Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #16

Excalibur #16

Excalibur #16

"Warlord"

Postacie
Cytat

Shadowcat: "I ever tell you how I almost became a demon ninja?"

Streszczenie

Ziemia 1298. W karczmie siedzi tajemnicza postać w kapturze i otoczona gronem słuchaczy snuje swą opowieść...

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy statek piratów napada na imperialny krążownik, na pokładzie ktorego znajduje się księżniczka Anjulie. Rozpoczyna się krwawe starcie, z którego zwycięsko wychodzą korsarze. W momencie, gdy Kymri- kapitan piratów ma już zadać ostateczny cios księżniczce, niebo nad nimi rozbłyska i prosto na nią spada zdezorientowany Nightcrawler (wypadł przez wybite okno przelatującego nad statkami pociągu). Anjulie prosi go o ocalenie życia, na co Kurt się zgadza. Sam rozprawia się z pirackimi niedobitkami. Wtedy na scenę wraca Kymri. Atakuje Nightcrawlera, jednak ten pokonuje ją bez najmniejszego wysiłku. Kapitan nazywa go głupcem i mówi, że nie ma pojęcia do czego właśnie się przyczynił. Anjulie ciosem w głowę powala Kurta. Jest szczęśliwa, że pozbawił on ją zagrożenia ze strony jedynej osoby, jakiej się obawiała.

Phoenix i Shadowcat budzą się w wędzarni. Wiszą do góry nogami, jakby ktoś chciał je uwędzić. Ich moce nie działają, jednak Kitty udaje się wysunąć ze swoich butów, dzięki czemu może oswobodzić koleżankę. Gdy udaje jej się to zrobić do środka wchodzi kucharz i wyraźnie stara sie je pokroić. Rachel staje do walki z nim, jednak już jeden cios wyłącza ją z akcji. Shadowcat, która zaliczyła niezliczoną ilość sparringów z Wolverinem, radzi sobie dużo lepiej. Pokonuje kucharza, ale zaraz potem dziewczyny zostają otoczone przez jego smokopodobnych sprzymierzeńców. Ci patrzą już jednak na dziewczyny nie jak na jedzenie, ale jak na wojowniczki. Obiecują też pomóc im w poszukiwaniu kompanów.

Kurt odzyskuje przytomność w jacuzzi. Nie pamięta kto go uderzył, co natychmiast wykorzystuje Anjulie. Dołącza ona do Kurta w kąpieli i zaczynają się całować. Później leżąc w łóżku Kurt prosi ją o pomoc w odnalezieniu przyjaciół. Księżniczka się zgadza. Uwagę Nightcrawlera zwraca reakcja Anjulie na nieumyślne uronienie kropli wina na jej rękę przez kelnera. Niepokojące wydaje mu się jeszcze to, że kelner odchodzi zmartwiony, jakby zawisła nad nim rychła kara śmierci.

Oddział księżniczki ściga Alistaire'a. Gdy udaje im się go złapać, na ratunek przychodzą mu Rachel, Kitty i jeden smoczy wojownik. Szanse nie są jednak wyrównane i grupa ratująca zmuszona jest uciekać. Biegnąc przed siebie trafiają na ślepy zaułek, gdzie zostają pochwyceni przez ogromną zieloną istotę z mackami i wciągnięci do środka jakiegoś statku powietrznego.

Skacowany Kurt budzi się sam w łóżku. Widzi, że Anjulie oddala się z jakimś zamaskowanym mężczyzną. Postanawia ją śledzić. Podąża za nią do piwnicy, gdzie trafia do lochów. Zastaje tam uwięzioną Kymri, która, jak powiedziała mu Anjulie, została stracona. Kymri oznajmia, że kłamstwa w wykonaniu księżniczki to nic nowego. Opowiada też Kurtowi swoją historię- zdradza, że zamek, w którym teraz przebywają należał kiedyś do Kymrich. Anjulie uwiodła i obaliła jej ojca, tym samym niejako zmuszając ją do prowadzenia awanturniczego trybu życia. Sama Anjulie zaczęła parać sie magią. Kurt uwalnia Kymri, po czym oboje ruszają tropem księżniczki do podziemi. Po drodze pokonują strażników i zabierają ich broń. Przechodzą przez komnatę pełną szkieletów ludzi Kymri, których ta postanawia pomścić. W końcu docierają do ogromnej, okrągłej sali, na środku której znajduje sie istota, która wcześniej porwała Kitty, Alistaira i Rachel z zaułka. Jest tam też Anjulie i jej kapłan. To właśnie do nich kieruje sie Kymri. W chwili, gdy Nightcrawler uwalnia wiezionych przez istotę przyjaciół, wojowniczka powala Anjulie i zabija kapłana. Ku swemu przerażeniu odkrywa, że kapłanem był jej ojciec, na którego księżniczka rzuciła urok. Wykorzystując chwilę, kiedy Kymri zawahała się nad zwłokami ojca, Anjulie zachodzi ją od tyłu z nożem, chcąc zadać śmiertelny cios. Zapobiega temu jednak Kitty, która zabija księżniczkę. Zaraz potem ponownie chwytają ją macki stwora. Kurt i Rachel rzucają się jej na pomoc. Kurt zauważa, że Kitty zaczyna świecić jasnym światłem, a macki nie są wcale zainteresowane Phoenix. Dochodzi do wniosku, że istota czerpie swą energię z magii- dlatego najbardziej zależy jej na Shadowcat- noszącej w sobie piętno Illyany. Crawler uświadamia sobie też, że to te monstrum odpowiedzialne jest za blokowanie ich mutacyjnych mocy. Ryzykując wiele, Kurt chwyta Phoenix i ku jej zdumieniu wrzuca ją prosto w paszczę potwora. Liczy na to, że mająca dostęp do nieograniczonej kosmicznej energii Rachel, będzie dla niego zbyt dużym obciążeniem. Gdyby jego pomysł nie wypalił, Nightcrawler nie tylko pogrążyłby swoich przyjaciół, ale też najprawdopodobniej oddałby do dyspozycji potwora potężną moc Feniksa...

Narratorka oznajmia, że to jeszcze nie koniec historii. Po krótkiej przerwie słuchacze poznają finał opowieści.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.