Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #116

Ultimate Spider-Man #116

Ultimate Spider-Man #116

"Death Of A Goblin" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Green Goblin przedstawia Spider-Manowi swoje ultimatum: Peter musi wyjawić światu, że to Norman jest odpowiedzialny za stworzenie bohatera, aby inni mogli uznać Osborna za geniusza, albo wszyscy bliscy Parkera zginą. Czy Spider-Man spełni to żądanie? I co się dzieje z Harrym Osbornem?

Cytat

Peter Parker w rozmowie z Osbornem: "Listen slappy, I'm not going to help you. You're so crazy that "crazy" isn't even a sufficient word to describe it, I think we need to invent a new word. Just for you."

Streszczenie

Spider-Man spada, a tuż za nim podąża Green Goblin. Pająkowi skończyła się pajęczyna i próbuje szybko wymyślić jakiś sposób na ratunek z tej beznadziejnej sytuacji. Kitty natychmiast wyskakuje z okna i próbuje dogonić Petera, zanim ten stanie się mokrą plamą na ulicy. Żołnierze S.H.I.E.L.D., korzystając ze swoich jetpacków, podążają za Kitty, martwiąc się o przypadkowych gapiów stojących na dole. Gdy Goblin szykuje się do rzucenia w Petera swoją ognistą kulą, Shadowcat jest bliska dosięgnięcia ręki pająka. Uderzenia zielonego stwora w ulice wywołuje potężny wstrząs i wyrwę w nawierzchni.

Shadowcat udało się w ostatniej chwili przefazować Spider-Mana przez ulicę aż do ścieków w których się teraz znajdują. Nie tracąc czasu, Kitty chwyta Petera i oboje wracają na góre zająć się Goblinem. Tam zostają niemile przywitani przez agentów S.H.I.E.L.D., którzy, trzymając ich na celowniku, rozkazują im poddanie się. Po chwili sytuację uspokaja Carol Danvers, mówiąc swoim ludziom, że chcą tylko Osborna, który najwyraźniej zniknął w tłumie. Ostatnia sygnatura mocy Osborna, jaką zarejestrowały satelity, jest w miejscu, gdzie Carol właśnie stoi. Co oznacza, że Norman wrócił do ludzkiej formy i ulotnił się. Spider-Man jest wściekły całą sytuacją i dokonanymi zniszczeniami, które nie miałyby miejsca, gdyby Danvers nie postanowiła posłużyć się nim jako przynętą, by wprowadzić w życie swój plan. Oznajmia Pani dyrektor, że oboje z Kitty wracają do domu, zwłaszcza że za 4 godziny muszą iść do szkoły. Spider, odchodząc, obiecuje, że da znać, jeśli spotka Osborna.

Kitty, siedząc na plecach wspinającego się po budynku Petera, narzeka na transport bez pajęczyny. Będąc już na dachu, Spider przyznaje, że miał nadzieję, iż Osborn ruszy za nim w pościg, ale jak widać, tak się nie stało. Jeszcze raz przeprasza Kitty za to, jak zerwali ze sobą. Ona natomiast mówi mu, że chyba zacznie umawiać się z Kennym, ale pyta Petera o to, czy to odpowiedni chłopak. Parker nie ma do niego większych zastrzeżeń poza tym, że czasami daje się pomiatać swoim kolegom. W drodze do domu Shadowcat pyta Petera, czego tak na prawdę Osborn chce od niego, ale chłopak nie ma pojęcia.

Forest Hills, Queens. Spider-Man wchodzi do swojego pokoju przez okno. Przebierając się w normalne ubranie, widzi stojący przed domem różowy furgon w kwiaty. Zabiera z kuchni coś do jedzenia i picia, po czym idzie do różowego wozu, w którym zastaje agentów S.H.I.E.L.D.. Obaj dziękują chłopakowi za prowiant na noc i mówią, że zostaną tutaj przez całą noc jako jego ochrona. W trakcie rozmowy agenci pokazują mu możliwości kamuflażu auta, zmieniając jego kolor za pomocą jednego przycisku. Po pogawędce Peter wraca do domu i odsłuchuje wiadomości. Jedna jest od ciotki May i kolejna od Mary Jane. Nagle jego pajęczy zmysł daje o sobie znać. Chłopak przechodzi do salonu, w którym czeka już na niego, okryty tylko prześcieradłem, Norman Osborn. Norman ostrzega, że wzywanie agentów S.H.I.E.L.D. stojących przed domem nie ma sensu, chyba że chce ich spisać na pewną śmierć. Peter pyta sie go, czego chce. Osborn mówi, że chce z powrotem swoje dawne życie, swoje pieniądze, firmę i syna, a przy okazji z miłą chęcią zniszczy NIcka Furyego, który niestety w tej chwili jest nieuchwytny. Norman tłumaczy, że Peter jest żywym dowodem jego geniuszu. Chłopak dodaje, że to był wypadek, a Osborn przez swoje eksperymenty zamienił się w potwora i mordercę. Osborn oczekuje, że Spider-Man jako bohater Nowego Jorku wystąpi publicznie i powie, że to on go stworzył, dzięki czemu będzie miał szansę na wybaczenie i powrót do społeczeństwa. Parker krzyczy, że jest on mordercą. Norman przypomina czasy drugiej wojny światowej i naukowców, którzy przyczynili się do rzeczy po kilkakroć gorszych niż może sobie wyobrazić, a mimo to Ameryka przyjmowała ich z otwartymi rękoma. Peter nie chce tego słuchać i przypomina o tym, jak Osborn zniszczył własnego syna. Chłopak nie chce nawet słuchać jego pogróżek, ponieważ wcale się go nie boi. Rozmowę przerywa pukanie do drzwi. Ktoś wsuwa pod nie kartkę. Peter podnosi ją. Napisano tam, aby włączył CNN. Właśnie relacjonowana jest na żywo konferencja prasowa Harryego Osborna w asyście agentów S.H.I.E.L.D. i Carol Danvers. Harry mówi, że jego ojciec jest kłamcą i mordercą, który zabił mu matkę, a jego samego zamienił w potwora. Swojego ojca również nazywa potworem. Oczy Normana zaczynają płonąć, a Carol Danvers rzuca wymowne spojrzenie w stronę kamery.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #116 Ultimate Spider-Man #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.