Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #518

Fantastic Four #518

Fantastic Four #518

"Fourtitude" - Part 2

Postacie
Cytat

Human Torch: "Whew! The floodwater's lowering el pronto!"
Mr. Fantastic: "El what?"

Streszczenie

Manhattan. Będąca u kresu sił Susan Richards z trudem powstrzymuje wodę, która zebrała się nad ulicą. W tym momencie z odsieczą przybywają jej brat i mąż, którzy opanowują sytuację i już po chwili Reed użycza cywilom swego rozciągniętego ciała jako pontonu. Invisible Woman zauważa, że woda zaczyna opadać, co bierze za dobry znak, jednak Richards uświadamia ją, że woda po prostu przelewa się przez krawędź unoszącego się Manhattanu. Informuje też wszystkich, że jego sygnały wysłane w kierunku obelisków, które wyrwały wyspę z podłoża, pozostały bez odpowiedzi.

Gdy dzieci Richardsów zostają bezpiecznie odstawione do Alicii, Fantastic Four szykują się do konfrontacji. Reed instaluje na klatce piersiowej Thinga urządzenie, które pozwoli im utrzymać kontakt. Twierdzi, że nie mają zbyt wiele czasu, gdyż prędkość, z jaką się unoszą stale wzrasta i muszą to powstrzymać, zanim cała wyspa zostanie wyrzucona w kierunku Słońca. Wysyła Susan, Johnny'ego i Bena w kierunku południowego słupa. Jeśli ktokolwiek obserwuje, co tu się dzieje, to tylko stamtąd. Sam Mr. Fantastic udaje się do najbardziej wysuniętego na zachód, by wyłączyć znajdujące się tam generatory.

Trójka bohaterów dociera do celu wykorzystując do podróży stworzoną przez Invisible Woman platformę z pola siłowego. W swój ulubiony sposób Thing "puka", po czym wszyscy wchodzą przez wybity w ścianie otwór. Wnętrze słupa wydaje się jednak zupełnie puste. nagle Ben otrzymuje potężny cios. W tym czasie Reed również dostał się już do środka, podobnie jak reszta grupy stwierdzając, że obelisk jest pusty. Próbując rozciągnąć się jak najdalej, uderza w coś głową. Stwierdza, że rdzeń wypełniony jest maszynerią, której nie widać gołym okiem. Prosi więc Susan, by dołączyła do niego i wykorzystała swoją moc do sprawienia, by wnętrze tego słupa stało się widzialne. Invisible Woman jest jednak troszeczkę zajęta. Właśnie sprawiła, że widzą już stworzenie, które ich zaatakowało. Nie jest to piękny widok. W czasie gdy Human Torch podgrzewa potwora swoimi płomieniami, Ben uderza mocno w jedną ze szczęk stworzenia. Gdy pokonana bestia pada u ich stóp, dosięga ich kolejny atak. Sue skupia się i po chwili bohaterowie widzą zbliżającą się w ich kierunku ósemkę dziwnych kreatur, które najwyraźniej nie mają pokojowych zamiarów.

Tymczasem Reed usiłuje wypełnić swoim ciałem całą wolną przestrzeń w obelisku, by "przyjrzeć się" urządzeniom, które się tam znajdują. Wolałby jednak, żeby Sue mu pomogła, o czym informuje Bena. Ten z kolei jest bardzo zajęty unikaniem łap i macek atakujących go stworów. W końcu zostaje schwytany. Również Johnny przegrywa walkę ze swoim przeciwnikiem, który polewa go co chwilę jakąś cieczą, uniemożliwiając mu zapłon. W międzyczasie Susan zauważa, że stworzenia te porozumiewają się w jakimś języku, co świadczy o ich inteligencji. Bezpieczna w bąblu pola siłowego zauważa, że jej dłonie zaczynają znikać, choć nie uruchomiła swej mocy. W tym momencie pojawia się postać odpowiedzialna za to wszystko. Obcy przybysz przedstawia się imieniem Zius.

Nowy Jork. Stojący nieopodal jednego ze słupów wóz telewizyjny przechwytuje sygnał Fantastic Four i przekazuje go stacjom w całym kraju. Tymczasem Reedowi udało się odwrócić antygrawitacyjny efekt, który unosił wyspę do góry. Przez przekaźnik Bena Mr. Fantastic żąda rozmowy z zaskoczonym alarmem Ziusem. Ten jednak stwierdza jedynie, że swą interwencją członkowie Fantastic Four pomogli najbardziej niszczycielskiej sile w znanym wszechświecie - Galactusowi. Następnie wspomina dzień, w którym Pożeracz Światów odwiedził jego planetę, by zaspokoić swój nieopanowany głód. Dzień, w którym licząca sobie tysiące lat cywilizacja przestała istnieć, a cztery miliardy mieszkańców zginęły. Opowiada o samotnej ucieczce i o tym, jak jego załoga powiększała o innych ocalałych z posiłków Galactusa. Wieki zajęły im próby stworzenia systemu, który mógłby chronić bezbronne planety przed tragicznym losem, lecz w końcu tego dokonali. Zaprojektowali urządzenie, które sprawia, iż planeta znika zarówno z oczu, jak i z aparatury Galactusa. Tysiące planet skorzystało z tej możliwości. Okazało się jednak, że technologia ta mogła zostać powstrzymana, a źródło zagrożenia znajduje się na Ziemi. Ponieważ Galactus również zdał sobie z tego sprawę, Zius postanowił je wyeliminować. Aby nie tracić czasu na bardziej dokładne poszukiwania, planował wrzucić cały Manhattan w Słońce. Teraz już wie, że jest to niepotrzebne, a zagrożeniem, którego poszukiwali, jest Susan Richards.

Zius proponuje jej więc, by dobrowolnie się poddała, a wtedy on oszczędzi niewinnych mieszkańców Manhattanu. Cały kraj ogląda tę rozmowę na ekranach swoich telewizorów. Również Reed widzi i słyszy wszystko. Sue usiłuje jeszcze przekonać przybysza, że nigdy nie pomogłaby Galactusowi, ten jednak żąda od niej odpowiedzi. Pomimo krzyków i próśb pozostałych członków Fantastic Four, Invisible Woman poddaje się.

Autor: dexx

Galeria numeru

Fantastic Four #518

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.