Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #87

Iron Man vol. 3 #87

Iron Man vol. 3 #87

"The Singularity" - part 2

Postacie
Cytat

Terrorysta: "Your ridiculous toys are useless against Iron Man"
Clarence Ward: "Cheer up, pally. Look at me, I'm out billions! You see me cryin'?!"

Streszczenie

Zniszczony budynek Stark Industries. Przybyli na miejsce agenci potwierdzają Happy'emu, że wszyscy członkowie zarządu firmy nie żyją. Próbują również uspokoić będącą w szoku i bełkoczącą Pepper. Kobieta wspomina, że tylko przez przypadek nie zdążyła na spotkanie i również powinna być martwa.

Alexandria, Virginia. Oshima, asystentka Rumiko, obiecuje dziewczynie, że zabije ją jeśli nie zastaną Tony'ego i żeby pamiętała, że teraz jest pewnie ostatnią osobą jaką chciałby widzieć. Fujikawa nie zgadza się z tym, ponieważ wie, że Stark ja kocha i prawie poprosił ją o rękę. Oshima każe jej zdefiniować co znaczy prawie. Rumiko przypomina sobie jedną z dawnych kolacji z Tonym. Miła atmosfera zostaje przerwana przez Clarence'a Warda z Ward Industries który ma pomysły, którymi chciałby się podzielić. Stark wyprasza jednak nachalnego gościa. Rumiko kończy historie, mówiąc, że Ward nie wyszedł, wtedy ona się zdenerwowała i wylała na niego wodę, on zaczął ją wyzywać i wtedy Tony go uderzył. Oshima dalej nie wie jaki to ma związek z zaręczynami. Dziewczyna tłumaczy, że tej nocy znalazła pierścionek w jego marynarce.

Kobiety dojeżdżają przed dom Tony'ego gdzie stoją protestujący. Jeden z nich opowiada o zabiciu przez Iron Mana całego zarządu Stark Industries. Sądzi również, że Tony jest odpowiedzialny za to co stało się w rezydencji Avengers i obwinia go o śmierć Ant-Mana. Kobiety wychodzą z limuzyny. Rumiko mówi, ze zna drogę, którą dostana się do środka. Nad samochodem widać sylwetkę Iron Mana.

Mieszkanie Happy'ego i Pepper. Kobieta nie reaguje na słowa męża i nie potrafi się uspokoić, szukając informacji o Tonym w wiadomościach. Słuchając jednego z mężczyzn w telewizji który broni Starka mówiąc, że nie jest świętym, ale nie miał powodu zabijać zarządu, mówi Happy'emu o czymś bardzo niepokojącym. Właśnie sobie uświadomiła, że po śmierci zarządu, wszystkie akcji z powrotem wrócą do Starka. Hogan jest zaniepokojony, ponieważ wie, że za ukrywanie informacji mogą mieć kłopoty, szczególnie tak ważnych. Pepper mówi, że nie mogą tego powiedzieć, ponieważ Tony będzie wyglądał na winnego i dlatego oboje zachowają to dla siebie. W telewizji, mężczyzna mówi, że nikt nie podejrzewał prezydenta Ward Industries o sprzedawanie broni Al-Kaidzie i innym grupą terrorystycznym. Ale Stark wiedział i zrobił coś z tym.

Irak. Trzy miesiące temu. Iron Man przeczesuje jedną z ukrytych baz terrorystycznych, mówiąc Generałowi o tym, że w końcu na coś natrafił. W środku natrafił na terrorystów i wielkiego robota, przypominającego wyglądem konika polnego. Generał chce wysłać wsparcie, ale Tony który właśnie zostaje obczepiony elektrodami, mówi, żeby tego nie robił, ponieważ właśnie wpadł w zasadzkę. Przez jego pancerz przechodzi wyładowanie elektryczne. Stark mówi Generałowi, że terroryści mają broń, jakiej nigdy wcześniej nie widział. Nagle zostaje zaatakowany przez modliszkę. Stojący w specjalnym pomieszczeniu i obserwujący walkę Arabowie mówią Clarence'owi Wardowi, że jego bron jest bezużyteczna w walce z Iron Manem. Postanawiają zabić mężczyznę, ale ten włącza ultradźwięki umiejscowione w zegarku i zostawia zakrwawionych terrorystów, oddalając się ze stoperami w uszach. W tej samej chwili, Iron Man wylatuje z bazy, która eksploduje. Kobieta w senacie słuchająca opowieści pyta się, że skoro Stark jest taki dobry, to gdzie się teraz znajduje.

Posiadłość Starka. Tony siedzi w kabinie izolacyjnej, ładując swoje mechaniczne serce i rozmyślając o tym, jak szybko nowoczesna technologia mogłaby zniszczyć świat. Dochodzi do wniosku, że nikt nie jest niezwyciężony. Wspomina Rumiko i dochodzi do wniosku, że atak na szczycie ONZ był spowodowany stresem po przejęciu stanowiska Ministra Obrony. Testy nie wykazują żadnych zmian i nadal nie rozumie dlaczego się tak zachował, ale na wszelki wypadek postanawia schować zbroje na jakiś czas. Zmęczony nie zwraca uwagi na przyjście Rumiko i jej asystentki.

Kobiety wchodzą do domu widząc otwarte drzwi. Tony widzi kobiety na kamerach i musli, że ma halucynacje, ponieważ oboje powinny być w Japonii. Kobieta zauważa na sekretarce około dwa tysiące nieodczytanych wiadomości i dochodzi do wniosku, że nie ma go w domu. Nagle promień repulsora spala Oshime. Rumiko widzi Iron Mana ale kolejne uderzenie sprawia, że zakrwawiona upada na podłogę. Wychodzący z pokoju Tony bierze ukochaną w ramiona i płacząc patrzy jak ukochana kona na jego rękach. Nagle atakuje go Iron Man który mówi, że to musi być dla niego jak patrzenie w lustro.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.