Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #18

Excalibur #18

Excalibur #18

"Wild wild wheels"

Postacie
Cytat

Brian do Kitty: "Most impressive."
Kitty: "Flatterer."
Brian: "Actually I meant the car."

Streszczenie

Excalibur znajdują się właśnie w fazie przejściowej pomiędzy jednym światem, a drugim. Stojąca przed lustrem Rachel ze zdziwieniem zauważa, że moc Feniksa po raz kolejny w jakiś sposób pomieszała fizyczne atrybuty jej i Meggan. Tym razem jednak nie skończyło się na odzieży. Kobiety zaczynają stopniowo zamieniać się ciałami. Co więcej, gdy Ray próbuje obudzić śpiącą koleżankę, gwałtownie wybudzona Meggan, instynktownie i na w pół świadomie, atakuje ją pirokinetyczną mocą Phoenix. Zasilany tą samą mocą Widget drastycznie odczuwa skutki zamieszania z sypialni. Kitty informuje Briana, że czeka ich twarde lądowanie.

Świat bardzo podobny do naszego. Mistrz kierownicy, Jamie Braddock, o włos unika spadającego z nieba pociągu, a wypadająca z niego Meggan ląduje akurat na siedzeniu pasażera w jego samochodzie. Jako że Jamie bierze właśnie udział w wyścigu, nie zatrzymuje się i jedzie dalej razem z nową pasażerką. Brian, który przez okienko pociągu zauważa dziewczynę w towarzystwie swego starszego brata, natychmiast rzuca się jej na ratunek, ignorując również będących w niebezpieczeństwie współpasażerów. Opuszcza pociąg na sekundę przed jego rozbiciem się. Pierwsza ze środka wychodzi potykająca się o swoje blond loki Rachel. Dziewczyna jest w szoku i nie zauważa, że stoi na drodze pędzących w wyścigu samochodów. Kurt, który również opuścił pociąg wraz z Alistairem, teleportuje się jej na pomoc. Nie jest jednak w stanie wykonać podwójnego skoku i tylko błyskawiczna interwencja Lockheeda ratuje poobijanych bohaterów.

Po uprzątnięciu wnętrza pociągu Kitty udaje się odebrać sygnał telewizyjny tego świata. Na każdym kanale emitowany jest jeden program - wyścigi Global Grand Prix. Dzięki zbliżeniu na samochód lidera tego wyścigu, Jamiego, Kitty dostrzega siedzącą obok niego Meggan, która wygląda na trochę zdezorientowaną. Katherine zastanawia się, czy ma to związek ze stanem zdrowia Rachel. Udaje się do prowizorycznego ambulatorium, gdzie będąca w śpiączce Rachel pilnowana jest przez Nightcrawlera i Alistaire'a. Razem snują dantejskie wizje na temat tego, co mogłaby nieświadomie zrobić z nimi nieprzytomna Ray. Kitty wychodzi. Nieopodal pociągu znajduje szczątki ORZ-1- prototypowego samochodu wyścigowego, o którym słyszała w tutejszej telewizji, że był to jedyny samochód, który mógł zagrozić pozycji lidera Jamiego Braddocka. Słyszała też o tym, że konstruktor i kierowca tego samochodu został zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Kitty zastanawia się nad tym, w jaki sposób odnaleźć Briana i Meggan. Pyta Widgeta, czy ma jakiś pomysł, na co ten odpowiada, że owszem, ma. Pożera szczątki samochodu i sam po chwili transformuje się w niego. Nightcrawler próbuje zabronić koleżance samodzielnej eskapady za kierownicą bolidu. Proponuje również, że to on pojedzie. Nie zgadza się na to Widget - jedzie albo Kitty, albo nikt. Crawler zmuszony jest odpuścić. Już po chwili szybkiej jazdy Kitty, Lockheed i Widget spotykają idącego Briana. Opowiada on, że w momencie gdy udało mu się dogonić samochód Jamiego, ten dosięgnął go strzałem z oczu, po czym moce młodszego Braddocka zniknęły. Wsiada on do Widgeta, ale już po chwili wszyscy zostają zatrzymani przez dwie skąpo odziane policjantki, które przedstawiają się jako Dirty Angels i planują wlepić Kitty mandat za łamanie przepisów drogowych. Zabraniają one komukolwiek się poruszyć, a gdy Captain wykonuje jakiś pojednawczy gest, odpalają w jego kierunku rakietę. Przechodzi ona przez Capa dzięki interwencji Kitty. Policjantki nakazują Captainowi Britain zdjąć hełm. Gdy jednak robi on, co mu rozkazano, Dirty Angels wydaje się, że mają przed sobą ducha. W tym świecie bowiem Brian Braddock był konstruktorem ORZ-1, a Angels prowadziły sprawę jego tajemniczej śmierci. Gdy dowiadują się, że Jamie porwał Meg, natychmiast ruszają za nim szczęśliwe, że wreszcie będą mogły obciążyć go jakimiś oskarżeniami.

