Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #13

Excalibur #13

Excalibur #13

"The marriage of true minds"

Postacie
Cytat

Kitty: "WAITaminnit! You can't just snap your fingers and say so and so's guilty, off with her head!"
Królowa Matka: "Of course I can."

Streszczenie

Captain Britain z uśmiechem na twarzy przymierza nowy uniform, uszyty na wzór stroju Captain Marshalla- jego odpowiednika w świecie, w którym aktualnie znajduje się Excalibur. Kostium jest praktycznie niezniszczalny. Lepiej też wchłania energię z Wysp Brytyjskich i wystarcza ona na dłużej. Cap dowiaduje się, że ta naturalna, magiczna energia jest głównym źródłem jego mocy, co tłumaczy problemy Briana z mocą, gdy przebywał w Nowym Jorku (Excalibur #8-9). W tej samej chwili Kitty i Alistaire z balkonu podziwiają otaczający ich świat- niezwykłą mieszankę elementów znanych z naszego wymiaru, z elementami czysto bajkowymi. Nagle ich uwagę zwraca Rachel lecąca w ich stronę z pociągiem, którym tu przybyli. Profesor Stuart jest pod wrażeniem potęgi Phoenix, co dobija ciągle zazdrosną Shadowcat. Na balkon z hukiem wypada Meggan nawołując wszystkich do środka i oznajmiając przybycie królowej. Po krótkim powitaniu, szczególnie ciepłym z Brianem, łudząco podobna do Courtney Ross Królowa Matka rozpoczyna rozmowę z Kitty na temat oświadczyn jej wnuka- księcia Williama. Oświadczyn, na które Katherine nie chciała się zgodzić. Królowa oznajmia jej, że odmowa nie wchodzi w rachubę, po czym teleportuje się gdzieś wraz z Shadowcat. Excalibur postanawiają natychmiast dostać się do strzeżonej części pałacu, jednak oddział dwudziestometrowych strażników staje im na drodze.

Tymczasem w Brighton rozmowy Gatecrasher z Radą Miasta dobiegły końca. Według ustaleń Technet mogą mieszkać na molo- w zamian za niewielką manipulację meteorologiczną na wybrzeżu. Radni opuszczają siedzibę Gatecrasher, po drodze wpadając jeszcze na jaszczurzą rodzinkę z innego wymiaru, przechodzącą akurat obok (trafili oni do naszego świata w Excalibur #9). Gatecrasher przekazuje swojej drużynie wesołe wieści, ci jednak nie są usatysfakcjonowani. Nie podoba im się Ziemia i chcą wracać do domu. Dowódca przypomina im, że nie mogą wrócić, zanim nie odnajdą i pochwycą Phoenix. Teraz uwaga wszystkich skupia się na Nigelu. Moc Joyboya, Waxworx i China Doll wreszcie przestaje działać i wszelkie fizyczne deformacje Frobishera zanikają. Może on już wyjawić Technet cel swojej wizyty- Courtney Ross ma dla nich zadanie. Mieliby ocalić Jamiego Braddocka, brata Briana, przed śmiercią z rąk niejakiego Joshuy N'Dingi alias Doc Croc. Gatecrasher przyjmuje zlecenie.

W tym czasie Kitty jest więziona przez Królową Matkę i przygotowywana do jakiegoś obrzędu. W międzyczasie jeden ze specjalistów skanujących ciało Shadowcat zauważa, że ma ona powiązania z czarną magią (chodzi o spuściznę po Illyanie- szerzej o tym w Excalibur# 7). Rozpoczyna się rytuał, swego rodzaju pranie mózgu, dzięki któremu Katherine ma stać się księżniczką godną księcia Williama. W ostatniej chwili świadomości, Kitty udaje się jeszcze wysłać psychiczne wołanie o pomoc do Rachel. Jej drużynie nie trzeba było dwa razy powtarzać. Bez większych problemów przedarli się przez straż. Wreszcie Królowa postanawia interweniować- rozkazuje Excalibur się uspokoić. Gdy Captain prosi ją o wydanie Shadowcat, ta wychodzi sama, w dobrym nastroju i ubrana jak królewna z bajki. Phoenix od razu obwinia za dziwne zachowanie koleżanki Królową Matkę, jednak Kitty zapewnia, że obecna sytuacja jest spełnieniem jej marzeń i że czuje się wreszcie szczęśliwa. Na dowód swych słów otwiera przed Ray swój umysł. Nightcrawler składa przyszłej księżniczce życzenia ślubne.

