Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #12

Excalibur #12

Excalibur #12

"My friends call me 'Billy the Kid'"

Postacie
Cytat

Captain Britain: "Where's Kitty?"
Ogre: "Don't 'ave one. Prefer doggies meself. In a white whine sauce"

Streszczenie

Świat na pierwszy rzut oka bardzo podobny no naszego. Przepastna polana w bujnym lesie. Wśród kwiatów krzątają się małe, uskrzydlone wróżki. Nieopodal widać młodego rycerza w lśniącej zbroi, z wolna przemierzającego zagajnik na swym białym rumaku. Co nietypowe- chłopak ma na uszach słuchawki od walkmana, na ręce zegarek, a na nosie okulary przeciwsłoneczne. Nagle tuż przed nim pojawia się tajemnicza brama, z której z ogromnym impetem wyjeżdża otoczony skrzydłami ognistego ptaka pociąg. Zdezorientowany rycerz zbliża się do pojazdu i zauważa nieprzytomną Shadowcat, wraz z krążącym wokół niej Lockheedem. Opacznie rozumiejąc sytuację postanawia ochronić dziewczynę przed smokiem. Jego pierwsza szarża zakończyła się jednak niepowodzeniem- jednym oddechem Lockheed stopił mu broń i oddzielił od konia. W tym czasie członkowie Excalibur wyprowadzają z pociągu osłabioną Phoenix. Captain stwierdza, że przeżyli podróż tylko dzięki ochronie zapewnionej przez Rachel. Żadne z nich nie wie gdzie się znajdują, Meggan jednak czuje się tu jak w domu. Przez ten czas nastoletni rycerz cały czas próbuje pokonać Lockheeda, nie może jednak w niego trafić swym mieczem. W końcu smok ognistym podmuchem osłabia gałąź drzewa, która spada prosto na głowę chłopaka i pozbawia go przytomności.

Ponure, deszczowe popołudnie. Nigel Frobisher wysiada z taksówki w Brighton. Przyjechał tu w poszukiwaniu Gatecrasher i Technet. Narzekając pod nosem na pogodę wchodzi na molo. Ku jego zdziwieniu nie pada tam deszcz, a na niebie świeci słońce. Wygląda to jak dziura w sercu burzy. Zapatrzony w niebo Nigel daje się zaskoczyć Bodybagowi, który wypluwa w niego swój paraliżujący jad. Frobisher w ostatniej chwili osłania się przed substancją, po czym w paszczę przeciwnika wciska parasol i otwiera go. Przepraszając Bodybaga rzuca się do ucieczki. Wpada jednak na Joyboya, który nie zwleka długo z zaprezentowaniem bankierowi swoich mocy. Urzeczywistnia on jednocześnie dwa najskrytsze marzenia Nigela- aby być silnym mężczyzną i aby być takim jak jego szefowa- Courtney Ross. W efekcie tego Frobisher przechodzi dziwną transformację- staje się muskularną, zdeformowaną istotą niewiadomojakiej płci. Zanim wyszedł z szoku, spotyka kolejnego członka Technet- China Doll, która zmniejsza go do rozmiarów karła. Jednak z jej rąk Nigela wyrywa Waxworks i bynajmniej nie jest to ratunek. Po prostu on też chce się pobawić. Wybucha kłótnia pomiędzy Waxworksem a China Doll o to, komu należy się Frobisher. W wyniku zamieszania wszyscy troje wpadają przez szybę do pomieszczenia, gdzie Gatecrasher prowadzi właśnie rozmowy z radą miasta.

