Avalon » Serie komiksowe » Drax the Destroyer » Drax the Destroyer #4

Drax the Destroyer #4

Drax the Destroyer #4

"Hard Penance"

Postacie
Cytat

Drax zabił jednego z Braci Krwi. Drugi obiecuje mu zemstę.

Blood Brother: "You're dead."

Drax: "Not anymore."

Streszczenie

Coot’s Bluff, Alaska. W sklepie sportowym Drax przygotowuje się do walki z pozostałymi obcymi. Cammi uważa, że powinien był wybrać strzelbę zamiast noży, ale kosmita wie, że broń palna nie będzie użyteczna przeciwko Paibokowi i jego kompanom. Mówi dziewczynie, że już nie jest mu potrzebna i powinna wracać do rodziców, ale ona nie chce. Drax zastanawia się, co się stało w życiu Cammi, że jest, jaka jest. Ponieważ ich umysły połączyły się wcześniej, wie, że jej zachowanie nie jest na pokaz. Oboje wychodzą ze sklepu, po czym Drax każe dziewczynie zostać, a sam podąża w stronę miejsca rozbicia się transportowca. Do Cammi podbiega Dex i pyta się, czy odchodzący kosmita to ten sam, który wcześniej został zabity. Cammi odpowiada twierdząco i zastanawia się, gdzie był jej kolega. Dex mówi, że chciał wezwać na pomoc super-bohaterów z Nowego Jorku, ale na próżno. Cammi postanawia iść do szkoły, bo wie, że wcześniej czy później, również Drax tam pójdzie.

Przy wraku transportowca, Bracia Krwi są niezadowoleni z tego, że Lunatik zabija kolejnych pracowników. Jeszcze bardziej boją się powiedzieć Paibokowi, że z kraksy ocalało za mało potrzebnej im maszynerii. Lunatik stwierdza, że większość najważniejszych części została zniszczona, ponieważ takie było zadanie systemu autodestrukcji – w przypadku lądowania na obcej planecie technologia nie może wpaść w niepowołane ręce. Lunatik uważa, że nigdzie nie będą mogli się wybrać. Drax, który tymczasem w ukryciu szykuje się do starcia, ma inne zdanie na ten temat.

Gdzie indziej - Paibok, pod postacią dyrektorki szkoły nie jest zadowolony widząc zbliżającą się do budynku Cammi.

Bracia Krwi zaczynają odprowadzać robotników do miasta. Pozostawiony sam Lunatik z wściekłości kopie złom, gdy nagle Drax szybkim ruchem obcina mu głowę. Mówi, że zna zdolności regeneracyjne rasy Lunatika i wie, że w końcu udałoby mu się przyciągnąć ciało do głowy i założyć ją sobie z powrotem, więc miażdży ją. Bracia Krwi słyszą w oddali krzyk i postanawiają sprawdzić, co się stało.

W szkole, Cammi rozmawia z Paibokiem i opowiada o odrodzeniu Draxa. Pyta się, co zrobił z prawdziwą dyrektorką, na co Skrull odpowiada, że kobieta sprawiała za dużo kłopotów, podobnie zresztą jak dziewczyna.

Bracia Krwi znajdują bezgłowe ciało Lunatika rozciągnięte na drzewach. Jeden podejrzewa Paiboka, ale drugi mówi, że nie widzi powodu, dla którego Skrull miałby to zrobić, a poza tym nie czuje na zwłokach jego zapachu. Wyczuwa za to woń dziewczyny, której dali ciało Draxa, a to im się nie podoba. Wtedy z ukrycia atakuje ich Drax uzbrojony w dwa noże. Szybko powala na ziemię jednego z braci tnąc go przy tym ostrzem, po czym każe robotnikom iść do miasta. Powalony obcy każe swojemu bratu odpłacić Draxowi, więc ten atakuje przybysza. Obaj kosmici wymieniają ciosy, aż wreszcie bliźniak powala przeciwnika na ziemię i zaczyna go dusić. Mówi, że do tej pory tylko dwie osoby zraniły jednego z nich i uszły z życiem. Drax odpowiada, że on będzie trzecim, po czym wbija oba noże w głowę bliźniaka. Drugi zaczyna się odgrażać, że pomści brata, choćby miał ścigać Draxa do końca świata. Przeciwnicy mierzą się wzrokiem, ale zanim zdążą ruszyć do walki, pojawia się Paibok z Cammi. Mówi, że na dziewczynie czuć zapach Draxa, więc jest teraz za nią odpowiedzialny. Ten odpowiada, że ona, ani pozostałe dzieci z miasteczka jako zakładnicy nie gwarantują Skrullowi bezpieczeństwa. Paibok mówi, że teraz to już jest nieważne. Nokautuje awanturującego się Brata Krwi, który przeszkadza im w rozmowie, po czym wyciąga małe urządzenie i naciska przycisk, który się na nim znajduje. Cammi uważa, że Drax powinien zabrać je Skrullowi, ale ten odpowiada, że to tylko emiter sygnału, który sprowadzi inny transportowiec, aby ich zabrał. Nie zamierza zabijać Paiboka, ponieważ teraz na nic by się to zdało, a pozostały przy życiu Brat Krwi, któremu będzie brakować połączenia umysłów z drugim bliźniakiem, będzie cierpiał więcej, niż gdyby zginął. Dwójka obcych i Cammi w oczekiwaniu na statek siadają na ziemi.

Następnego dnia w Coot’s Bluff mieszkańcy zajmują się swoimi zmarłymi. Przy worku, w którym leży ciało matki Cammi, Dex mówi, że był na miejscu kraksy, ale po wraku statku nie było już ani śladu. Nie spotkał również kosmitów ani Cammi, jedynie wiadomość od niej, w której dziewczyna napisała: „Będę szczęśliwa”. Dex ma nadzieję, że tak w istocie się stanie.

Na transportowcu, strażnicy trzymają na celowniku Draxa i Cammi…

Autor: Ozz

Galeria numeru

Drax the Destroyer #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.