Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #88

Iron Man vol. 3 #88

Iron Man vol. 3 #88

"The Singularity" - part 3

Postacie
Cytat

Pepper Potts: "World's changing, sweetheart. One day humans will be obsolete. One day everybody's gonna be wearing Tony's armor and hooking up to Matrix. Everybody's gonna have super powers!"

Streszczenie

Podszywający się pod Iron Man złoczyńca ciska Starkiem przez okno, prosto do basenu. Dziwi się, że Tony nawet się nie zranił. Nagle zauważa helikopter telewizyjny krążący nad domem. Nie mogąc dopuścić do ujawnienia tego, że Stark jest niewinny, zestrzeliwuje helikopter. Patrząc na wybuch, mówi Tony'emu, że na początku sprawiało mu przyjemność patrzenie, jak  jego życie powoli się strzępi. Nie pamięta, czy superbohater został kiedyś skazany na śmierć za morderstwo. Uciekający Tony dalej nie wierzy, że to prawda co właśnie ogląda i zrzuca winę na hipnozę, albo jakąś kontrolę umysłową.

Otoczony płomieniami złoczyńca, tłumaczy, że przestudiował całe jego  życie i błędy popełnione przez jego dawnych przeciwników, dochodząc do wniosku, że największym było to, że zawsze pozostawiali go przy życiu. Rzucając w Starka wybuchającymi dyskami, mówi, że nieważne ile przyjemności sprawia mu oglądanie go cierpiącego, to musi umrzeć w tej chwili. Wpadający przez okno do domu, Tony, w końcu dochodzi do siebie. Już wie, że to wszystko na pewno jest prawdziwe. Uciekając przed wybuchami, dociera do pokoju Stark łapie walizkę z zapasowym pancerzem. Stojąc na parapecie, zbroja automatycznie nakłada się na jego ciało. Zanim kończy, ściana za jego plecami, eksploduje od promienia repulsora.
Tony używa pola siłowego i widząc zdziwienie przeciwnika, zauważa, że ten nie ma pojęcia, jak korzystać ze wszystkich funkcji zbroi.

Times Square. Happy i Pepper oglądają walkę Iron Manów, która jest filmowana przez jedną ze stacji na telebimach. Kobieta tłumaczy, że miała rację co do niewinności Tony'ego, a oni reprezentują Stark Enterprises i mają obowiązki, szczególnie teraz. Wchodząc do zapieczętowanego przez policję budynku firmy, Happy mówi, ze z tymi wszystkimi dziwakami chodzącymi teraz po świecie, to było tylko kwestią czasu, kiedy któryś z nich przejmie zbroje Starka. Pepper mówi, że on zawsze był przygotowany na taki wypadek. Włączając portal ukryty na ścianie Potts tłumaczy, że Tony był przygotowany na czasy, kiedy technologia zacznie zawodzić. Oboje przechodzą przez niego, a Pepper wita męża w sercu Stark Enterprises, Pokoju Wojennym Tony'ego Starka. Nagle tracą obraz z walki.

Posiadłość Starka. Ludzie ubrani w zbroje Iron Mana wyganiają telewizję z terenów Starka. Przełożony tłumaczy dowodzącemu akcją Komandorowi, aby z rozkazu prezydenta nie włączał się do walki. Ma wyeliminować tego Iron Mana który ostatni będzie trzymał się na nogach po walce.

Walka Iron Manów trwa. Tony używając pola siłowego, znajduje część przednią swojego hełmu, która zostaje zniszczona przez dysk przeciwnika. Wyłaniający się z dymu złoczyńca mówi, że są powody dlaczego bohaterowie chowają się za maskami. Nie chcą żeby ich bliskim stała się krzywda. Wściekły Tony atakuje przeciwnika z całym impetem. Okłada go po twarzy, krzyczą, że Rumiko była bezbronna. Wymieniają coraz potężniejsze ciosy. Złoczyńca mówi, że wie dlaczego zrezygnował z podwójnej tożsamości. To nie dlatego, że nie potrafił dotrzymać sekretu, po prostu kocha być sławą. Wbijając Starka w Ziemię tłumczy, że gdy zniszczył jego operację w Fallujah to jego imię i reputacja zostały zniszczone. Ale to przeszłość, ponieważ jutro będzie znowu bogaty, a jego dobroczyńcy zapłacą za głowę i technologię Tony'ego. Stark pyta się kim on jest. Ujawniający strasznie zniszczoną twarz przeciwnik, każe mu zgadywać.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.