Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #19

Excalibur #19

Excalibur #19

"Madripoor Knights"

Postacie
Cytat

Rozmowa Dirty Angels...
- "Rico, he's got a hole right through his middle!
- "Great! Let's add some more!"

Streszczenie

Alternatywny Madripoor. Jamie Braddock szuka ukrywającej się Kitty Pryde. Na rękach niesie Widgeta i nieprzytomnego Lockheeda jako zakładników. Nagle dostaje serię potężnych ciosów, które rzucają nim po ścianach. To Captain Britain wyrównuje rachunki ze starszym bratem. Bijąc, wypomina mu wszelkie zło, jakie ten popełnił. Postanawia zakończyć kłopoty z nim raz na zawsze, ale już jedno pstryknięcie palcem Jamiego sprawia, że Captain leci daleko, przebijając swoim ciałem ściany trzech budynków. Oszołomiony zauważa, że tutejsza inkarnacja jeo brata posiada jakieś moce. Czająca się nieopodal Kitty słyszy krzyk Capa. Chciałaby ruszyć mu na ratunek, ale nie bardzo wie, co zrobić. Prosi Jamesa, aby przestał znęcać się nad Brianem, przypominając, że jest on jego bratem. Jamie w odpowiedzi porównuje ich do Kaina i Abla. Rozkazuje Lockheedowi, nad którym przejął kontrolę, zaatakować swoją panią. Kitty, zmuszona uciekać przed ognistym podmuchem, skacze w jedyne miejce, w które może - w bramę do kolejnego przypadkowego świata, którą Widget otworzył specjalnie dla niej.

Tymczasem w górach, gdzie się rozbili Excalibur, Kurt i Alistair starają się zgłębić zasady działania swojego pociągu. Podobno potrafi on dużo więcej niż tylko jeździć po szynach. Alistaire zauważa biegnące w ich stronę dwie urodziwe dziewczyny. To ciężko przestraszone Dirty Angels cały czas uciekające przed wściekłym tłumem, złożonym z klientów i pracowników Pitte Stoppe. Proszą one profesora Stuarta o schronienie, na co ten przystaje. Angels ukrywają się pod wagonem, gdzie majsterkuje Kurt. Gdy wściekły tłum pyta Alistaire'a o to, dokąd pobiegły uciekinierki, ten udaje, że nie wie. Zagrożenie mija. Wszyscy wychodzą z cienia i dopiero wtedy Dirty Angels stają twarzą w twarz z Nightcrawlerem. Bez chwili namysłu biorą go za demona i wyciągają broń. Kurt uspokaja je jednak, zamykając obu usta pocałunkami.

Kilka wagonów dalej Phoenix jest nadal zbyt wyczerpana żeby podnieść się z ziemi. Telepatyczne wołanie o pomoc nic nie daje. Udaje się jej jednak nawiązać kontakt z Meggan, z którą jest psychicznie połączona od jakiegoś czasu. Meggan dopiero odzyskuje przytomność po ostatnim spotkaniu z Jamiem Braddockiem. Phoenix prosi ją o pomoc. Używając pamięci Rachel i zdolności do zmieniania ksztaltów Meg, chce wystawić przeciwko Jamiemu odpowiedniki członków X-Men. Na początek zmienia Meggan w Wolverine'a.

Kitty budzi się w damskiej sypialni stylizowanej na orientalną. Ma na sobie piżamę, a Widgeta nie ma nigdzie w pobliżu. Zdekoncentrowana przestaje być materialna na chwilę, co kończy się swobodnym spadaniem przez trzy piętra. Zatrzymuje się w kuchni, gdzie miła starsza pani częstuje ją zupą. Przedstawia się jako Emma i informuje, że znajdują się teraz w posiadłości Braddocków i domu mistrza kierownicy, Jamiego Braddocka.

Madripoor. Siedząca na jakimś dachu Meggan jest pod wrażeniem ostrości zmysłów Wolverine'a. Zamyślona zapala cygaro i dopiero po chwili uświadamia sobie, że mimo faktu, że nie pali, to w tej formie palenie sprawia jej przyjemność. Sprawdza, jak jest z pazurami - owszem, potrafi je wysunąć, jednak nie są one zrobione z adamantium, ale z ciała. Jej obecność została odkryta. Coś uderza w budynek, na którym przebywa. Reakcja Phoenix jest błyskawiczna. Natychmiast transformuje Meggan w Longshota, którego zdolności akrobatyczne przydadzą się przy lądowaniu. Meg ze zdziwieniem reaguje na fakt, że w tej postaci ma po trzy palce na każdej ręce, a w klatce piersiowej wyczuwa bicie dwu serc. Nie wiedziala, że jej moce są zdolne do takich wyczynów. Tuż po lądowaniu próbuje ją przejechać wściekły czerwono-niebieski samochód. Meggan rzuca w niego przypadkowo znalezionym scyzorykiem. Okazuje się, że auto to przemieniony Captain Britain pod kontrolą swego brata. Dziewczyna natychmiast rusza mu z pomocą, wbiła przecież w jego ciało ostrze. Captain nie pozwala sobie pomóc. Zadaje Meggan cios w twarz. Ta szybko transformuje się w Dazzler i najpierw oślepia go stroboskopowymi błyskami, a potem powala snopem twardego światła. Swoją obecność ujawnia Jamie, który cały czas stał na sąsiednim dachu i z Lockheedem na ramieniu przyglądał się walce.