Tymczasem znudzony kolejnym wygranym z łatwością wyścigiem James Braddock, w towarzystwie otępiałej Meggan, zatrzymuje się w ekskluzywnym lokalu Pitte Stoppe. Dowiaduje się tam z telewizji o tym, że na trasie wyścigu widziany był ORZ-1 kierowany przez swego konstruktora, Briana Braddocka. Jamie przyjmuje to ze złością, krzycząc, że to niemożliwe, bo sam przyczynił się do jego śmierci. Meggan ma nadzieję, że Brian szybko przybędzie jej na ratunek.

W pociągu. Pozostawiona na jakiś czas bez opieki Rachel budzi się i zauważa, że znowu zaczyna przemieniać się w Meggan. Po chwili zmienia kształty dalej, tym razem upodabniając się do Captaina Britain. Podobne rzeczy dzieją się w Pitte Stoppe z Meggan. Przyjmuje ona wygląd Rachel. Zaciekawiony tym faktem Jamie używa swej mocy, patrząc na Meggan, i zauważa, że w miejscu, w którym powinna być jedna matryca energii, są dwie. Zastanawia się, do kogo należy druga i chwyta ją, aby się przekonać. Osobą tą okazuje się być Phoenix. Ręka Jamiego wychodzi z lustra, łapie ją za szyję i zaczyna wciągać do środka. Gdy już prawie udało mu się to zrobić, do restauracji przez ścianę wpada opancerzony pojazd Dirty Angels. Rozproszony James planuje zająć się Phoenix później.

Brian, Kitty i Lockheed, którzy zbliżają się do Pitte Stoppe Widgetem, zauważają wybuch wewnątrz lokalu. To Dirty Angels przypadkowo uruchomiły działo antymaterii. Po budynku pozostały ruiny. Gdy bohaterowie tam wchodzą, Brian zostaje zaatakowany przez olbrzymiego ogra, a Kitty przez Jamiego. Gdy Lockheed próbuje pomóc w walce, obrywa od Jamiego swoim własnym ognistym oddechem i traci przytomność. Brian tymczasem po pokonaniu ogra odkrywa, że była nim Meggan. Gdy tylko spuszcza ją na chwilę z oka, dziewczyna przemienia się w ogromnego zielonego Feniksa, po czym zawala na siebie i Briana betonową ścianę. Kitty, korzystając z zamieszania, wymyka się Jamiemu, jednak ten jest pewny, że wróci, bo zabrał jej smoka i robota. Brian odkopuje siebie i nieprzytomną Meggan spod gruzu. Obiecuje bratu, że nie wyrządzi on już więcej nikomu szkody.

[UWAGI: w świecie, w którym aktualnie przebywają Excalibur, ich wygląd stopniowo zmienia się, idąc w kierunku coraz bardziej mangowego. Jedynie Kitty to zauważa. Brian odpowiada jedynie "We looks like we looks.".

Dirty Angels są z kolei stylizowane na Dirty Pair - bohaterki całkiem zabawnej mangi Adama Warrena.]

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.