Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #3

The Punisher (MAX) #3

The Punisher (MAX) #3

"In The Beginning" - part 3

Postacie
Cytat

Roth: "Beats me why you're listening, O'Brien. It's going to be on tape anyway."
O'Brien: "Just in case he does say something. I'm curious what his voice sounds like. Probably all depp and dark and growly; that shit always gets me soaking wet..."

Streszczenie

Szpital w którym leży Big Jackie, ostatni capo mafii. Jackie jest wyraźnie zdenerwowany decyzją Larry'ego o wynajęciem Nicky'ego Cavella. Big Jackie chce, żeby Larry zwolnił Cavella. Larry wychodzi na korytarz, gdzie Nicky ogląda wiadomości, które podają informację o aresztowaniu Punishera. Cavella pyta Larry'ego o jego kontakty w nowojorskiej policji, a potem dodaje, że nie wierzy w to co mówią dziennikarze.

Frank Castle siedzi związany łańcuchem na krześle w ciemnym pokoju wynajmowanym przez Bethella. Do pokoju wchodzi Micro, który tłumaczy swojemu dawnemu przyjacielowi jak go obezwładnił - przy pomocy czterech gumowych naboi. Za drzwiami podsłuchuje O'Brien, która w napięciu czeka aż Frank coś powie. Bethell ogląda wiadomości w których mowa o aresztowaniu Punishera. Denerwuje go świadek całego "aresztowania" i wysyła Rotha, by wytłumaczył świadkowi, że nie powinien mówić o tym co widział. W ciemnym pokoju Micro pokazuje Frankowi zdjęcia jego martwej rodziny i mówi, że muszą rozmawiać szybko, bo jak Bethell nie zobaczy efektów, to Frank umrze.

Pub "Pool". Człowiek z policji, który dał informacje Larry'emu powiedział, że tak naprawdę nie złapali Punishera, tylko ktoś z Homeland Security kazał im tak mówić. Cavella mówi, że skoro w łapanie Punishera zaangażował się rząd, czas zacząć działać.

Micro mówi Frankowi, że jego syn miałby teraz 33., córka 37. lat, a jego żona i on pewnie byliby dziadkami. Mówi, że sam pomagał Frankowi ponieważ jego syn został zamordowany, ale zbrodnia nigdy się nie kończy i dlatego Micro musiał odejść. Dodaje, że Frank też to wie i zabija, bo to lubi, nie żeby polepszyć świat. Wszystko zaczęło się w Wietnamie, kiedy Frank zabijał, a potem wystarczyła jakaś katastrofa by sprawić, że Frank znów będzie chciał zabijać. Na początku, to mogła być chęć ukarania zabójców jego rodziny, ale później stała za tym zwykła chęć mordowania. Frank każe Micro zabrać zdjęcia albo będzie musiał go zabić. Podsłuchująca ich O'Brien wreszcie usłyszała głos Castle'a. Z wrażenia musiała się napić.

Roth odwiedza starszego mężczyznę, świadka aresztowania Punishera. Kiedy Roth pokazuję identyfikator świadkowi, za jego plecami pojawiają się Cavella, Pittsy oraz Ink. Ci dwaj ostatni wykręcają mu ręce, a Cavella mówi starcowi, że nikt nie będzie już go nachodził. Okazuje się, że Roth pracuje dla CIA. Wsadzają Rotha do samochodu za którego kierownicą siedzi Larry. Nicky każe Rothowi powiedzieć wszystko, co wie w sprawie Punishera.

Znów w hotelu. O'Brien porównuje Punishera do tygrysa w Zoo i mówi, że robią wielki błąd trzymając Punishera. W drugim pokoju Micro kładzie karty na stół. Mówi, że mimo wszystko wierzy w to, że Frank jest jeszcze zdrowy psychicznie. Twierdzi, że ma dla niego ofertę, która pozwoli mu zostawić postać Punishera na zawsze.

Autor: Crov

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.