Londyn. Kitty wertuje gazety z kilku ostatnich dni. Znajduje tam informacje zarówno o zniknięciu Excalibur jakiś czas temu, jak i o spotkaniu policjantów z dziwnym pociągiem, który zniknął na ich oczach. Oznacza to niewątpliwie, że Kitty znajduje się wreszcie w swoim świecie. Pełna optymizmu postanawia ściągnąć tu przyjaciół. Emma pożycza jej ubrania, które zostały po bliższych znajomych Jamiego, po czym Katherine fazuje przez ścianę prosto w kierunku Widgeta i jego ciągle otwartej bramy. Przed przejściem przez nią powstrzymuje ją znajomy odgłos dobiegający z pokoju Jamiego, dźwięk, jaki wydaje laserowy promień Dazzler.

Madripoor. Walka trwa. Meggan w postaci Dazzler strzela do przeciwnika laserowym promieniem, jednak ten rozpływa się w powietrzu tuż przed nim. Druga próba oddania strzału wypada jeszcze gorzej. Dzieje się tak, ponieważ Braddock wytłumił wszystkie dźwięki w okolicy, a moc Dazzler polega właśnie na przemienianiu dźwięku w światło. Phoenix jednak ma już kolejny plan. Przemienia koleżankę w Havoka, który jednym strzałem przebija Jamiego na wylot.

W Londynie Kitty odnajduje Jamiego w jego pokoju jak bawi się figurkami przedstawiającymi członków Excalibur. W momencie, gdy ubrana w kostium Meggan figurka Havoka rozbłyska, na plecach Jamiego pojawia się wypalony ślad. Kitty zastanawia teza, jakoby była jakaś zależność pomiędzy wydarzeniami ze świata, gdzie zostali jej koledzy, a wydarzeniami z pokoju, w którym aktualnie się znajduje.

Jamie nadal stoi pomimo dziury w klatce piersiowej. Więcej, strzał Havoka nie zatrzymał się na nim, ale leci dalej w niebo, aż uderza o Księżyc, rozbijając go na kawałki. Razem z Księżycem z nieba zaczynają spadać też gwiazdy. Brak gwiazd oznacza brak energii dla Havoka, więc Meggan przyjmuje postać Storm i razi przeciwnika piorunem. Potem znika we mgle i wyłania się z niej już jako Colossus. Zadaje Jamiemu silny cios, który zrzuca go z dachu, po czym zmienia się w Rogue, żeby odebrać mu jego moce. Pocałunek Meggan odnosi jednak nieoczekiwany efekt. To Braddock zaczyna wysysać z Meg moce i wspomnienia, a dalej, dzięki psychicznemu połączeniu, również wspomnienia i moce Phoenix. Sytuację ratują Dirty Angels, które razem z Nightcrawlerem i Alistairem przylatują na miejsce walki pociągiem. Rozpoczyna się ciągły ostrzał Jamiego. Niestety lądujący z wielkim impetem pociąg przerywa przejście, które Widget cały czas utrzymywał otwarte. Meggan chwyta Lockheeda, który już się uwolnił spod wpływu Jamiego. Ten jednak nie daje za wygraną. Podnosi się z ziemi gotowy do dalszej walki. W tym momencie w innym świecie Kitty uskutecznia swój plan. Widząc, że Jamie zachowuje się jak dziecko, przyjmuje ton opiekunki z piekła rodem i rozkazuje mu natychmiast iść do łóżka spać, na co ten sie zgadza. W chwili, gdy zasypia, uwięzieni w innym wymiarze Excalibur widzą, że ich przeciwnik znika razem z całym miasteczkiem i wszystkimi jego mieszkańcami. Dopiero wtedy orientują się, że nigdzie w pobliżu nie ma Kitty. A jest ona tuż przy bramie otwartej przez Widgeta. Zabrała Jamiemu wszystkie zabawki i pewna siebie przechodzi przez bramę. Przynajmniej próbuje, bo przejście nie działa, a po chwili zupełnie znika. Załamana stratą kolejnej drużyny (Kitty ciągle myśli, że X-Men zginęli w Dallas) udaje się do mieszkania Briana, gdzie zasypia. Nie zdaje sobie nawet sprawy, że nie jest tam sama. Nad łóżkiem stoi Courtney Ross, która wyraźnie ma wobec niej złe zamiary.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.