Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #15

Excalibur #15

Excalibur #15

"Technet: The Impossible Missions!"

Postacie
Cytat

Captain Britain: "You make quite an attractive saloon hostess, Nightcrawler"
Kurt Wagner: "And we, herr Kapitan, quite the most striking couple on the dance floor. We must do it again."

Streszczenie

Stare molo w Brighton. Gatecrasher i Nigel Frobisher przekazują, wyraźnie znudzonej bezczynnością, grupie Technet szczegóły ich pierwszej misji na Ziemi. Analizując holograficzne obrazy przygotowane przez Nigela, kosmiczni łowcy nagród dowiadują się, że ich zadaniem jest ocalenie Jamiego Braddocka- starszego brata Briana. Jest on przetrzymywany i torturowany przez Joshuę N'Dingi, zwanego Doc Croc, w afrykańskiej cytadeli. Podczas odprawy Thug wdaje się w awanturę z siedzącym zawsze na ramieniu dowódcy jaszczurem. Gatecrasher upomina go, że jest to ich pierwsza misja i powinni podejść do niej profesjonalnie, aby wyrobić sobie dobrą reputację. Thug odpiera, że oni mają już swoją reputację- wśród gwiazd, gdzie ich miejsce. Dowódca ze złością łapiąc go za głowę odpowiada, że nie mogą opuścić Ziemi, dopóki nie pochwycą Phoenix- takie zadanie otrzymali od Opal- Luny Saturnyne. Przypomina też, że obiekt ich zainteresowania zniknął jakiś czas temu z resztą Excalibur. Oznacza to, że Gatecrasher i Technet utknęli na Ziemi. Po chwili teleportuje się do Afryki pozostawiając w bazie Nigela w towarzystwie China Doll, Bodybaga i Numbers. Frobisher nie wyraża zainteresowania nawiązaniem bliższych kontaktów z China Doll.

Excalibur w tym czasie znajdują sie w świecie stylizowanym na Dziki Zachód. Uciekają dyliżansem przed goniącymi ich na koniach dzikusami. Captain powozi, a Rachel prowadzi ostrzał ze strzelby, bowiem Cap zabronił jej używać mocy Feniksa- będzie ona potrzebna potem, w pociągu. Gdy w końcu do niego docierają, komicznie poprzebierana drużyna wyskakuje z dyliżansu z Alistairem Stuartem, przywiązanym do jakiegoś totemu, na rękach. Błyskawicznie wpadają do środka swojego między-wymiarowego pojazdu. Lockheed jeszcze zatrzymuje pościg, tworząc ścianę ognia. Potem pociąg znika.

Afrykańska cytadela. Gatecrasher puka do głównych drzwi informując, że przyszła odbić więźnia przetrzymywanego przez Doctora Crocodile. W bazie następuje pełna mobilizacja, jednak Technet wraz z dowódcą zdążyli już teleportować sie do środka. Ferro2, Waxworx, Ringtoss i Thug skutecznie eliminują strażników, gdy Gatecrasher wraz z Joyboyem i Scatterbrain wchodzą do środka głównego budynku. Na drodze napotkali jeszcze jednego osiłka z maczetą, jednak dla Scatterbrain nie sprawiło żadnego problemu pokonanie go. Zaraz potem Gatecrasher i Joyboy stają twarzą w twarz z Joshuą N'Dingi i Witch- Woman. Między nimi wisi związany James Braddock. Gatecrasher rozkazuje Joyboyowi zająć się staruchą, co ten momentalnie robi. Spełnia jej najskrytsze pragnienie- osiągnięcie jedności z kosmosem. Ciało wiedźmy znika. Doc Croc traktuje Gatecrasher jakimś gazem, który wydobywa się z jego sztucznej dłoni.

Inna Ziemia. Pociąg Excalibur zatrzymał się wbity w ścianę mrocznego zamczyska. Wewnątrz tutejsze wersje bliźniaków Stuart prowadzą swoje nieludzkie eksperymenty. Na pólkach widać ludzkie mózgi w słoikach. Na środku sali zaś związanych- Alistaira 616 i Phoenix. Wokół nich krzątają się gospodarze z zamiarem zamienienia ich ze sobą mózgami "dla dobra nauki". Tę zwariowaną operację przerywa powrót Nightcrawlera, zmienionej w dziką bestię Meggan i ubranej niczym Black Queen Kitty. Kurt oznajmia, że przyniósł wszystko, co miał przynieść (zielonego flaminga i wiadro szlamu) i teraz domaga sie przywrócenia jego przyjaciół do pierwotnego stanu. Zwłaszcza przemienionego w kaczkę Captaina.

