Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #86

Iron Man vol. 3 #86

Iron Man vol. 3 #86

"The Singularity" - part 1

Postacie
Cytat

Jedna z pracowniczek o Starku: "A boy with mustache, a drunk in metal suit"

Streszczenie

Nowy Jork. Trzy lata temu. Rumiko Fujikawa pyta się swojego chłopaka, Tony'ego Starka, na czym jest tak skupiony. Mężczyzna odpowiada, ze chodzi o książkę którą właśnie czyta ("Age of Intelligent Machines" futurysty Ray'a Kurzweila - dop.Gamart), która opowiada o rewolucji technologicznej podczas której nauka poszła w zła stronę i wymknęła się spod kontroli. Rumiko drocząc, każe Starkowi się rozchmurzyć.

Kyoto, Japonia. Wczoraj. W telewizji pokazywana jest relacja ze szczytu ONZ na którym Tony groził ambasadorowi z Latverii ("Avengers" #500 - dop. Gamart). Rumiko nie odpowiada na telefony dziennikarzy i bez rezultatu próbuje skontaktować się z Tonym. Gdy słyszy, że jej były został usunięty ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej, rozbija telefonem telewizor. Wściekła krzyczy, że w ogóle się nim nie przejmują, a jak nie robi tego co chcą to zostaje wyrzucony jak śmieć. Asystentka policzkuje ją i każe się uspokoić.

Nowy Jork. Dzisiaj. Lecący nad miastem Iron Man rozmawia ze swoim przyjacielem, Happy Hoganem o sytuacji która miała miejsce podczas szczytu ONZ. Tony tłumaczy, że nie pił alkoholu od lat i czuł jakby ktoś przejął nad nim kontrolę. Happy proponuje żeby dołączył do niego na wakacjach z Pepper, ale Stark odmawia, ponieważ musi się teraz odizolować i przeprowadzić parę testów, ponieważ to się może pogorszyć. Nie może kontrolować swojego zachowania i jeszcze doprowadzi do większej tragedii. Obok Hogana leży gazeta z artykułem o Ward Industries które zostało nazwane zdrajcą techniki.

Tony jest załamany tym, co powiedział Henry'emu Pymowi (przypominał mu o biciu Wasp, sytuacja z "Avengers" #500 - dop. Gamart), ponieważ  wie, że już nigdy tego nie cofnie.Happy zaprasza go na obiad, ponieważ Pepper jest zdenerwowana całą sytuacją. Tony odpowiada, że ma teraz za dużo na głowie, ale miło mu słyszeć, że kogoś obchodzi. Na pytanie o to Gdzie jest Rumiko, Stark mówi, że jest jej lepiej bez niego po czym kończy rozmowę.

Budynek Stark Industries. Zebranie zarządu. Jeden z mężczyzn tłumaczy, że po tym jak Stark zrobił z siebie idiotę na w telewizji muszą zmienić nazwę firmy, ponieważ jego nazwisko doprowadzi ich do upadku. W innym miejscu budynku, trzy pracowniczki rozmawiają o Tonym przypominając, że jest uroczy i bogaty ale przy tym niestabilny, był alkoholikiem i nosi tą przerażającą zbroję. Wchodząca właśnie do łazienki Pepper Potts jest oburzona, jakim prawem mogą mówić takie rzeczy. Przecież to Tony załatwił im na przykład program opiekuńczy dla dzieci i płatne urlopy macierzyńskie. Człowiek taki jak on mógłby zajmować się tylko sobą, a martwi się o nich i o przyszłość całego świata. Zniesmaczona wychodzi na zebranie rady.

Na zebraniu przez okno wpada nagle Iron Man który który potężnym impulsem zabija jednego z pracowników po czym zajmuje się resztą. Niżej, Pepper i Happy wchodzą właśnie do windy, gdy nagle słyszą jakieś eksplozje i winda staje. Happy otwiera drzwi i prosi stojącego za nimi Iron Mana o pomoc. On jednak nie słucha tylko strzela w kierunku wind po czym nie patrząc na grad kul rzuca się w stronę ochroniarzy i odlatuje. Lekko ranni Virginia i Happy przerażeni sytuacją, dzwonią po pomoc.

Lotnisko Kansai, Japonia. Zajmująca miejsce w samolocie Rumiko mówi swojej asystentce, że Tony musi czasami wracać do domu, a ona powinna go bardziej wspierać po czym przypomina sobie wydarzenia z Waszyngtonu sprzed paru miesięcy, gdy oboje byli na przyjęciu. Fujikawa przesadziła z alkoholem. Tony przedstawił jej jednego z ambasadorów który pytał się jak poznali się po raz pierwszy. Rumiko mówi, ze nie pamięta, ale wie, że zaciągnął ją wtedy do łóżka, pewnie nawet nie znając jej imienia po czym odchodzi zostawiając zniesmaczonych rozmówców. Tony idzie z dziewczyną na bok, przepraszając, że przez obowiązki ma dla niej mniej czasu i każe jej być cierpliwą. Dziewczyna jest zdziwiona, że po prostu jej wybaczył. Znowu w samolocie, pyta się asystentki dlaczego go opuściła. Na co ta odpowiada, że nie była w centrum uwagi.

Budynek Stark Industries. Teraz. Stojąca w zniszczonej części budynku Pepper, nie może uwierzyć, że Tony Stark zrobił coś takiego. Happy mówi, że już sam nie wie  w co wierzyć.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.