Avalon » Serie komiksowe » What If? Avengers Disassembled » What If? Avengers Disassembled

What If? Avengers Disassembled

Zapowiedź

Wszyscy wiemy, jak wyglądało "Avengers: Dissassembled", ale teraz możemy się zastanowić, jak potoczyłyby się losy bohaterów, gdyby nigdy nie odkryli, że to Wanda Maximoff była sprawczynią całego zamieszania.

Cytat

Tony Stark: "Wolverine's cleary a drunk, he just have a healing factor that keep him sober. No one gives him constant grief over it !"

Streszczenie

Tego dnia w Avengers Masion było tylko kilka osób. Na zgromadzeniu Narodów Zjednoczonych Iron Man zaatakował ambasadora Latverii. Wtedy wszyscy myśleli, że znowu się upił. Potem nagle pojawił się Jack of Heart's, jako żywy trup i eksplodował, niszcząc posiadłość.

 

Beast i Ms. Marvel przeszukują ruiny posiadłości. Chcą zgromadzić jak najwięcej informacji, aby nigdy nic takiego się nie powtórzyło. Hank znajduje czarną skrzynkę Quinjeta, Carol zaś zostaje oddelegowana do znalezienie takiej części Ultrona, która nie razi prądem przy dotknięciu. W ruinach kuchni Beast odnajduje zniszczoną rękę, pozostała z Visiona.

 

Kiedy Vision przybył na miejsce, nie panował nad sobą, a jego ciało się rozpadało, uwalniając cały oddział Ultronów. W walce She-Hulk wpadła w szał i rozerwała Visiona na strzępy. Pobiła też obydwoje Capów. Dopiero Iron Man dał radę ją powalić. Tylko Steve i Sam uwierzyli, kiedy zapewniał, że na zgromadzeniu Narodów nie był pijany. Niedługo później rząd zerwał wszelkie stosunki z Avengers.

 

Beast zauważa, że ktoś go fotografuje i kamieniem rozbija obiektyw aparatu. Zezłoszczony Spider-Man zaczyna prawic mu wyrzuty, ale Carol Darvens ze złością wyjaśnia mu, że paparazzi nie są tu mile widziani. Peter zapewnia, że robił te zdjęcia tylko dla siebie. Carol przeprasza, zrobiła się nerwowa. Spider rozumie ją. Kiedy ktoś z bohaterów robi coś , wszyscy inni herosi czują się winni. Parker wspomina, jak chciał dołączyć do Avengers, na długo przed tym, jak to zrobił. Darvens przypomina, że sama też była kiedyś członkiem tej grupy. Przez długi czas miała nadzieję, że któregoś dnia zaproponują jej powrót. Każdy potrzebuje gdzieś należeć. Beast stwierdza, że przewinął się przez największe grupy bohaterów w historii i to raczej one wszystkie potrzebowały jego. Względem poszukiwań, to ma nadzieję, że wyostrzone zmysły Spider-Mana będą pomocne. Peter stwierdza, ze nie pomogły mu wykryć co się dzieje, kiedy zgromadzonych pod Avengers Masion bohaterów zaatakowała armada Kree. Myślał, że nieźle im idzie walczyć z kosmitami, do chwili kiedy Haweyke poświęcił się niszcząc ich główny statek. Nagle do ruin posiadłości przylatuje Falcon, który chce wiedzieć, czego Hank tu szuka. Przecież poznali już wszystkie odpowiedzi, a skala problemu ich przerosła. Jeden Strange zdołał go pojąć, nawet z drugiego końca świata. I nawet nie musiał przybyć osobiście, aby rozwiązać problem. Hank stwierdza, że Steve przeżył to wszystko chyba najmocniej z całej grupy. Sam odpowiada, że Cap i Wanda mieli romans, czym wprawia Carol i Petera w osłupienie. Jego to nie dziwi. Vision, jako android, nie mógł dać jej dzieci. To dlatego stworzyła bliźniaki, które nie były nawet prawdziwe. Kiedy zaczął się jej romans ze Stevem, Sam chciał, żeby zrodziły się dzieci z tego związku. Może wtedy nie doszłoby do tego wszystkiego. Falcon odlatuje i radzi Hankowi przestać rozdrapywać tę ranę.

