Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Silver Surfer » Annihilation: Silver Surfer #3

Annihilation: Silver Surfer #3

Postacie
Cytat

Galactus: "Behold the Silver Surfer, herald to Galactus!"

Streszczenie

Ruiny Kyln. Dwudziesty Dzień Anihilacji
Dwoje gigantycznych istot ogląda to co pozostało z więziennej planety. Tenebrous uważa to za fascynujące, podczas gdy Aegis wydaje się straszne i denerwuje ją. Jej towarzysz radzi, aby zachowała swój gniew na Galactusa. Gdy o nim wspomina, Aegis wyczuwa nagle Pożeracza Światów. Niedaleko Fallen One przemierza ruiny Kyln. Jego celem jest Beyonder. Jeżeli jest martwa, Thanos musi mieć tego dowód. Jeżeli przeżyła, jego pan chce ją widzieć. W końcu sługa Tytana znajduje martwą Beyonder. Jednak nim zdąży zabrać ciało, chwyta go wielka ręka Tenebrousa. Dwoje gigantów uważa, że służy on ich wrogowi. Fallen One próbuje wyjaśnić, że jest sługą Thanosa, a Galactusowi nie służy od wieków. Kiedy Tenebrous pyta, ile minęło od stworzenia Wszechświata i słyszy, że nieskończone milenia, zaczyna oplatać dawnego herolda mackami. On i Aegis chcą wiedzieć wszystko, co wie.

Wiele galaktyk dalej, trzech heroldów przygląda się karawanie uchodźców, do której dołączył ich niedawny towarzysz. Red Shift nie wie, czy fakt, że tyle istnień przetrwało zniszczenie ich światów uważać za szczęście, czy tragedię. Firelord przypomina mu, że przeżyli i to jest najważniejsze. Pyta się Surfera, czy chce do nich dołączyć i walczyć z Annihilusem. Ten jednak uważa, że trzy osoby nie mogą same walczyć na wojnie. Firelord jest zdania, że trzech heroldów Galactusa może robić, co tylko zechcą. Przybyła nagle na miejsce Stardust dodaje, że z nią już czworo. Obecny herold Pożeracza ma wiadomość dla Surfera: Galactus chce go widzieć. Ten postanawia spotkać się z nim, mimo protestów Firelorda. Ognisty herold uważa, że Surfer powinien był przestać kierować się swoim krwawiącym sercem i stanąć do walki z siłami Anihilacji. Norrin Radd odpowiada, że jego "krwawiące serce" służy mu za przewodnika. I krwawi nawet dla Galactusa.

Surfer odlatuje, zastanawiając się, czemu Pożeracz Światów go wzywa. I czy jest gotowy na to spotkanie. Pędząc nie zauważa ukrytego Poszukiwacza, który melduje swoim dowódcom, że namierzył swój cel. Silver Surfer zmierza do źródła.

Stardust jest ciekawa, dlaczego Firelord chce wypowiedzieć wojnę armii Annihilusa, skoro nawet niewiele o niej wie. Ten zdawkowo odpowiada, że to taka sama armia, jak każda inna. Uderz w serce, a zginie. Red Shift przypomina mu, że Poszukiwacze wkrótce znowu ich namierzą. Potrafią wytropić płynącą w nich moc. Firelord ma zamiar w takim wypadku uderzyć w nich wszystkim, co mają. Żałuje, że Surfer odszedł, ale mają teraz inne priorytety niż on. Nagle wokół karawany otwiera się kilkadziesiąt portali, z których wylatują statki sił Anihilacji i atakują heroldów. Strzelają jednak tak, aby ich pojmać, nie zabić, co jest błędem. Heroldzi nie mają zamiaru się tak cackać.

