Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 4 » Captain America vol. 4 #29

Captain America vol. 4 #29

Captain America vol. 4 #29

"Super Patriot" - Part 1

Postacie
Cytat

agent Hydry: "I said to him: 'If I don't get a raise, O', outta here! A.I.M. is really setting a high standard for pay rates and I could just as easily go to them.'"

Streszczenie

Mister Hyde i Kapitan Ameryka toczą walkę na dachu nowojorskiego wieżowca. Zwinność Capa daje mu ogromną przewagę i po chwili z politowaniem przygląda się jak niezgrabny złoczyńca spada wiele pięter w dół. Powoli schodzi do zbierającego się z chodnika Hyde'a, kpiąc z tego, że po ucieczce z super-więzienia The Raft, przestępca nie znalazł lepszego miejsca na kryjówkę niż Nowy Jork, gęsto zaludniony przez superbohaterów. Upadek nie pozbawił Hyde'a ochoty do walki, ale spowodował utratę sił i po chwili olbrzym traci przytomność. Kapitan zostawia go pod nadzorem policji i udaje się do swojego mieszkania. Po drodze wstępuje do wypożyczalni DVD i pożycza po raz kolejny swój ulubiony film: "Yankee Doodle Dandy". Przed wejściem do swojego budynku niespodziewanie spotyka swoją dobrą znajomą - Diamondback. Proponuje jej wspólny seans i zaprasza do swojego mieszkania. Romantyczny nastrój psuje Nick Fury, który podlatuje pod okno i prosi oboje o rozmowę na pokładzie statku S.H.I.E.L.D..

Fury tłumaczy dlaczego potrzebuje pomocy Kapitana: senator Richard Winslow, który planuje start w wyborach prezydenckich wpadł w ręce Hydry i musi zostać uratowany. Steve i Rachel wyskakują ze statku S.H.I.E.L.D. nad domniemaną miejscem przetrzymywania senatora i ruszają do boju. Tymczasem na pokładzie statku, człowiek udający Nicka Fury'ego wyłącza hologram i pokazuje swą prawdziwą twarz. Jest pewien, że Kapitan nie zorientował się w jego podstępie.

Kapitan i Diamondback napotykają twardy opór jeszcze przed lądowaniem. Z pomocą gadżetów jakie otrzymali od "Nicka Fury'ego" przebijają się przez szeregi agentów Hydry i zmierzają do centrum bazy. Odnajdują porwanego senatora i pod ostrzałem uciekają z bazy na pokład statku S.H.I.E.L.D.. Podczas powrotu do Nowego Jorku senator rozmawia z agentem udającym Fury'ego. Okazuje się, że porwanie zostało przygotowane przez tą dwójkę i opłacone przez samego polityka, który liczy, że film z akcji ratunkowej z udziałem Kapitana Ameryki pomoże jego kampanii wyborczej.

 

Po powrocie do Nowego Jorku, nieświadomy oszustwa Kapitan otrzymuje pilne wezwanie - alarm Avengers o najwyższym priorytecie. Pozostawiona sama Diamondback wraca do swojego domu, w którym czeka Red Skull. Złoczyńca jest zadowolony z jej postawy i stwierdza, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Autor: Lex

Galeria numeru

Captain America vol. 4 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.