 

Stark Tower. Tony jest zły, że wszyscy czepiają się jego alkoholizmu. Ms. Marvel i Beast starają się przekonać go, że nie oceniają nikogo, tylko próbują wyjaśnić, czemu wszystko potoczyło się takim torem. Tony twierdzi, że nie był pijany tego feralnego dnia, a obecność Wandy sprawiła, że tak się wtedy wściekł. Kiedy Strange doniósł o jej stanie, była już tak pogrążona w swoim szaleństwie, że nawet Cap nie mógł jej przemówić do rozumu. Nasłała na niego Red Skulla. Tak jak potem rzuciła przeciw bohaterom całą armię superludzi, nawet ich przyjaciół. I wtedy Dr. Strange zakończył to wszystko. Tony nie wie, co dokładnie zrobiło Wandzie oko Agamotto, ale to wystarczyło, aby wprowadzić ją w śpiączkę. Potem pojawił się jej ojciec i Iron Man po raz pierwszy ucieszył się na widok Magneto. Ponieważ gdyby ten nie zabrał swojej córki, to on musiałby się nią zaopiekować. A takiej odpowiedzialności nie chciałby brać na siebie. Na potrzeby dalszego śledztwa Stark pożycza Beastowi drugiego Quinjeta. Iron Man prosi przyjaciela, aby upewnił się, że już nigdy nie wydarzy się coś takiego.

 

Hank i Carol lecą quinjetem do posiadłości na Grenlandii. chcą zadać parę pytań mieszkającemu tu Quicksilverowi. Pietro jednak nie ma zamiaru z nimi rozmawiać i ucieka. Ms. Marvel leci za nim, przechwytuje i powala na ziemię. Quicksilver przeprasza za to co zrobiła jego siostra, ale już nic na to nie poradzą. Carol prosi go, aby pomógł im mimo to. Później, w swoim domu Quicksilver częstuje oboje herbatą. Hank prosi go, aby wytłumaczył działanie mocy Wandy, które zawsze były dla niego pomostem między mutacją a magią. Pierto stwierdza, że tylko nieliczni rozumieją, jak to działa. Większość osób twierdzi, ze nagina ona rachunek prawdopodobieństwa, ale to niedopowiedzenie. Ona zmienia rzeczywistość. Jej moc jest zależna od tego, jak postrzegają świat ci naokoło niej. Dlatego, chciaż Pietro nigdy nie akceptował jej związku z maszyną, najlepiej używała mocy razem z Visionem. Jego mózg robota dawał jej niesamowitą klarowność. Ale potem jej spojrzenie na świat się zamazało. Ich wspólne dzieci okazały się niematerialne. Straciła wszystko co kochała. Pietro ma zamiar niedługo udać się do Genoshy i odwiedzić ją. Hank dziękuje mu za pomoc.

 

Kolejnym etapem wędrówki jest Tybet. W sanctuarium Dr. Strange'a wita ich Wong. Niestety, ale jego mistrz nie może ich teraz przyjąć, ponieważ jest w trakcie umysłowej walki z siłami, które chcą wkroczyć do naszego świata. Nagle całą trójka zostaje zaatakowana przez wielkiego, obrzydliwego potwora, jednak Darvens bez trudu go zabija. Zakończywszy mentalną walkę Strange dziękuje za pomoc i pyta o cel ich odwiedzin. Beast odpowiada, że potrzebują więcej informacji na temat jego niedawnej ingerencji w sprawę Wandy. Zdziwiony Stephen odpowiada, ze przez ostatnich pięć dni zajmował się obroną świata przez inwazją demonów i nie ma pojęcia o co im chodzi.

