Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #205

X-Men #205

X-Men #205

"Messiah Complex" Part 5

Postacie
Zapowiedź

X-Men vs Marauders! Wielka dogrywka po ostatnich wydarzeniach. Czy tym razem X-Men wygrają? Co jeśli w konflikt wmiesza się Sinister? W tym czasie Madrox i Layla kontynuują poszukiwania, a przyjaciele zamieniają się we wrogów w najgorszym z możliwych momentów.

Cytat

Cyclops: "[...] In my book a good idea is worth stealing."

Streszczenie

Nowy Jork za osiemdziesiąt lat. Jamie Madrox i Layla Miller z dystansu obserwują obóz dla internowanych mutantów położony malowniczo w ruinach zniszczonego miasta. Obozu pilnuje olbrzymi robot. Jamie radzi się Layli, w jaki sposób dostać się do środka i w jednym kawałku opuścić obóz. Jest to niezbędne by uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące zapoczątkowanej przez mutantów wojny ras.

Antarktyka, chwila obecna. Sinister wydaje się być rozbawiony obecnością X-men, którzy przybyli tu pod przywództwem Storm. Zastanawia się, w jaki sposób ich piątka ma zamiar zagrozić jego ludziom. Odpowiedzi udziela mu Angel, który każe zajrzeć do swojego umysłu. Skupiony Sinister zostaje odrzucony z wielką siłą, a X-men przypuszczają szturm na Marauders.

Nowy Jork, Westchester, Instytut Xaviera. Podczas gdy znudzone sentinele pilnują szkoły, w jej wnętrzu Bishop sprzecza się ze Scottem na temat zasadności przygotowywanego ataku na Marauders. Dyrektor wyjaśnia mu, że atak ten właśnie trwa, a obecna obok Emma jest jego uczestniczką. Mając w pamięci to, że Sinister potrafi chronić swoich ludzi przed telepatycznymi atakami, Scott wysłał piątkę mutantów pod dowództwem Ororo do bazy Marauders z cichym wsparciem siedzącej obok Frost. Wybieg ten okazał się na tyle skuteczny, że X-menom udało się całkowicie zaskoczyć wroga i błyskawicznie wyelimować z gry najniebezpieczniejszych zawodników, jak choćby Exodusa, którego Kurt wyteleportował w góry Sor Rondane. Angel, stojący nieco na uboczu tych wydarzeń, sugeruje Sinisterowi, by jednak wydał im dziecko.

Tymczasem stojący nieopodal Remy niespodziewanie dla siebie zostaje zaatakowany przez swego odwiecznego adwersarza, Logana. Ten ma nadzieję na naprawdę miłą, serdeczną i, co najważniejsze, szczerą pogawędkę.

Kościół św. Piotra, Waszyngton, DC, katakumby. Lady Deathstrike na czele Reavers odnajduje młodych mutantów z zamiarem ich zlikwidowania. Ci jednak nie zamierzają biernie się temu przyglądać i po chwili pomiędzy dwoma antagonistycznymi grupami wywiązuje się walka. New X-men wydają się być z góry skazani na porażkę z przeważającym liczebnie i bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Dlatego też Pixie podejmuje rozpaczliwą próbę wyteleportowania przyjaciół w bezpieczne miejsce. Próba ta kończy się częściowym powodzeniem, gdy bezwładne ciała zostają rozrzucone pomiędzy Westchester a Waszyngtonem.

Za chwilę Emma odbiera sygnał od Rictora, który zaprzecza, jakoby Purifiers, których miał za zadanie zinfiltrować, mieli dziecko. Chwilowe roztargnienie kosztuje Frost utratę kontaktu z drużyną Storm. Ponowne nawiązanie kontaktu uniemożliwia teraz Sinister, co znacząco wpływa na przebieg bitwy. Od teraz inicjatywa przechodzi na stronę Marauders, którzy nie oddają jej już do samego końca. Wobec tych okoliczności Ororo nakazuje drużynie wycofanie się, który to rozkaz są w stanie wykonać jedynie Kurt i Logan, jednak i oni, wyteleportowawszy się z Antarktyki, są ciężko ranni. Wcześniej Wolverine zdążył wydusić z Gambita informację, zgodnie z którą Marauders nie mają dziecka. W Cooperstown dziewczynkę przejął jeden z X-menów, o czym teraz informuje Emmę, a ta przekazuje wiadomość dalej.

W tym czasie coś dziwnego dzieje się z pilnującymi szkołę robotami. Piloci je sterujący zauważają w kokpicie dziwną substancję, która za chwilę oplata ich szczelnie niczym pajęczyna.

Wewnątrz szkoły Scott nie może uwierzyć w to, co przed chwilą usłyszał. Zastanawiające jest, dlaczego Cable, skoro żyje, do tej pory nie nawiązał z nimi kontaktu. Cyclops nakazuje teraz Emmie przekazać Ororo rozkaz wycofania się. Frost jednak nie potrafi tego uczynić, gdyż w dalszym ciągu ma problemy z nawiązaniem kontaktu z grupą. Na tym jednak nie koniec ich kłopotów. Za chwilę potężna metalowa pięść wybija dziurę w ścianie szkoły. Stojące teraz nad mutantami sentinele głośno potwierdzają akceptację nowego oprogramowania, zgodnie z którym X-men mają zostać zlikwidowani.

Na tle połyskujących w słabym słońcu łańcuchów górskich samotna postać przemierza ośnieżone tereny. Jedynymi jego towarzyszami są żyjące tu zwierzęta, które jednak trzymają się na dystans wobec przybysza. Stojąc w śniegu na niewielkim wzniesieniu, Nathan informuje trzymaną na rękach dziewczynkę, że do świtu została jedynie minuta i że dobrze sobie radzą.Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #205 X-Men #205

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.