Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #11

Excalibur #11

Excalibur #11

"The Price"

Postacie
Cytat

Alternatywny Nightcrawler: "A gun, dear lady? For shame! This is any way to welcome one, who's about to transport you to untold heights of extasy?"

Streszczenie

Phoenix i Shadowcat przelatują nad centrum Londynu wzbudzając ogólne zaciekawienie ludzi. Wśród gapiów jest też Nigel Frobisher. Z zamyślenia wyrywa go Big Ben wybijający dziewiątą godzinę. Nigel zrywa się i pędem rzuca do budynku, w którym znajduje się siedziba firmy Courtney Ross. Umówił się z nią na dziewiątą, musi więc pojawić się w jej biurze zanim zegar skończy wybijać pełną godzinę. Biegnie jakby od tego zależało jego życie- potrąca ludzi, kilkakrotnie przewraca się. Niestety- zanim sekretarka wpuści Frobishera do biura Courtney, będzie już minuta po dziewiątej. Szefowa nie wygląda na zadowoloną z powodu spóźnienia podwładnego.

Phoenix i Shadowcat dolatują do domu. Rachel reaguje zdziwieniem widząc zniszczenia, których dokonała wylatując z latarni bezpośrednio przez dach. Tłumaczy Kitty, że nie zrobiła tego umyślnie. Po prostu uczono ją działać instynktownie, co uczyniła. Przeprasza też koleżankę, która ciągle gniewa się o to, że Rachel zostawiła ją wtedy ubraną jak niemowlę (fizyczna manifestacja mocy Phoenix- intensywnie myśląc o swoim młodszym bracie- Nathanie, nieświadomie przekształciła piżamę współlokatorki w kaftan i pieluchę). Lądując przed wejściem, mutantki zastały osobliwy widok- Soulsword wbity w głaz. Kitty opowiada Rachel o swoim ostatnim kontakcie z nim podczas Inferno i oznajmia, że nie zamierza go dotykać. Nie dziwi jej szczególnie nawet fakt, że koleżanka nie może go wydobyć ze skały używając mocy Feniksa. Jest też pewna, że jej przyszłoby to z łatwością. Krótko po tym jak Pryde przefazowała przez ścianę do wnętrza latarni, Rachel słyszy jej rozpaczliwy krzyk. Wlatuje do środka i zastaje Kitty płaczącą nad ciężko rannym Lockheedem (który oberwał na początku EXCALIBUR #9).

Tymczasem w swoim gabinecie Courtney Ross przypomina Nigelowi jak niefortunnie skończył się dla niego ich ostatni zakład (również EXCALIBUR #9). Zgodnie z umową musi on zapłacić jej milion funtów. Gdy poniżony Frobisher ze wstydem przyznaje się do tego, że nie ma pieniędzy, Courtney proponuje mu zastępczy sposób na spłatę długu. Wystarczy, że ten będzie na każde jej skinienie. Nigel momentalnie zgadza się na wszystko. Chwilę potem jest już oznakowany przez szefową kolczykiem i ma wytyczne do swojego pierwszego zadania- musi odnaleźć Gatecrasher i jej drużynę- Technet i złożyć im pewną propozycję.

Kilka dni później wizytę w latarni Składa profesor Stuart. Jest to spotkanie czysto towarzyskie- Alistaire ma bowiem oko na Rachel. Ona też otwiera mu drzwi. Po wymianie uprzejmości wchodzą na górę gdzie Kitty opiekuje się Lockheedem. Zdradza ona gościowi, że smoka skrzywdził jej nazistowski duplikat z innego wymiaru i pyta go o to, jaki los czeka alternatywne wersje Excalibura. Profesor odpowiada, że prawdopodobnie zostaną odesłani do własnego świata bez żadnych konsekwencji swoich niecnych czynów, co denerwuje Katherine. Rozmowa toczy się dalej. Alistaire wyciąga Widgeta z kieszeni i odkładając go na półkę mówi, że W.H.O. nie potrafiło zrozumieć zasad jego działania, ani nie potrafili go uruchomić. Gdy dziewczyny zabierają gościa do jadalni na rosół, Widget nagle otwiera oczy. Nikt jednak tego nie widzi.

