje Henry'emu Hellrungowi posiadłość, która ma stać się nową kwaterą The Order. Anthem nie jest zachwycony tą propozycją - rezydencja znajduje się tak daleko od miasta, że telefony komórkowe nie łapią zasięgu. Tony zachwala jednak zalety nowej siedziby, która nosi nazwę Demeter. Stawia na swoim i wręcza czek agentce nieruchomości.

Boyle Heights, niebezpieczna dzielnica Los Angeles. Veda i Calamity poszukują byłego członka grupy, Coronę, który mógł mieć coś wspólnego z zabójstwem Avony. Calamity wbiega do pokoju hotelowego, w którym powinien przebywać były kolega, ale w środku czeka go niespodzianka. Corona jest związany i brutalnie przesłuchiwany przez groźnie wyglądające kobiety. Jedna z nich łapie biegnącego Jamesa i wyrzuca przez ścianę hotelu. Tajemnicza grupa przedstawia się jako Black Dahlias i rusza do ataku na Vedę i leżącego Jamesa.

Obserwująca akcję Hera musi na chwilę oderwać się od monitorów. Kate Kildare informuje ją, że znalazła rozwiązanie problemu z sex-taśmą, ale nie jest ono idealne. Pepper nie jest zadowolona z oderwania od monitorowania misji, a jeszcze bardziej denerwuje ją recepta Kate, która dowiedziała się, że Becky jest o rok młodsza, niż wszyscy uważają. Jej ojciec manipulował wiekiem córki, żeby zgłaszać ją do konkursów przeznaczonych dla starszych dziewczynek. Ujawnienie tej informacji powstrzyma rozpowszechnienie sex-filmu z udziałem nieletniej. Niestety może też pogrążyć ojca Becky.

Veda i Calamity z trudem odpierają atak Black Dahlias. Z odsieczą przybywają im Supernaut i Mulholland. Na widok tego pierwszego liderka Black Dahlias zarządza taktyczny odwrót. Znajduje jeszcze chwilę na uprzejme powitanie Mulholland, po czym cała tajemnicza grupa znika.

Wiadomość o wieku Becky dotarła do mediów, w których rozgorzała nagonka na jej ojca. Załamana dziewczyna próbuje porozmawiać z nim przez telefon, ale jej ojciec odkłada słuchawkę i nie wysłuchuje tłumaczeń córki.

Veda zarzuca Mulholland brak szybkiego działania w trudnej sytuacji i obwinia ją o porażkę w starciu z Black Dahlias. Zapłakana Mulholland tłumaczy, że jej wahanie miało przyczynę. Demonstruje tatuaż czarnej dalii na piersi i oznajmia, że przez pewien czas była członkiem grupy, z którą walczyli i wie, co jest ich celem.

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #5 Order vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.