Później, na zewnątrz, grupa krasnoludów reperuje i restauruje pociąg dla Excalibur. Lockheed spędza czas w lokomotywie, ze smokiem. Reszta drużyny siedzi wewnątrz wagonu i zastanawia się co skłoniło Kitty do tak drastycznej zmiany poglądów. Alistair przyznaje, że bez jej pomocy w życiu nie uda mu się zrozumieć zasad funkcjonowania Widgeta, co równoznaczne jest z pozostaniem w tym dziwacznym świecie na zawsze. Katherine spaceruje z Williamem po ogrodzie. Billy z dumą pokazuje jej swój prywatny zamek- budowlę wielkości małego chlewka. Wprowadza ją do zawalonego rupieciami wnętrza i w tym momencie przez ścianę wpadają trzy trolle i rzucają się na zakochanych. Jeden z nich porywa księcia, dwa pozostałe chwytają Kitty. Ta jednak przenika przez podłogę do podziemnego korytarza i odcina drogę pierwszemu stworowi. Ten bierze ją za ducha i w popłochu ucieka. Katherine i William wracają na powierzchnię, gdzie dwa pozostałe trolle właśnie są eskortowane do aresztu. Billy zauważa, że przez chwilę zaklęcie jego babki nie działało, a Kitty była znowu sobą. Teraz jednak wszystko wróciło do normy.

Nadeszła noc. Kitty śpi w swoim apartamencie nie zdając sobie sprawy, że wokół niej materializują się pradawni łowcy, podobni do Shaitana, z którym walczyła nie tak dawno temu. Łapią Katherine tak, żeby nie mogła sie przez nich przefazować, jednak wtedy do pokoju wpadają Captain Britain i Phoenix, przygotowani do ataku, bowiem Kurt idealnie wszystko przewidział. Dwóch łowców rzuca się na Excaliburczyków. Captain ma kłopoty, bowiem ciężko mu jest uderzyć coś, co ma konsystencję dymu. Rachel też nie idzie dobrze, bowiem potwór z każdym dotknięciem gasi ogień Feniksa. Wtedy Kitty udaje się wreszcie uwolnić i przełamać zaklęcie Królowej. W samą porę, żeby uratować matkę Williama, która właśnie weszła do pomieszczenia. Obie przeniknęły na niższe piętro. Tam młodsza królowa próbuje reaktywować zaklęcie swojej matki, jednak Katherine przekonuje ją, żeby tego nie robiła, po czym fazuje przez sufit, żeby pomóc swoim przyjaciołom w opałach.

Tymczasem Meggan i Nightcrawler lecą, prowadzeni przez wróżki, do sprawczyni całego zamieszania- czarodziejki, która według wróżek jest młodszą inkarnacją Królowej Matki. Jakie zdumienie ich ogarnia, gdy odkrywają, że czarodziejką tą jest księżniczka Kate, którą uratowali parę dni temu. W tym czasie Kitty dołącza do walczących Captaina i Phoenix. Starcie to nie potrwa jednak długo, gdyż już po chwili sterowani przez Kate łowcy znikają. Rachel otrzymuje telepatyczny sygnał od Nightcrawlera, że udało im sie opanować sytuację- Meggan pochwyciła Kate, a Kurt stłukł jej szklaną kulę. Księżniczka ze wstydem przyznaje się do tego, że Ogre i Shaitan również byli na jej usługach. Uwięzili ją tylko po to, aby William mógł ją uratować. Zagrożenie było fikcyjne.

Niedługo potem na zamku Królowa Matka skazuje Kate na śmierć. Kitty i Excalibur stają w jej obronie, prosząc, aby księżniczka wyjawiła im motywy swego postępowania. Ta wyznaje, że zrobiła to wszystko z miłości do Billy'ego i że poczuła się odrzucona, kiedy ten oświadczył się Kitty zamiast jej. William wreszcie odkrywa pomyłkę, którą popełnił i prosi babkę, aby darowała życie Kate, ponieważ to ona, a nie Kitty Pryde, zostanie jego żoną. Królowa matka wyraża zgodę, w myślach śmiejąc się z ich naiwności. Przecież od początku chodziło jej o to, żeby William poślubił Kate- to po to wysłała go jej na ratunek. Wprawdzie nie spodziewała się pojawienia Kitty- odpowiednika Kate z innego wymiaru, ale dobrze się stało, że ta się pojawiła. Wydarzenie to bowiem rozbudziło w Kate wolę walki o swoją miłość. Gdy ta wola wcześniej w niej zanikła, królowa zmuszona była "przerobić" na księżniczkę Kitty, jednak teraz już żadne zaklęcia nie będą potrzebne.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.