Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Die By The Sword » X-Men: Die By The Sword #3

X-Men: Die By The Sword #3

X-Men: Die By The Sword #3

"When falls a dream"

Postacie
Zapowiedź

Gdy armia Romy ugina się pod siłą Jaspersa i jego sojuszników, Exiles starają się pomóc rannemu Captainowi Britain. Ich jedyną nadzieją może być pomoc nieprawdopodobnego sojusznika. Na dokładkę relacje pomiędzy Longshotem i Dazzler zaczynają układać się źle.

Cytat

Saturnyne: "My Capitans-once more the Omniverse stands in need of your salvation. We have face this particular threat before, and though bloodied, we have prevailed. This day will prove no diffrent. Let justice and honor prevail for your fight today to safeguard the future."

Streszczenie

Przed Cytadelą Romy stoją Jaspers, stwory wyglądające jak The Fury i Merlyn. Bitwa się zaczyna. Strażniczka Omniversum nie wydaje się pewna zwycięstwa. Opal Luna zbiera Capitan Corps i wysyła go do walki. Setki tysięcy Kapitanów atakują Jaspersa i Fury. Mają uderzać bez przerwy, nie dać przeciwnikowi szansy na odetchnięcie. Ta taktyka pełna męstwa, odwagi i poświęcenia przynosi mnóstwo ofiar. Szybko jednak Capitan U. K. i Justicer Bull pokonują dwie Furie. Niestety ich kompanom w walce z Jaspersem nie idzie już tak dobrze. Jednym gestem niszczy on cały oddział. Kiedy już ma zabić Maquilian, na pomoc przychodzi jej dwóch przyjaciół z Korpusu. Nie są jednakże oni w stanie powstrzymać go na dłużej niż chwilę. Na dodatek Jaspers zmienia ich w Furie.

Wewnątrz Cytadeli Roma nie może dłużej przyglądać się bitwie i zamierza sama stanąć do walki. Powstrzymuje ją Saturnyne. Mówi, że nie jest być może na tym samym poziomie co Strażniczka, ale zna się na taktyce. Według niej atak Jaspersa to tylko początek. Ona i Kapitanowie zajmą się nim, Roma musi przygotować się do głównego starcia.

Cristal Palace. Stan Briana Braddocka nie poprawia się. Dlatego Cat odszukuje Ziemię 2532. Odnajduje trójkę lekarzy, dwoje z nich to Ororo Mounroe i Kurt Wagner, aby ci pomogli Kapitanowi. Jej wysiłkom przygląda się małżeństwo Hudsonów. Choć chcą, nie pomagają bohaterom, ich czas nadchodzi i muszą dać młodszej generacji szansę na wykazanie się. Tymczasem Wisdom, Psylocke i Sage dyskutują o możliwości pozyskania Albiona. Betsy, chociaż go nienawidzi, w jakiś sposób ufa mu tak jak bratu, poza tym dodaje, że trudne czasy wymagają trudnych rozwiązań. Pete nie jest zadowolony z tego pomysłu. Problemem jest też miejsce pobytu Lionhearta, więzienie Crossmore. Dziewczyny chcą „pożyczyć” stamtąd Albiona, co mężczyzna kwituje śmiechem. One są jednak pewne swoich racji. Wisdom ostrzega je przed igraniem z diabłem, któregoś dnia mogą się obudzić i w lustrze zamiast siebie ujrzeć właśnie jego.

Z powrotem na polu bitwy. Im bardziej Jaspers wygrywa, tym mniejszą sprawia mu to radość. Jednak tuż za nim pojawia się Opal Luna i strzela do niego. Wydaje się, że jest ona w stanie zabić Jima. Na jej nieszczęście wpada na nią rzucona przez Furię Justicer Bull. Okazuje się, że były minister Wielkiej Brytanii stworzył ich więcej. Na moment Saturnyne przerywa ogień, co wystarcza Jasperowi do przejścia do kontrataku. Przyjmuje postać Furii, łapie za broń i niszczy ją. Na chwilę musi on jednak zatrzymać się, by dojść do pełnej sprawności, to daje czas przybyłym właśnie Exiles na atak. Blink, Sabretooth, Morph i Thunderbird nie dają przeciwnikowi chwili na oddech, w końcu pada on na ziemię. Obserwująca to, wraz ze strażnikami, ze swego pałacu Roma nie jest jednak pewna wygranej. W tym momencie obydwaj strażnicy zostają zastrzeleni. To Rouge Mort i Janissaries przybyli zlikwidować córkę Merlyna. Na ich drodze staje jednak Dazzler, mówiąc, że jeśli chcą dopaść Romę muszą najpierw pokonać ją.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Men: Die By The Sword #3 X-Men: Die By The Sword #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.