Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #27

Ultimate Fantastic Four #27

Ultimate Fantastic Four #27

"President Thor" - part 1

Postacie
Cytat

Ben Grimm: "I think about suicide every day. I'd slit my wrists if I could find a razor that didn't break every time I tried. You think Reed could help me end it, Johnny? You think he could find a way to kill me since he's given up on curing me?"

Streszczenie

Reed Richards wraz z Fantastyczną Czwórką z przyszłości znajduje się w na pustynie Nevada w przeszłości, w dniu, kiedy doszło do wypadku podczas próby teleportacji przez Strefę N. Jego odpowiednik pokazuje mu stado pająków, które nazywa Tygrzykami (od gatunku pająków ogrodowych), które pilnują, żeby strumień czasowy nie został uszkodzony. Fantastyczna Czwórka z przyszłości cofnęła się do dnia wypadku, żeby zmienić historię. Reed mówi, że rzeczywiście się zastanawiali nad tym, ale jest zaskoczony, że jego odpowiednik i jego towarzysze pochodzą z przyszłości odległej zaledwie o 24 godziny. Spodziewał się, że dyskusja nad tą ważną decyzją będzie trwałą o wiele dłużej, ale oni odpowiadają, że coś, co miało związek z Carmen Mirandą przyspieszyło jej podjęcie. Nawet Johnny zdecydował się zrezygnować ze swoich mocy, żeby pomóc Benowi. Reed życzy im powodzenia i wraca do swojej teraźniejszości. Tam mówi czekającemu na niego robotowi, żeby nie wspominał o tej misji nikomu, zwłaszcza profesorowi Stormowi. Następnie Richards dzwoni do Sue, która przebywa na wykopaliskach archeologicznych w Chile wraz z członkiniami X-Men, Marvel Girl i Shadowcat. Właśnie znaleźli ciało w grobowcu i Jean udało się wyczuć pozostałości umysłu, a w nich wyczytać słowo „Super-Skrull”. Sue stwierdza, że nic jej to nie mówi i wraca do rozmowy z Reedem. On mówi jej, że odkrył, iż decyzja co do zmiany historii zostanie podjęta w ciągu następnej doby. Sue wciąż ma wątpliwości, czy dla poprawy samopoczucia Bena powinni zmieniać coś, co być może powinno się było wydarzyć. Reed odpowiada, że tak, ponieważ Ben jest bardzo nieszczęśliwy, i że dziewczyna inaczej by podchodziła do tej sprawy, gdyby to ona była odpowiedzialna za wszystko.

Johnny Storm spisuje przepis podawany mu przez Zombie Mistera Fantastic na piwo, które można wytworzyć bardzo szybko i nie powoduje kaca. Alkohol jest mu potrzebny na przyjęcie urodzinowe, które wydaje wieczorem. Ma nadzieję, że potwór nic nie knuje, ale ten odpowiada, że wcale nie musi go oszukiwać – jest o wiele mądrzejszy od ich Reeda i już znalazł sposób na wydostanie się ze sowimi towarzyszami z zamknięcia. Nie uciekli jeszcze tylko dlatego, że nie są jeszcze na to gotowi.

W mieście. Ben Grimm tłumaczy policjantowi, że zniszczył samochód tajniaków, bo wziął ich za uciekających przestępców. Ma nadzieję, że mogliby mu darować przez wzgląd na to, że Fantastyczna Czwórka uratowała świat kilka razy, a on ostatnio nie jest w najlepszym nastroju, więc nie potrzebuje dodatkowych powodów, żeby być nieszczęśliwym. Policjant odpowiada, że bohaterowie sami spowodowali zagrożenia, takie jak Namor i inwazja ze Strefy N. Ben mówi, żeby wysłali w takim razie rachunek za szkody do Budynku Baxtera, i odchodzi. Z zaułka przy nocnym klubie dzwoni do Johnny’ego, tłumacząc mu, dlaczego się spóźnił. Ten przypomina mu, że wszyscy mężczyźni mają przyjść na przyjęcie przebrani za aktorki, a kobiety za aktorów. Ben sam nie wie, jak się dał namówić do przebrania się za Carmen Mirandę. Chwilę później wpada do klubu w sukni i zauważa, że nikt nie jest przebrany, a Johnny po prostu zażartował sobie z niego. Grimm ze łzami w oczach wychodzi, nie chcąc nawet przylać chłopakowi za to upokorzenie. Na przyjęcie docierają Reed i Sue. Pytają, co się działo do tej pory, a Johnny nie wie jak wytłumaczyć im to, co miało miejsce przed chwilą.

Godzinę później. Trwają poszukiwania Bena. Sue jest wściekła na brata, a Reed mówi mu, że publiczne upokorzenie na pewno nie poprawiło samopoczucia Grimma. Johnny znajduje Bena siedzącego i płaczącego w parku i przeprasza go. Ten odpowiada, że nawet nie jest na niego wściekły. Po prostu wreszcie dociera do niego to, że będzie wyglądał jak potwór do końca życia. Reed ostatnio jest zajęty bawieniem się w super-bohatera i nie ma czasu, żeby się nim zająć. Mówi, że codziennie myśli o samobójstwie i pewnie już by je popełnił, ale nie wie jak, ponieważ jest odporny na wszystko. Zastanawia się, czy Reed nie mógłby wymyślić jakiegoś sposobu, żeby go zabić.

Później, Fantastyczna Czwórka przygotowuje się do podróży w czasie, żeby zapobiec wypadkowi, który dał im moc. W przeszłości spotykają Reeda, który pochodzi sprzed dwudziestu czterech godzin i który życzy im powodzenia. Po jego zniknięciu Richards zastanawia się, czy po zmianie historii on i Sue wciąż będą parą, ale dziewczyna odpowiada, że nic ich nie mogłoby rozdzielić. Bohaterowie zapobiegają wypadkowi. W momencie przeprowadzenia udanej próby teleportacji na miejscu pojawia się Super-Skrull i krzyczy, że się spóźnił.

Nowa rzeczywistość.. Wiceprezydent Reed Richards przysyła wiadomość do prezydenta Thora z prośbą o zastąpienie go na ceremonii powitalnej ambasadora Skrullów. Thor każe odpowiedzieć mu, że jako ten, który nawiązał kontakt ze Skrullami jako pierwszy, powinien być na ceremonii. Dziennikarz pyta się prezydenta, czy utworzenie Super-Ziemi nie było błędem, bo pomimo wyeliminowania biedy i chorób, na planecie istnieje kilka tysięcy super-złoczyńców. Thor mówi, że pozostałe sześć milionów ludzi obdarzonych mocą na pewno nie zgodzi się z tą opinią.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.