 

Chwile później Strange rzuca zaklęcie, dzięki któremu widzi ostatnie wydarzenia. Dla niego gołym okiem widać oszustwo. Szybko dochodzi do wniosku, że Scarlet Wich stworzyła imitującą go iluzję, podobnie jak później iluzję Magneto. Beast nie rozumie, jakim cudem Wanda stałą się tak potężna. Stephen postanawia wyjawić rozmówcom różnicę między nauką i magią. Nie ma żadnej. Obie te siły służą do ujarzmienia sił natury. W obu oddziałuje prawo zachowania. Nie może być czegoś niczego. Moc Wandy wypłynęła z jednego z największych źródeł- ze śmierci członków Avengers. Kiedy zginął Ant-Man, mocy wystarczyło do stworzenia armady Kree. Poświęcenie się przez Bartona wytworzyło najpotężniejszy możliwy kanał energii, który starczył do stworzenia armii wrogów i dawnych sprzymierzeńców przeciw reszcie. Hank i Carol odchodzą wstrząśnięci taka wiedzą, a Stephen obiecuje dołączyć do nich wkrótce.

 

Stark Tower. Hank męczy się , próbując rozgryźć dlaczego Wanda to zrobiła. Tony radzi mu odpocząć, po czym on i Ms. Marvel wychodzą. Przysypiającego Hanka jakiś głos pyta, czego chce. Gdy odpowiada, że prawdy, głos pyta, czy lepiej zawsze znać prawdę. Hankt potwierdza i nagle zdaje sobie sprawę, że rozmawia ze zwłokami Agaty Harkness

 

Instytut Xaviera. Zebrani w jednym miejscu superbohaterowie nie mogą uwierzyć w to, co słyszą . Ms. Marvel uważa to za sprawę mutantów, nie Avengers. Namor stwierdza, że to się nie wyklucza, a Beast uznaje, że to sprawa wagi światowej, co potwierdza obecność Watchera na zebraniu. Mimo to, herosi wciąż nie mogą uwierzyć w jego teorię. Nagle pojawia się Falcon, który potwierdza, że Hank miał rację. Iron Fist pyta, w jaki sposób mają więc poradzić sobie z tym. Hank przyznaje, że nie jest takim mistrzem strategii jak ich przeciwnik, ale jego przyjaciel- Cyclops- tak. I ma gotowy plan.

 

Genosha. Magneto nie może uwierzyć, że Wanda odbudowała jego państwo w ciągu jednego dnia. Ta mówi, że to zasługa jej ukochanego. On jeden rozumiał do czego jest zdolna i wspólnie mogą zaprowadzić pokój na świecie. Ona i jej ukochany- Steve Rogers.

 

Na wyspie lądują właśnie Blackbird i Quinjet, z transportem superbohaterów. Ponieważ Wanda jest znowu w pełni sił, a jej ojciec ma na rozkazy całą armię mutantów, bohaterowie dzielą się na dwa zespoły. Grupa Logana  uderzy otwarcie, podczas gdy mała grupa Summersa spróbuje zakraść się niepostrzeżenie i zająć się swoimi głównymi celami. Samson chce iść z drugą grupą, licząc, że przemówi Stevowi do rozumu, ale Scott odmawia. To się musi skończyć teraz.

 

