Avalon » Serie komiksowe » Drax the Destroyer » Drax the Destroyer #3

Drax the Destroyer #3

Drax the Destroyer #3

"From The Ashes"

Postacie
Cytat

Drax (zauważając, że jest nagi): "Actually... You just might be of moderate use."

Cammi: "We talking pants?"

Drax: "This is your territory."

Cammi: "Do I get to choose?"

Drax: "No."

Cammi: "I'm thinking biker leather."

Drax: "You're not listening to me at all, are you?" 

Streszczenie

Coot’s Bluff, Alaska. Cammi pyta się, do kogo należy ciało Draxa, który przed chwilą zginął z ręki Paiboka. Bracia Krwi ignorują ją i uważają, że dziewczyna powinna zająć się czymś innym, jak szkołą, więc ona ponawia pytanie. Zwraca to uwagę Skrulla, który przypomina sobie Cammi ze wcześniejszego spotkania w lesie. Dziewczyna pyta się, czy może sobie wziąć ciało Draxa. Paibok mówi jej, żeby sobie poszła, zanim go znudzi. Cammi wtedy mówi Braciom Krwi, że Skrull pozwolił jej wziąć trupa. Jeden z nich chce się upewnić, ale Paibok odkrzykuje, żeby się zajęli tą sprawą. Myśląc, że mówi o oddaniu Cammi ciała Draxa, jeden z nich wynosi go, a dziewczyna i Dex podążają za nim. Drugi podchodzi do Paiboka i pyta się, czy to był dobry pomysł oddawać trupa, ale Paibok stwierdza, że na nic takiego nie wyraził zgody. Szybko jednak przestaje się tym przejmować i pyta się, czy Lunatik jest przy rozbitym promie. Bliźniak odpowiada twierdząco, choć tamten nie był zadowolony. Skrull stwierdza, że Lunatik zna się na technologii, więc powinien sobie poradzić z naprawą statku, jeżeli to jest możliwe. Do Skrulla podchodzi burmistrz i mówi mu, że zebrał robotników. Paibok oznajmia mu, że jeżeli będą nieposłuszni, to zginą, a w przypadku większego buntu, zajmie się ich dziećmi. Burmistrz odpowiada, że wytłumaczy im to i zabiera ich do wraku statku.

Tymczasem drugi z Braci Krwi, mimo protestów Cammi, zrzuca ciało Draxa z urwiska. Dziewczyna i jej kolega schodzą więc na dół. Dex pyta się, po co właściwie to robią. Cammi odpowiada, że to martwy kosmita, a takie rzeczy nie zdarzają się w tym mieście często. Chce więc wykorzystać taką okazję, bo rzadko kiedy w jej życiu zdarza się coś wyjątkowego. Kiedy oboje dochodzą do ciała Draxa, okazuje się, że unosi się z niego dym. Dex uważa, że powinni się odsunąć na bezpieczną odległość, na wypadek gdyby zwłoki eksplodowały, ale Cammi postanawia usiąść zaraz obok nich i czekać, aż coś się stanie.

Na miejscu kraksy Lunatik zapędza robotników do pracy, ale ci mu tłumaczą, że muszą odpocząć. Nie chcą go denerwować, żeby nie podzielić losu innych, którzy zginęli z ręki obcego, ale jeżeli będą zmęczeni, ich efektywność będzie niska. Kosmita, choć niechętnie, przyznaje im rację.

Cammi i Dex wciąż siedzą przy ciele Draxa, kiedy chłopak przypomina sobie, że miał wrócić do domu na obiad. Orientuje się, że jego rodzice są przecież zakładnikami kosmitów, ale i tak decyduje się wracać do miasta. Już po zmroku dociera na puste ulice i postanawia zadzwonić po pomoc. Niestety ani Avengers, ani Fantastyczna Czwórka nie są dostępni.

Tymczasem z ciała Draxa, które po spaleniu się przypomina skorupę, wydostaje się żywy Drax, lecz mniejszy i z czerwonymi wzorami na ramionach. Lunatik wyczuwa coś w momencie jego odrodzenia, ale nie wie dokładnie, co to jest. Drax zauważa Cammi i stwierdza, że ona nie jest jego córką, tak jak wcześniej myślał. Mylił się, ponieważ ona nie ma dla niego znaczenia. Dziewczyna stwierdza, że to nie jest do końca prawda, ponieważ Skrull oddał jej Draxa. Pyta się go, dlaczego jest mniejszy. Drax tłumaczy, że został przywrócony do starszej formy, ponieważ jako olbrzym jego inteligencja pozostawiała wiele do życzenia. Dodaje, że będzie potrzebował jej oczu. Zanim Cammi zdąży zapytać się, po co, Drax łączy się z nią umysłami i dowiaduje się, co się działo podczas, gdy on był nieżywy. Dziewczyna pyta się kim są postacie, które widziała. Kosmita wyjaśnia, że Heather/Moondragon to jego córka, a Thanos to ktoś, kto jest przeznaczony, aby zginął z jego ręki. Cammi przypomina mu, że on należy teraz do niej. Drax stwierdza, że kiedy Thanos odebrał mu córkę, była ona w wieku dziewczyny i tylko dlatego ją na razie tolerował. Nagle wyczuwa, że jego odrodzenie ma skutki uboczne, ponieważ nie może generować wystrzałów energii. Nie przejmuje się tym zbytnio i odchodzi. Cammi pyta się go, gdzie idzie, na co ten odpowiada jedynie, że inni obcy go zabili. Pyta się, czemu dziewczyna podąża zanim. Cammi stwierdza, że skoro jest jego właścicielką, to będzie musiał się pogodzić z tym, że będzie w jego życiu. Drax orientuje się, że jest nagi, więc Cammi może mu się przydać i pomóc znaleźć mu spodnie w miasteczku. Ona się zgadza, jeżeli będzie mogła wybrać i proponuje takie skórzane, jakie noszą motocykliści.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Drax the Destroyer #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.