Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #20

Excalibur #20

Excalibur #20

"The eye of the beholder"

Postacie
Cytat

Captain Britain: "There's no way I'm going to let a child stop me-- humiliate me!"
Phoenix: "I am the child of the stars!"
Captain Britain: "Forget the speeches and get out of my way! Or else--!"
Phoenix: "Don't even try!"

Streszczenie

[Uwaga: wydarzenia z tego komiksu mają miejsce jeszcze przed rozpoczęciem sagi CROSS TIME CAPER]

Dwójka kalifornijskich turystów, Sonny i Cherilyn, wspina się na szczyt Fotela Króla Artura - najwyższego szczytu parku w centrum Edynburga. Kobieta ciągle narzeka, nie rozumiejąc, jak można przebyć taki kawał drogi tylko po to, żeby zrobić kilka zdjęć. Jej paplanina wzmaga się jeszcze, gdy Sonny pod wpływem tajemniczego trzęsienia ziemi upuszcza i niszczy aparat. W myślach wypowiada życzenie, w którym prosi o to, aby Cherilyn wreszcie się zamknęła. Spełnia się ono niezupełnie w sposób, jakiego by sobie życzył. Oboje zostają zamienieni w kamienie. Między nimi zaś otwiera się przejście, z którego wychodzi Demon Druid. Jest on szczęśliwy, mogąc ponownie żyć.

Kurt spędza czas w latarni, pocieszając Meggan, która przechodzi właśnie kryzys. Spowodowany on jest ostatnim zachowaniem Briana wobec niej. Traktował ją oschle, nieraz w ogóle ignorował. Meggan podejrzewa, że chodzi o jej wygląd. Przybiera postać szpetnego monstrum, wyładowuje na Wagnerze swoje frustracje, nazywając go potworem, po czym odlatuje, licząc, że jej to wybaczy.

W Londynie Brian całuje się z Courtney Ross na ulicy. Kobieta stwierdza, że cały wieczór sprawiał wrażenie nieobecnego. Brian odpowiada, że miał małą sprzeczkę z Meggan. W tym momencie Courtney zauważa Meggan lecącą nieopodal. Postanawia natychmiast zabrać Braddocka do swojego mieszkania, aby uniemożliwić parze spotkanie. Meggan odlatuje pomimo faktu, że widziała Courtney i Briana razem. Przelatując nad Edynburgiem, zauważa rozświetlone potężnym blaskiem kamienne kręgi stojące na szczycie Fotela Króla Artura. Zauważa też dziwną postać stojącą obok. Przemienia się w dinozauropodobne monstrum i ląduje, aby nawiązać kontakt z tajemniczym osobnikiem. Demon Druid szybko ocenia, że ma do czynienia ze znacznie silniejszym osobnikiem niż Sonny i Cherilyn. Podejrzewa, że dzięki energii Meggan będzie w stanie dokonać rzeczy, jakich nie mógł od bardzo dawna. Dlatego musi uczynić ją obiektem posłusznym swojej woli. Meggan nazywa go szaleńcem i rozpoczyna walkę.

W swoim mieszkaniu Courtney Ross przebiera się z wyjściowej sukni w coś bardziej wygodnego. We włączonym telewizorze zauważa relację z pojedynku pomiędzy Meggan, a Demon Druidem. Zastanawia się, czy powinna poinformować o tym Briana. Po chwili namysłu wyłącza odbiornik.

Rachel i Kitty wreszcie znalazły wolny wieczór na wypad do miasta. Postanawiają odwiedzić pub, o którym obie słyszały dużo dobrego, "The witchery by the castle". Gdy otwierają drzwi wejściowe, ich oczom ukazuje się osobliwy widok. Mordownia jakich mało, zakazane twarze, brud, pajęczyny, czaszki jakichś zwierząt i ogromny pentagram na suficie... Nie wchodząc nawet do środka, odwracają się i odchodzą, jak najszybciej potrafią. Wtedy zauważają dziwną poświatę nad parkiem. Postanawiają to sprawdzić, ale już jako Phoenix i Shadowcat. Moc Phoenix natychmiast zostaje zauważona przez Druida. Transformuje Meggan w głaz i wchłania jej energię. Wychodząca obok spod ziemi Shadowcat, improwizując, fazuje przez niego. Doprowadza to do uwolnienia wszystkich trzech więźniów. Demon Druid znika.

Potem w latarni. Meggan przeprasza Kurta za swoje wcześniejsze zachowanie. Kitty konstruuje jakieś urządzenie, ale sama nie jest pewna, do czego miałoby ono służyć. Wie tylko, że ma to coś wspólnego z niedawnymi wydarzeniami z Fotela Króla Artura. Wraca Brian. Meggan che rzucić mu się na szyję, a Kitty prosi o kilka wskazówek technicznych do swojego projektu. Brian, ignorując obie dziewczyny, odpowiada, że chciałby mieć jakieś życie prywatne. Trzaska za sobą drzwiami. Excalibur są zniesmaczeni jego zachowaniem, Meggan płacze. Kurt odprowadza ją do pokoju.

Nad ranem Captain Britain budzi śpiącą przy stole Kitty. Z miejsca poprawia jej nastrój, mówiąc, że dokończył jej projekt. Meggan ucisza przyjaciół, mówiąc, że przeszkadzają jej oglądać telewizję. Emitowany jest właśnie reportaż o Demon Druidzie, który postawił tym razem swoje kręgi na kompleksie, w którym prowadzone są badania nuklearne. To zapewnia mu dużą ilość energii. Captain nakazuje towarzyszom przygotować sie do walki, po czym wylatuje z latarni, nie czekając na nikogo. Żeby powstrzymać go przed zrobieniem jakiegoś głupstwa, Nightcrawler zmuszony jest teleportować resztę drużyny (Meggan, Shadowcat, Phoenix, Widget) na raz. Udaje mu się to dzięki pomocy Rachel, jednak i tak napięcie jakiemu się poddał, wykonując ten skok, wyłączyło go z akcji na resztę dnia. Meggan zostaje z osłabionym przyjacielem. W tym czasie Kitty kalibruje Widgeta, a Phoenix osłania Druida przed wściekłym i jakże bezmyślnym atakiem Captaina. Ostatecznie zmuszona jest pozbawić Briana przytomności. Shadowcat, dzięki pomocy Rachel nawiązuje psychiczny kontakt z Druidem. Informuje go o tym, że przejście, które właśnie otworzył Widget, prowadzi do jego rodzinnego świata. Zapewnia, że nie ma złych zamiarów i że dobrze rozumie, jak to jest być oddzielonym od tych, których się kocha. Przeprasza również za zachowanie Meg i Capa. Nie żywiąc urazy, Demon Druid znika w otwartej przez Widgeta bramie.

Shadowcat i Meggan ganią Captaina za jego zachowanie. Tłumaczą mu, że jedynym celem Druida było wrócić do domu i że nie Druid był zagrożeniem, tylko Captain.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.