Mangeto i Cap oglądają, jak Wolverine prowadzi swój oddział ku nim. Rogers domyśla się, że McCoy rozwiązał zagadkę, a całą akcją dowodzi Summers. Magneto postanawia zgotować bohaterom niemiłe powitanie. Kiedy opuszcza zamek, obserwują go ukryci członkowie drugiej grupy. Rogue uważa, że Strange powinien pójść z nimi. Doctor musi jednak zostać i pilnować, by Wanda nie wykryła ich planu. Kiedy pierwsza grupa atakuje armię Magneto, druga podkrada się do kryjówki Wandy, gdzie naprzeciw nim staje Steve. Iron Man rusza do ataku, ale Wanda rozkłada jego zbroję na czynniki pierwsze. Steve łapie jego maskę i zakłada Scottowi na głowę, oślepiając go. Tymczasem reszta grupy zostaje unieruchomiona przez Scarlet Wich. Beast mówi, że Steve od początku stał za wszystkim. Nie było go w czasie pierwszego ataku na posiadłość. I tylko Avenger jego rangi mógł mieć kody dostępu Visiona i zdobyć plany Ultrona. Vision, jako android nie dał Wandzie mocy swoja śmiercią. To zazdrosny Steve go wykończył. Mimo zgromadzenia dużej ilości osób z nadludzką mocą, plan się nie powiódł. Zginęli tylko ludzcy bohaterowie. Za mało, aby uwolnić potrzebną im ilość energii, więc iluzje zabrały Wandę na z góry upatrzone pozycje. Iron Man nie rozumie po co to wszystko. Steve i Wanda wyjaśniają, że w odpowiednich rękach magia chaosu może zmienić świat. Zakończyć wszelkie cierpienia. McCoy pyta, czy chcą zyskać tę moc z bitwy, która rozpętała się na zewnątrz, jednak Wanda ma inne źródło- prawdziwego bohatera. Charles Xavier wychodzi z ukrycia i oświadcza, że chce jej pomóc. Kaszląc mówi, że nigdy sam nie zrobiłby czegoś takiego, ale wierzy, że Wanda może zmienić świat na lepsze. I nagle Xavier umiera, otruty. Scarlet Wich czuje niesamowity przypływ mocy. Teraz będzie mogła zaprowadzić pokój na świecie, zacząwszy od Genoshy. Ms. Marvel woła oślepionego Scotta, który rzuca się w jej stronę, trafiając na Wandę. To pozwala jej dotknąć Scarlet Wich. Strange zdejmuje iluzję, odsłaniając oczom Wandy wysysającą jej moc Rogue. Kontakt z nią powoduje, że Scarlet Wich traci kontrole i wszyscy uczestnicy bitwy na zewnątrz gdzieś znikają. Wanda traci przytomność. Przerażony Strange wpada do środka. Nie potrafi powiedzieć co Wanda zrobiła walczącym. Cap krzyczy, że to nie miało się tak skończyć. Stark czuje się winny, ze wcześniej tego nie zauważył. Serum Super-żołnierza i lata w lodzie zrobiły swoje. Captain America oszalał. To przez niego Wanda straciła kontakt z rzeczywistością. Scarlet Wich budzi się i odrzuca wszystkich do tyłu. Jest sposób, aby ona i jej ukochany dołączyli do swoich przyjaciół. Cap zgadza się i oboje znikają. W chwili jasności umysłu Steve uznał, ze są zbytnim zagrożeniem, aby żyć.

 

Grupka ocalałych przeszukała świat, aby znaleźć kogokolwiek, kto przetrwał zaklęcie Wandy. Bezskutecznie. Stephen Strange użył oka Agamotto, aby pokazać Beastowi, jak mogły potoczyć się sprawy. W każdym świecie Charles Xavier poświęcił się dla szansy odmienienia świata. W jednym z nich Captain America założył nową grupę Avengers, a Quicksilver nakłonił siostrę do zmienienia świata a taki, w którym rządzą mutanci. Ale Wolverine zachował pamięć o poprzednim świecie i pomógł przywrócić ją innym. Razem pokazali Wandzie, co zrobiła. Wtedy przywróciła wszystko na swoje miejsce, ale odebrała moce większości mutantów. W świecie, gdzie plan Rogersa zadziałał, powstałą utopia, w której nikt nie jest silniejszy od nikogo i nikt nie chce więcej niż potrzebuje. W każdej rzeczywistości zmiana uleczyła umysł Steve'a. Watcher patrzy na załamanego McCoya. Człowieka, który widział rzeczy, jakich widzieć nie powinien. Bo tylko on, Watcher, może udźwignąć ciężar jaki ze sobą niosą.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.