Na swoim statku flagowym, Annihilus zadaje Thanosowi pytanie. Próbował przenieść na siebie moc Morga, ale ten zmarł. Skoro nie żyje, to co się stało z jego Kosmiczną Mocą? Tytan nie zna odpowiedzi na to pytanie. Nie ma obsesji na punkcie tej siły, skoro istnieją inne, równe jej bądź silniejsze. Annihilus jest wściekły. Istoty z tego świata różnią się od tych z Negative Zone. Są obrzydliwe. Thanos zauważa, że nie może odebrać Kosmicznej Mocy, póki jej właściciel żyje. A kiedy ten umiera, moc w nim przestaje istnieć. Zaś teraz, gdy Morg nie żyje, Terrax jest jedynym żywym heroldem, jakiego pochwycili. Annihilus pyta, czy Thanos może wyciągnąć z niego moc. Ten odpowiada, że prawdopodobnie. Ale chce coś w zamian.

W innej galaktyce. Dwudziesty pierwszy dzień Anihilacji.
Surfer dociera do pożywiającego się Galactusa. Pyta się, czego Pożeracz może chcieć od niego, czego nie może zrobić dla niego Stardust. Galactus pyta, czy Surfer wie o mocy, która była uwięziona na Kyln. Norrin Radd przyznaje, że słyszał o uwięzionej tam esencji Beyondera, ale Galactus przerywa mu. Dawno temu, kiedy Wszechświat był jeszcze młody, cześć bytów kosmicznej równowagi została skorumpowana przez własną potęgę i wywołało wojnę z pozostałymi. Wojnę, którą przetrwało tylko troje. On sam, Galactus, Pożeracz Światów i dwoje skorumpowanych. Tenebrous z Środka Ciemności i Aegis, Pani Wszystkich Smutków. Aby powstrzymać tę dwójkę, Galactus uwięził ich na Kyln. Nie wie, kto je zbudował, ale to on pierwszy je wykorzystał do zatrzymania kogoś. A teraz, gdy Kyln zostało zniszczone, oni są wolni. Wyczuwa ich. Idą po niego. Surfer chce mu pomóc. Pożeracz Światów odpowiada, że Norrin zawsze był jego faworytem wśród heroldów, chociaż był nieposłuszny. Ale inni byli zawsze zbyt ostrożni. Może nadejść czas, kiedy nieposłuszeństwo będzie jedynym, co im pozostanie. Chce znowu uczynić Surfera swoim heroldem. Ten nie wie, czy się zgodzić. Galactus pyta, gdzie się podziała jego wola walki? Czyżby stracił ją, kiedy pewna Ziemianka zaraziła go ludzkim szaleństwem? Może oddać mu pewność siebie, dać moc, wymazać to, co zostało zrobione w gniewie. Uleczyć go, by lepiej służył kosmicznej harmonii. Bo to jej, nie Pożeraczowi, zawsze służył. Surfer pyta, czy gdyby Kyln nie zostało zniszczone, to również złożyłby mu taką ofertę, ale ten pyta, jakie to ma znaczenie. Może uleczyć jego wolę, dać nową moc, usunąć wyrzuty sumienia. Surfer chce tylko, aby dał mu siłę ducha, potrzebną do zrobienia tego, co trzeba. Niech jego sumienie definiuje go. Galactus zgadza się i zamyka Norrina w swojej dłoni.

W czasie rozmowy ani Surfer, ani Galactus nie zwracają uwagi na otwierające się wokół nich portale, z których wychodzi i otacza Pożeracza olbrzymia ilość statków Anihilacji. Dowodzący oddziałami Poszukiwaczy Ravenous przemawia do Galactusa. Annihilus wywyższył go ponad wszystkich rozkazem pojmania Pożeracza Światów. Jeżeli ten myślał, że nie ma nikogo, kto odważyłby się podnieść na niego rękę, to się mylił. Ravenous ma dość odwagi. Ale to nie musi być nieprzyjemne. Wie, jakim szacunkiem Annihilus darzy Galactusa i jego sługi. A skoro o sługach mowa, to gdzież jest ten, za którym tu przybyli? Gdzie jest Silver Surfer? Milczący do tej pory Galactus z niemiłym uśmiechem odpowiada, że zaraz się ujawni. Nagle przerażony Ravenous orientuje się, co się dzieje, ale jest już za późno. Galactus rozwiera dłoń i oświadcza, że Silver Surfer znów jest jego heroldem. A jego pierwszym zadaniem będzie zniszczenie oddziałów Anihilacji.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Annihilation: Silver Surfer #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.