Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man vol. 2 » The Spectacular Spider-Man vol. 2 #19

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #19

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #19

"Disassembled: Changes" - part 3

Postacie
Cytat

Cyclops: "...so Xavier suddenly goes white as a sheet and tells us we'd better get a team together 'cause we're needed here. Didn't explain why."
Iron Man: "I got much the same from Cap. (...) Given this level of cooperation, I'd have to speculate either alien invasion or the end of the world."

Streszczenie

Na dachu kamienicy, w której mieszkają Parkerowie, trwa właśnie w najlepsze kolejna imprezka przy grillu i zimnych drinkach. Wśród uczestników zabawy znajduje się także Mary Jane, lecz trzyma się ona na uboczu i zamyślona wpatruje się w zachodzące słońce. Cioci May, która dołącza do niej po chwili, zwierza się, iż bardzo martwi się o Petera. Nie może jej jednak zdradzić, jaki dokładnie problem zaprząta jej głowę, ponieważ Peter prosił, aby póki co nic ciotce nie wspominać o jego ostatnich kłopotach. W życiu jej bratanka zachodzą teraz bardzo poważne zmiany - to wszystko, o czym MJ może poinformować May. Kobieta nie ma jednak pojęcia, że chodzi o zmiany w tak dosłownym znaczeniu, jak przemiana w prawdziwego pająka. Gdzieś niedaleko Peter, który wyglądem nie przypomina już praktycznie wcale człowieka, przemierza ciemne zaułki Nowego Jorku. Mężczyzna wciąż zachowuje jednak resztki świadomości. Czuje, że stało się z nim coś strasznego, że zmienia się w jakiegoś potwora. Jest przerażony.

Tymczasem Captain America wspólnie z Tommym wyjaśnia pułkownikowi Fury okoliczności powstania bomby, w której posiadaniu jest teraz Adriana Soria. Amerykanie zbudowali tę niebezpieczną broń w czasach Zimnej Wojny w obawie przed komunistami, kiedy to zagrożenie atakiem nuklearnym ze strony Związku Radzieckiego wydawało się jak najbardziej realne. Bomba ta miała być odpowiedzią na ewentualny atak Kremla. Gdyby do niego doszło, Amerykanie nie potrzebowaliby super-żołnierzy, tylko ludzi, którzy zdołaliby ocaleć. I temu właśnie miały służyć owe eksperymenty genetyczne. Stworzenie super-żołnierza było tylko przykrywką dla prawdziwej operacji. Kapitan wyjaśnia, że gdyby Rosjanie zaatakowali, rząd Stanów Zjednoczonych był gotów za pomocą swoich bomb unicestwić praktycznie całą populację planety, z wyjątkiem Amerykanów, którzy posiadaliby "owadzi gen", dzięki któremu byliby odporni na działanie owej broni zagłady. Próby nuklearne, które miały miejsce w 1946 roku na Atolu Bikini były według oficjalnych informacji przeprowadzane, aby zbadać działanie promieniowania na wybranych amerykańskich żołnierzy. Była to jednak celowa dezinformacja społeczeństwa. Tak naprawdę bowiem owo promieniowanie miało stworzyć z nich mutantów, wytworzyć u nich "owadzi gen", i tym samym sprawić, że naród amerykański przetrwałby ewentualną wojnę z Sowietami. Nick Fury jest dopiero ósmą osobą na świecie, która poznała ten sekret. Nawet obecny prezydent U.S.A. nie ma pojęcia o tym, czego przed chwilą dowiedział się pułkownik.

Pajęczak czuje się coraz gorzej, słania się na nogach, słyszy w oddali jakieś bzyczenie, jakby nawoływało go tysiące owadów. Chwilę później na jego drodze staje Królowa. Na pytanie, co takiego mu zrobiła, kobieta wyjaśnia, że był to tylko mały pocałunek, który wprowadził do jego organizmu specjalny enzym z materiałem genetycznym inicjującym jego przemianę. Pewna siebie Adriana sugeruje Peterowi, aby udał się razem z nią do jej Gniazda. Spider-Man nie ma jednak zamiaru się poddać i ostatkami sił próbuje walczyć z Królową. Bezskutecznie. Porażony jej krzykiem Parker ląduje na ścianie, a następnie zostaje przygnieciony dziesiątkami cegieł i traci przytomność. Kobieta zabiera jego bezwładne ciało ze sobą i znika, jeszcze raz zaznaczając, że w jej działaniach chodzi o przetrwanie, ale także o ukaranie tych, którzy kiedyś ją skrzywdzili.

Zapada zmierzch, a na ulicach Nowego Jorku trwają zakrojone na wielką skalę poszukiwania Spider-Mana i Królowej. Biorą w nich udział nie tylko nowojorscy policjanci, członkowie Avengers i Fantastic Four, ale nawet X-Men. Cyclops w rozmowie z Iron Manem oznajmia, że Profesor X polecił im, aby w trybie natychmiastowym zebrać zespół i przyłączyć się do poszukiwań, nie wyjaśnił jednak, jak poważne jest zagrożenie i co tak naprawdę je stanowi. Okazuje się, że podobnie okrojone informacje przekazał swoim towarzyszom Steve Rogers. Tymczasem w kwaterze S.H.I.E.L.D. pułkownik Fury i Captain America przyglądają się trójwymiarowej mapie Nowego Jorku i debatują nad zwiększeniem rejonu poszukiwań. Po chwili jedna z agentek informuje swojego przełożonego, że przechwycono nagranie video pochodzące od Any Sorii. Na filmie tym Królowa zwraca się do mieszkańców Nowego Jorku, Waszyngtonu, Montrealu i Bostonu i informuje ich o bombie, która wkrótce zostanie zdetonowana. Kobieta postanawia zostawić im jednak czas na ewakuację. Po obejrzeniu przekazu Nick i Rogers zastanawiają się, czy faktycznie powinni rozpocząć ewakuację milionów ludzi, bowiem spowodowałaby ona ogromną panikę i przyczyniłaby się tym samym do wielu niepotrzebnych śmierci. Poza tym istnieje spora szansa, że zdołają odnaleźć siedzibę Królowej na czas. Jednak pytanie, co zrobią i w jaki sposób powstrzymają tę niebezpieczną kobietę, nawet jeśli ją odnajdą, pozostaje bez odpowiedzi.

Tymczasem w swojej siedzibie Ana otwiera wielkie stalowe drzwi do pomieszczenia, w którym przetrzymuje Spider-Mana. Kobieta wyczuwa u niego strach, po czym stwierdza, że i tak nie ma już odwrotu, bowiem transformacja dobiegła końca. Peter przemienił się już całkowicie w olbrzymiego, prawdziwego pająka...

Autor: maSSive

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.