Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #89

Iron Man vol. 3 #89

Iron Man vol. 3 #89

"The Singularity" - part 4

Postacie
Cytat

Tony Stark: "However, this doesn't mean that the armor is being retired. There will always be an Iron Man"

Streszczenie

Stojący nad pobitym Starkiem, przeciwnik z okropnie poparzoną twarza, pokazuje Starkowi mechaniczne nanorobaki o wyglądzie koników polnych. Mówi, że Tony zniszczył jego reputacje, firmę i prawie spalił żywcem. Te nanorobaki muszą mu coś przypominać o Clarence Wardzie. Tony odpowiada, że w ogóle go nie kojarzy, chociaż widział już większą wersje tych koników polnych, po czym odpala buty rakietowe prosto w przeciwnika. Wbijający się w ziemię, obok przybyłego właśnie wojska, Ward, mówi, że Rumiko też go nie rozpoznała. Podnosząc jeden z czołgów tłumaczy, że dziewczyna myślała, że on jest nim, po czym rzuca nim w Starka który z łatwością go niszczy. Obserwujący walkę Komandor tłumaczy, że ta walka może trwać godzinami, ale w końcu któryś wygra i wszyscy mają być wtedy gotowi. Przypomina o rozkazie prezydenta o zniszczeniu Iron Mana który będzie stał na nogach i każe zapomnieć o tym kto zrobił pancerze które teraz noszą i trenował żołnierzy w ich obsłudze. Sugeruje aby celowali w twarz.

Pokój Wojenny Starka. Pepper mówi mężowi jak działają zabezpieczenia Starka. W momencie gdy wpisze odpowiedni kod, jedna z satelit firmy uruchomi specjalne urządzenie, które wyłączy zasilanie we wszystkich technologiach stworzonych przez Starka. Nawet jego zbroję, bo o to głowie im chodzi. Happy jest zaniepokojony, ponieważ technologie Tony'ego znajdują się wszędzie. Na przykład w szpitalach, na lotniskach i w jego sztucznym sercu. Pepper tłumaczy, że chce scentralizować obszar i wyłączyć technologię tylko w jego zbroi. Happy nie jest pewny czy to się uda, ale kobieta odpowiada, że potrafi to zrobić. Nagle komputer wykrywa w tym miejscu wiele pancerzy. Pepper odłącza technologie.

Stark wrzeszczy na przeciwnika, smażąc mu ręce promieniami repulsora. Tłumaczy, że od ujawnienia swojej tożsamości był gotowy na atak takich robaków jak Ward. Nagle promień z satelity wyłącza obie zbroje. Załamany przeciwnik pyta jak to się on mógł mu to zrobić. Powinien być słaby i pijany. Stark odpowiada, że dał mu moc której nigdy nie powinien zdobyć Pozwolił mu skrzywdzić niewinnych ludzi, tych których kochał. Był tak zapatrzony w przyszłość, że zapomniał bronić swoich własnych pleców. Komandor pyta się jak to zrobił, że zbroje po prostu z nich pospadały. Wściekły Stark odpowiada, że ktoś zapomniał mu powiedzieć, że już z nimi nie pracuje po czym, każąc im wynosić się z jego ziemi. Komandor każe mu się nie martwić, ponieważ posprzątają.

Komandor podchodzi do Warda, który cały czas jest uwięziony  w pozycji w jakiej Tony zmiażdżył mu ręce. Tłumaczy mu jaka jest różnica między superbohaterem, a bohaterem. To wcale nie jest sprawa kostiumu Superbohater jest mentalnie, duchowo i psychicznie niezdolny do odebrania ludzkiego życia. Nie ważne ile powodów dają im takie osoby jak Ward. Nieważne ile razy wracają, żeby sprawiać kłopoty. Oni po prostu nie są do tego stworzeni. Nie potrafią skończyć roboty. Wyciągając broń dodaje, że Tony Stark jest najlepszym przykładem superbohatera o złotym sercu. Strzelając do płaczącego Warda mówi, że jest żołnierzem i wykonuje rozkazy bez zadawania pytań.

Kyoto, Japonia. Tony Stark modli się nad trumną Rumiko. Mówi, że bardzo bolało go to, gdy ostatnio go opuściła, ale wtedy czuł, że jest bezpieczna. Teraz wróciła i musi ją pożegnać na zawsze. Może to brzmi prosto, ale zawsze myślał, że razem się zestarzeją, a on pewnego dnia odłoży zbroję, zmienią nazwiska i wyjadą gdzieś aby być szczęśliwi. Ale to był tylko sen.  Pyta w myślach dlaczego wracała, przecież była bezpieczna za oceanem. Wiedziała przecież kim jest i co robi. Jest tez jedna rzecz której nigdy jej nie powiedział. Jak bardzo jej potrzebuje. Zapłakany przeprasza.

Na konferencji prasowej na terenie zniszczonej Avengers Mansion, Tony Stark mówi, że oficjalnie przeprosił ambasadora z Latverii, stojąc obok postawionego właśnie posągu Ant-Mana. Tłumaczy zebranym i oglądającym go w relacjach, że nie może już mieć wielu tożsamości, ważnych obowiązków stanowisk i odpowiedzialności, bo cena za błędy jest zbyt wysoka. Oficjalnie rezygnuje ze stanowiska Sekretarza Obrony Narodowej i aktywnego członka Avengers. Od tego dnia postanawia skupić się na badaniach naukowych, być bliżej firmy i ludzi których kocha. Od teraz postanawia być tylko Tonym Starkiem. Jednak nie znaczy to, ze zbroja idzie na emeryture, ponieważ zawsze będzie jakiś Iron Man.

W limuzynie Tony oferuje Happy'emu i Pepper prowadzenie biura na Hawajach, albo w Szkocji. Hogan nie zgadza się jednak na to, zresztą i tak będzie potrzebował go, żeby używał zbroi na jakiś imprezach dla dzieci czy otwarciu supermarketu. Tony jest jednak skupiony teraz na ochronie najbliższych. Happy musi pamiętać jak kiedyś było trudno utrzymać w tajemnicy to, że Stark i Iron Man to dwie różne osoby Nawet jeśli teraz znowu wróca do tej sytuacji to ich życie nadal będzie zagrożone. Pepper pyta sie dlaczego nie rzuci po prostu bycia superbohaterem. Tony mówi, że nie potrafi.
Na miejscu Happy pyta o co w końcu chodziło z tą akcja w ONZ. Czy to była hipnoza, albo Ward wpuścił mu do głowy jakiegoś robaka. Tony nie odpowiada, zapewniając, że to już się nie powtórzy (odpowiedzią jest oczywiście manipulacja Wandy w głownej historii Disassembled - dop. Gamart). Wychodząc z samochodu, zostaje mile przywitany przez swoich pracowników.

Epilog. Chiny, Pałac Gwiezdnego Smoka. Mężczyzna mówi swojemu panu, że było tak jak się spodziewał i Ward zawiódł. Siedzący na jednym z ogromnych robotów o wygladzie konika polnego, syn Mandarina [Temugin], mówi, że to i tak nic nie zmienia. Pewnego dnia, razem ze swoich ostatnim tchnieniem, Iron Man wypowie imię jego ojca.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.