Afryka. Gatecrasher wraz z nieodłącznym Yapem znajdują się na pięknej, rajskiej polanie, gdzie wszystkie zwierzęta żyją ze sobą w idealnej harmonii. Nagle łowca nagród widzi mały oddział ludzi, którzy zabijają wszystko w zasięgu oka. Z geparda zdzierają skórę, wyrywają słoniowi kły. Kolejna wizja- głodujący afrykański lud. Zaraz potem następny obraz-rozbity konwój Czerwonego Krzyża ze splądrowanymi zapasami jedzenia i leków, a także zamordowani wolontariusze. Gatecrasher nie może zrozumieć dlaczego ktoś mógłby zrobić coś takiego. Jeden z bandytów zakuwając ją w kajdany odpowiada, że nie oddaje się za darmo czegoś, co można sprzedać. Jako szefa całego tego zbrodniczego przedsięwzięcia Gatecrasher ze zdziwieniem odnajduje Jamiego Braddocka. Kolejna wizja- Opal- Luna Saturnyne robiąca Gatecrasher wyrzuty z tego powodu, że nie potrafiła ona wypełnić prostego zadania jakim było pochwycenie Phoenix. Następny obraz- ogromny krokodyl. W tym momencie Gatecrasher odzyskuje kontrole nad sobą i uświadamia sobie, że wszystkie te halucynacje są efektem gazu, na który naraził ją Doctor Crocodile. Rzucając sie na Croca dowódca Technet pyta, dlaczego Joshua nie wykończył jej, kiedy była pod wpływem halucynacji. Doc odpowiada, że chciał jej pokazać prawdę o Jamesie.

Gdzie indziej. Do rozbitego, po kolejnych kilku międzywymiarowych skokach, pociągu podjeżdża radiowóz policyjny. Następuje szybka kontrola oczywistych dla tej rzeczywistości faktów, mająca na celu potwierdzenie, czy Excalibur trafili wreszcie do swojego świata, czy też nie. Rozmowa z policjantami wskazuje na to, że tak, ale na wszelki wypadek Kurt postanawia obudzić nieprzytomną Phoenix, żeby nabrać stuprocentowej pewności. Gdy jednak Kitty wchodzi do wagonu sypialnianego, widzi coś dziwnego: Meggan i Rachel zamienione ze sobą elementami odzieży. Ku zdziwieniu wszystkich dziewczyny zamieniły sie też głosami. Po chwili wszystko jednak wraca do normy, a Ray telekinetycznie przywraca oba kostiumy do pierwotnego stanu. Niestety, jej nieostrożność w posługiwaniu sie mocą Feniksa sprawia, że Widget ładuje się i pociąg wykonuje kolejny skok.

Gatecrasher, Technet, Doctor Crocodille i James Braddock pojawiaja się, ku ogólnemu zaskoczeniu, w bazie, w Brighton. Gatecrasher robi wyrzuty jaszczurowi, że wyteleportował ich bez jej pozwolenia. Dowiaduje się także od China Doll, że Nigel wyszedł chwilę po jej zniknięciu. Jamie w tym czasie wychodzi na molo. Ani Bodybag, ani Ferro2, ani też Thug nie dają rady go zatrzymać. Wszyscy kończą nieprzytomni na deskach deptaka. Następnie przychodzi kolej na Scatterbrain, której moc James wykorzystuje przeciwko niej, tym samym ładując się energią. W efekcie tego, jego zachowanie staje się nieco bardziej racjonalne, jednak cały czas wydaje mu się, że ma halucynacje podczas tortur Doctora Croca. Kolejny oddział złożony z Joyboya, Waxworx, Ringtoss, China Doll i Numbers też zawodzi. Do walki z Braddockiem stają Doc Croc i Gatecrasher gotowi pochwycić go za wszelką cenę.

Zgliszcza Londynu. W tym świecie rolę Captaina Britain pełni Meggan. Objęła tę posadę po śmierci Briana. Teraz opowiada Excalibur historię tego post- nuklearnego świata, który został niemalże doszczętnie zniszczony przez walkę pomiędzy superbohaterami, a super złoczyńcami. Na propozycję, żeby Captain udała się z Excalibur do innego świata, gdzie mogłaby zacząć nowe życie, ta odpowiada, że jej Ziemia nie jest martwa, tylko śpi. A ona będzie czekać, żeby pomóc jej sie obudzić. Excalibur wsiadają do pociągu i wykonują kolejny skok.

Brighton. "Nasza Ziemia". Nigel Frobisher wychodzi po spacerującego sobie Jamesa Braddocka i zaprasza go do samochodu. Informuje też kierowcę limuzyny, że Gatecrasher nie będzie problemem, bo Jamie już się nią zajął.

W swojej siedzibie, Technet jak gdyby nigdy nic oglądają w telewizji ROSEANNE. Ich sielankowy nastrój przerywa Thug, który ze wściekłością wychodzi z łazienki mówiąc, że znalazł zwierzę w wannie. W tym momencie pokazuje wszystkim małego krokodylka bardzo podobnego do Doctora Croca.

Ziemia 1289. Rozbity pociąg. Nieprzytomni Excalibur.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.