Kwatera główna W.H.O. Alysande Stuart postanawia zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Nagle w pokoju pojawia się alternatywny Nightcrawler i rzuca się na nią. Meggan przestaje dłużej udawać Alysande. Powraca do swojego wyglądu i z olbrzymią siłą ciska zboczeńcem w ścianę. Wprawdzie udaje mu się uniknąć zderzenia z nią, teleportując się na zewnątrz, ale wpada prosto w ręce Captaina Britain. Prawdziwa komendant Stuart chwali Nightcrawlera 616 za to, że słusznie przewidział jak zachowa się jego duplikat, co pozwoliło na zastawienie tej zasadzki. Alternatywna Moira MacTaggert wypiera się wszelkiego udziału w wybryku nazistowskiego Nightcrawlera. Zapewnia, że ten działał bez jej autoryzacji i obiecuje, że to się już więcej nie powtórzy.

Latarnia- następnego dnia. Kitty widzi jak Rachel spaceruje z Alistairem i jest z tego powodu zazdrosna. Próbuje znaleźć jakieś wyzywające ubranie, w którym wyglądałaby równie atrakcyjnie jak Ray. Nieskutecznie. Przymierzanie sukienek współlokatorki również nie przynosi spodziewanego efektu. Katherine ze złością zrzuca z siebie całą odzież. Nagle zauważa, że nie jest już u siebie w pokoju, a w swego rodzaju leśnym pałacu. Widzi tam też zwierzopodobnych osobników ubranych jak Excalibur. Wnioskuje z tego, że znalazła się w innym wymiarze. Postanawia podejść i się przedstawić, zupełnie zapominając o tym, że jest naga. Gdy tylko odzywa się do alternatywnej wersji samej siebie, niespodziewanie wszystko wraca do normy. Kitty ponownie stoi w latarni tyle, że twarzą w twarz z Rachel i Alistairem. Po chwili uświadamia sobie swój negliż i ze wstydu zapada się w podłogę.

Dużo później. Kitty w laboratorium stara się zgłębić fenomen Widgeta. Jej cierpliwość zaczyna się kończyć. Zdenerwowana zrzuca rupiecie z biurka, przy którym siedziała. Robocik też spada na podłogę. Nagle Rachel przekazuje Kitty wiadomość od Nightcrawlera- Phoenix i Shadowcat są potrzebne w Londynie. Wychodząc Katherine usłyszała coś z ciemnego kąta pokoju. Gdy zajrzała tam razem z Lockheedem ujrzeli uśmiechniętego Widgeta wcinającego w najlepsze jakieś śrubki.

Potem, w północnej Anglii. Nadszedł czas odesłania alternatywnej wersji Excalibura do ich własnego wymiaru. W tym celu wszyscy spotykają się na stacji Fenborough- wybudowanej sto lat temu w miejsce owładniętej najmroczniejszą magią starożytnej fortecy. Phoenix i Shadowcat właśnie dołączały do ekipy, gdy nagle siedzący na ramieniu Kitty Lockheed zrywa się do lotu i frunie w stronę pociągu, którym naziści przybyli do naszego świata. Okazuje się, że wyczuł innego smoka, który uwięziony jest w lokomotywie, jako główne źródło mocy silnika. Moira nie widzi w tym nic złego- uważa, że bestia żyje tylko po to, żeby służyć. Zdanie Phoenix jest zgoła odmienne- staje po stronie smoka, który poprosił o azyl polityczny nie chcąc wracać przez portal. Ostatecznie goście z innego wymiaru zostawiają smoka i pociąg, po czym przechodzą przez bramę. Zanim jednak przejście się zamknęło Moira zdążyła wyrzucić w kierunku zebranych granat o ogromnej sile wybuchu. Rachel używa całej mocy Feniksa, żeby przyjąć eksplozję na siebie, jednak wyzwolona energia doprowadza do zaskakujących efektów. Widget w jakiś sposób wchłonął kosmiczne promieniowanie Ray i sprawił, że zarówno Excalibur, jak i Alystair wraz z pociągiem zniknęli. Nikt nie potrafi powiedzieć co się z nimi stało.

Autor: Don God

Galeria numeru

Excalibur #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.