Tymczasem w pociągu Excalibur młody rycerz odzyskuje świadomość. Widząc warczącego przy jego pryczy Lockheeda zrywa się po swój miecz, Kitty jednak wybija mu z głowy takie pomysły. Uspokaja też smoka. Widząc Briana młodzieniec nie posiada się z radości. Wita go w Anglii zwracając się do niego "Captain Marshall". O sobie mówi, że jest następcą tronu, nazywa się William, ale koledzy nazywają go Billy the Kid. Na zewnątrz Captain stwierdza, że z powodu rozległych zniszczeń pociągiem już sobie raczej nie pojeżdżą. William natomiast tłumaczy, dlaczego zaatakował Lockheeda, która to opowieść przyjęta zostaje z ogólnym rozbawieniem. Billy wyznaje też, że zainteresowała go Kitty i pyta Briana i Kurta czy jest wolna. W tym momencie oślepia ich błysk z łąki. Jest to rozświetlona jasnym światłem Meggan, biegająca radośnie w otoczeniu wróżek. Billy tłumaczy, że wróżki witają w ten sposób swoją zaginioną księżniczkę. Alistaire w tym czasie zastanawia się, wraz z Kitty i Rachel, jak uruchomić Widgeta ponownie, aby wrócić do swojego świata. Pociągiem targa silny wstrząs. Excalibur zostają zaatakowani przez Shaitana- na wpół materialnego przedstawiciela starożytnych łowców. Chwyta on w swoje macki profesora Stuarta, Shadowcat i Phoenix, po czym stara się odlecieć z ofiarami. Ray udaje się odciąć jedną z kończyn, dzięki czemu odzyskuje wolność. Atakując potwora zauważa, że telepatyczne moce są przeciw niemu nieskuteczne, podobnie telekineza- wywołuje raczej niewielki efekt. Kitty ma problemy z przefazowaniem samej siebie przez odnóża Shaitana, udaje jej się jednak oswobodzić Alistaira. Przed upadkiem z wysokości ratuje go Phoenix. Tym samym jednak zmuszona jest odpuścić dalszy pościg za łowcą. Na szczęście wróżki obiecują zaprowadzić Meggan do miejsca, gdzie żyje Shaitan.

Czyli do zamku na bagnach. Właśnie tam Shaitan dostarcza Shadowcat. Potem zamyka ją w słoiku obok innego więźnia- księżniczki Kate, i odlatuje. Dziewczyny pozostają na łasce Ogre'a- właściciela pałacu. Kitty ostrzega go, przed swoimi potężnymi przyjaciółmi, którzy przyjdą jej na ratunek. Ogre bagatelizuje jej groźby, jednak już po chwili przez ścianę wpada Captain Britain. Rozpoczyna się walka w wyniku której najpierw Cap zostaje wyrzucony przez Ogre'a daleko poza zamek, a potem Ogre wyrzucony zostaje przez Phoenix. Pierwsza próba oswobodzenia niewolnic kończy się niepowodzeniem- Rachel zostaje pochwycona przez mackę z bagien i wciągnięta pod powierzchnię szlamu. Zmuszona jest walczyć z tą istotą o to, żeby nie zostać przemienioną w demona. Meggan oferuje koleżance pomoc, ale nie bardzo wie co robić. Phoenix daje sobie jednak radę sama. W tej samej chwili w pewnej odległości od zamku Cap z łatwością pokonuje Ogre'a w walce "jeden na jednego". Po powrocie do wnętrza pałacu lekkomyślnie rzuca jego pobite ciało na podłogę. W wyniku licznych dziur w ścianach budynku i osłabienia przez Ray fundamentów zamku podczas walki, ten bodziec wystarczył- zamczysko posypało się bohaterom na głowy. Przed nieszczęściem uchroniły ich rozłożone skrzydła Feniksa. Meggan zwraca uwagę Nightcrawlerowi, że niepotrzebnie teleportował się do środka pałacu, skoro ktoś mógł go tam zanieść. Brian z niepokojem zauważa, że gdy Meggan rozmawia z Kurtem przyjmuje wygląd zbliżony do jego- czarne włosy, niebieska skóra. Gdy księżniczka Kate dziękuje Williamowi za ratunek, ten odpowiada, że jego serce należy do innej. Ku zdziwieniu wszystkich Billy the Kid prosi Kitty Pryde o rękę.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.