Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #517

Fantastic Four #517

Fantastic Four #517

"Fourtitude" - Part 1

Postacie
Cytat

Mayor: "Get me the Avengers!"
Pete: "Mayor, there are no Avengers to get, remember?"

Streszczenie

Halloween. Dwójka najmłodszych Richardsów z uśmiechami pełnymi nadziei czeka na kolejne łakocie. Za ich plecami stoi Ben Grimm, ubrany w wyjątkowo nieudany kostium Human Torcha. Susan prosi go, żeby był dziś miły i świecił dzieciom dobrym przykładem, lecz jej prośba nie odnosi skutku, a Ben zaczyna swój pełen przechwałek monolog. Po chwili jednak przerywa go krzykiem wywołanym przez unoszącą się, dzięki pomocy niewidzialnej Sue, dynię. Idąc dalej oboje zauważają tegoroczny brak dzieciaków przebranych za członków Avengers. Zdają sobie sprawę, że wielu ludzi obwinia rozwiązany już zespół za serię ataków na Nowy Jork. Zastanawiają się także, ile problemów spadnie teraz na barki Fantastic Four.

Budynek Baxtera. W laboratorium doktora Richardsa trwają rozmowy w sprawie kolejnych wynalazków i możliwych profitów, jakie mogłoby przynieść ich opatentowanie. Johnny twierdzi, że mogą spokojnie poczekać, jednak Reed wydaje się być średnio zainteresowany tą rozmową i prosi o zwrot prototypu okularów, które gdzieś zniknęły. Dodaje jeszcze, że powodują ślepotę, na co Johnny odpowiada przeciągłym jękiem. To oznacza koniec tej rozmowy.

Chwilę później w swoim biurze Johnny dziękuje swojej współpracownicy Jian za to, że wciąż u nich pracuje, choć z pewnością ma wiele lepszych ofert. Proponuje jej nawet podwyżkę, ale kobieta informuje go, że nie stać ich na to. Zapewnia go również, że na razie nie szuka czegoś nowego, po czym wychodzi. Johnny wyciąga z kosza pismo z firmy rekrutacyjnej, z prośbą o ponowne rozważenie ich oferty. Storm cieszy się, że ktoś jeszcze wierzy w Fantastic Four.

W tym momencie podmuch wybija szybę w oknie i wszystkie dokumenty wylatują na zewnątrz. Gdy Johnny zastanawia się, czy ich siedziba jest atakowana, pojawia się Mr. Fantastic, zaalarmowany przez swoją aparaturę. Razem ze zdumieniem obserwują otwierający się na niebie portal, z którego po chwili wysuwają się cztery olbrzymie obeliski, wbijające się w wodę wokół Manhattanu.

Obserwujący wszystko na ekranie telewizora burmistrz każe natychmiast wezwać Avengers, w odpowiedzi słyszy, że przecież grupa się rozwiązała. Jeden z jego podwładnych radzi wezwać na pomoc grupę doktora Richardsa. Na razie jednak burmistrz wstrzymuje się z tą decyzją.

W tym samym czasie, pomiędzy budynkami Manhattanu płynie olbrzymia fala, na której unosi się łódź straży przybrzeżnej. Mężczyźni, których fala zmyła z pokładu, zostają nagle złapani przez pole siłowe Susan Richards. Thing pyta, czy to samo zrobiła z wodą i łodzią. Natychmiast otrzymuje odpowiedź w postaci rozpędzonego statku, któremu musi stanąć na drodze. Wytężając muskuły usiłuje go zatrzymać, mrucząc jednocześnie, że Marvel Girl z pewnością zatrzymałaby także łódź. Gdy łódź leży już nieruchomo na asfalcie, Thing zauważa, że Sue nadludzkim wysiłkiem powstrzymuje wodę, która zbiera się nad ich głowami. Szybko wzywa na pomoc Human Torcha, jednak ten walczy z żywiołem w innej części miasta. W tej chwili na całym Manhattanie gaśnie światło. Johnny Storm próbuje uspokoić zgromadzonych na ulicy mieszkańców, którzy opacznie rozumieją jego słowa i przekonani są, że to Fantastic Four stoją za tym atakiem.

Pomimo ciemności w biurze burmistrza wciąż trwa narada. Nagle daje się odczuć potężny wstrząs. Jakaś siła wyrywa z ziemi całą wyspę i unosi ją ku górze. Burmistrz już podjął decyzję, a kobieta odradzająca mu kontakt z Fantastic Four zostaje zwolniona. Chwilę po tym, jak wyciąga specjalną racę, na niebie pojawia się olbrzymia płonąca czwórka.

Autor: dexx

Galeria numeru

Fantastic Four #517

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.