Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #2

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #2

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #2

"Does whatever a Spider can"

Postacie
Cytat

Parker ozdyskując przytomność: "What... happened...?
Castle: "We had a team-up. You were great."

Streszczenie

Punisher spada z Empire State rzucony przez Ruska. Nie jest tym zbyt przerażony, bowiem nie boi się śmierci. Od niemiłego spotkania z chodnikiem ratuje do przelatujący akurat Spider-Man. Gdy ten orientuje się, że uratował Franka, a nie jak myślał samobójcę, nie jest zachwycony ze spotkania. Pyta się Punishera jakież to morderstwo go tu sprowadziło. Ten odpowiada, żeby Spider lepiej się stąd zabrał, bo na pewno nie chce się mieszać w tę sprawę.
Spider-Man nie ma zamiaru odejść, bo chce najpierw schwytać Castle'a. Nagle pajęczy zmysł go ostrzrega. Odwraca się i jego wzrok pada na piersi Ruska. Ten cieszy się ze spotkania z Spider-Manem. Parker bez namysłu częstuje olbrzyma gradem ciosów, które jednak nie przynoszą skutku. Za to ciosy Russiana powalają Petera. Frank w tym czasie majstruje przy drzwiach. Ruski potężnym rzutem zrzuca pająka z dachu i idzie szukać Franka. Widzi uszkodzone, otwarte drzwi i wchodzi przez nie. Punisher tymczasem siedzi powyżej nich, na dachu.

Soap leży w łóżku z poznaną w barze kobietą. Ma zamiar się zbierać, ale nie ma świeżej bielizny. Na szczęście kobieta ma całą szufladę męskich bokserek.

Głowa Russiana przebija dach, Widzi dzięki temu Castle'a. Mówi mu, ze nie da się nabrać na taki numer, szczególnie teraz, gdy jego ciało doczekało się modernizacji. Ma teraz nos jak pies i wywąchał, że Frank się ukrył. Punisher kopie go w szczękę i łapie się za nogę którą to zrobił. Ruski informuje go, że tytanowa szczęka to także nowa część jego ciała. Do tego ma dwie piersi, no i dziwne uczucie raz w miesiącu. Russian mówi do Castle'a, że ma szczęście, iż nie walczą wtedy.
Nagle nadlatuje Spider-Man , Russian jednak potężnie uderza go w brzuch, rzuca o ziemię i znów wyrzuca daleko od budynku. Daje to jednak czas Punisherowi na oddalenie się od cyborga. Frank wspina się po drabinie na wieżę ciśnień.

Nieznane miejsce. Technicy na monitorze obserwują walkę Ruska z przeciwnikami. Śledzą także zmiany jakie zachodzą w ciele cyborga. Zastanawiają się, patrząc na nie, czy nie wyposażyć go w trzecie serce. Ich pogaduszki przerywa pojawienie się ich przełożonego - byłego generała Kriegkopfa. Mężczyzna przyszedł sprawdzić jak radzi sobie Russian, żąda także, aby po walce dostarczono mu szczegółowy raport. Teraz odchodzi,a by porozmawiać z Francuzami.

Frank mozolnie wspina się po drabinie na wieżę ciśnień. Gdy chce położyć ręke na ostatnim szczeblu drabiny Russian łapie go za nią i wciąga na górę. Punishera ratuje atak Spider-Mana. Pająk wygraża się, że do tej walki podejdzie bardziej poważnie niż zazwyczaj i nie będzie miły. Obie nogi Parkera lądują na głowie cyborga. Ten odczuwa ból po takim ciosie i ze złością uderza pięścią pajęczaka wbijając go w metalową komorę. Frank podbiega do nieprzytomnego ciała Parkera i podnosi go. Używa go jak tarczy broniąc się przed ciosami Ruska. Jest ich dużo. Frank szuka wyjścia z sytuacji wierząc, że Spider wyjdzie żywy z tej walki. Frank łapie ręke Petera i strzela pajęczyną trafiając do buzi Russiana. Ten zaczyna się dusić. Podchodzi do skraju dachu. Frank pomaga mu spaść. Po chwili wielkie cialo Ruska uderza w chodnik na dole, siła upadku jest tak wielka, że Russian wpada aż do biegnącego poniżej tunelu metra. Cyborg przeżywa upadek i wstaje. Pech sprawia, że wstaje akurat na torach na wprost pędzącego składu metra.
Na górze Parker odzyskuje przytomność. Pyta się, co się stało. Frank odpowiada, że walczyli jako drużyna i, że był świetny.

Bar. W telewizji nadawane są wiadomości. Jest w nich mowa o francuskim teście broni atomowej, któremu sprzeciwiają się inne kraje.
Przy barze siedzi Soap, dosiada się do niego Punisher. Pyta się Soapa, czy zdecydował, czy będzie z nim współpracował. Ten odpowiada, że tak. Wczoraj miał  wydarzenie, które zmieniło jego życie. Zrozumiał, że są na świecie dobrzy ludzie i oni muszą być chronieni przed tymi złymi.
Punisher ma dla niego pierwsze zadanie. Ma dowiedzieć się, czy ktoś kazał wczoraj nie zbliżać się policji do budynku Empire State. Franka chce nazwiska. Uspokaja też Soapa, że żaden policjant nie zginie, najwyżej będzie potrzebował opieki dentystycznej po przesłuchaniu.

Tunel metra. Strażacy oglądają zniszczony wagon metra, który najwyraźniej w coś uderzył. Najpoważniejszą ofiarą jest motorniczy, który jest w szoku i wciąż powtarza słowa: "były ogromne, były ogromne, były ogromne...".[:) redevil]

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.