Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #85

Iron Man vol. 3 #85

Iron Man vol. 3 #85

"Turf War" part 2 - "Uninvited Guests"

Postacie
Cytat

Iron Man: "Warbird destroyed the jammer dish, the radio signal's back. World War III is officially over!"

Streszczenie

Pentagon. Zimmer stracił kontakt z Iron Manem. Jest przekonany, że Stark coś kombinuje. Conrad każe mu się uspokoić, ponieważ mówi o ministrze obrony narodowej. Zimmer przypomina mu o ryzyku. Jeśli Avengers powiedzą publice, do czego był zaprogramowany system pod rezydencją, to Waszyngton nigdy nie odzyska zaufania ludzi. Jeden z żołnierzy informuje, że łączność naziemną i zostali powiadomieni, że kolejny Avenger zbliża się do posiadłości.

Ambasada Avengers. Vision ląduje obok rezydencji, widząc ludzi którzy bez skutku probują się skontaktować z bliskimi. Odpowiada przecząco na pytanie jednej z kobiet o to czy on blokuje połączenia i stwierdza, że to nowy system zagłuszający, który nie był jeszcze sprawdzany i nie przewidywali takich skutków ubocznych po czym fazuje przez mur gdzie wylatujący przez okno Iron Man, przelatuj przez niego i uderza o jedną ze ścian. Oboje wpadaja do środka, gdzie trwa walka z Arsenalem. Oboje myślą o sposobie zneutralizowania przeciwnika gdy ten kieruje na nich miotacz ognia. Tony każe Falconowi ugasić płomienie i chce zabrać przeciwnika na zewnątrz, gdy Vision fazuje przez Arsenala, który wystrzeliwuje wiązkę energii w sufit, przez który przelatuje Gyrich.

Iron Man ratuje Henry'ego, który każe mu przestać wydawać rozkazy, ponieważ sam to aktywował. Ma skończyć z kłamstwami, bo wie, że to jeden z Arsenalów jego ojca i założy się, że chciał go przekazać dla rządu, tylko nie wie dlaczego.

W Pentagonie Conrad jest przerażony tym, że Arsenal został uruchomiony. Zimmer zauważa, że to Avengers blokują sygnał. Jeden z techników odkrywa coś co może się okazać piętą Achillesa u Arsenala, ale nie jest pewny o co dokładnie w tym chodzi. Conrad mówi, że Tony będzie wiedział i każe przekazać mu tą informację jak najszybciej.

Walka z Arsenalem przeniosła sie na zewnątrz rezydencji. Tony próbyje unieść go w powietrze, a Vision używa swojego wzroku termicznego. Niestety ich wysiłki idą na marne, a Arsenal prawie rozdeptuje Wasp, gdy uderza w niego promień energii. Poobijani bohaterowie widzą przed sobą Warbird i jednostkę wysłaną przez Zimmera. Tony wita się z Carol i mówi, że sami muszą zająć się pilnowaniem tej maszyny. Nagle kobieta słabnie, a na pytanie co jej jest, wskazuje na urządzenie do blokowania sygnałów. Absorbuje energię poprzez różne spektra jak dźwięk, światło czy fale radiowe, a przebywanie koło zakłucacza sprawia, że czuje się jakby ktoś pocierał ją po ciele papierem ściernym.

W tym czasie Gyritch odgania ludzi ze SWAT od maszyny, mówiąc, że nic nie może być stąd zabrane, bez pozwolenia. Nagle Arsenal podnosi się i atakuje gazem. Avengers ruszają do ataku. Iron Man natrafia na kobietę, która właśnie dostała od posłańca wiadomość o oprogramowaniu robota.Zaczyna czytać kartkę i nagle dociera do niego, że to nie on odpalił Arsenala tylko stało się to, kiedy Avengers zaczęli zakłócać wszystkie częstotliwości radiowe. Musiał on przez cały czas odbierać jakiś sygnał, a blokada go obudziła. Okazuje się, że maszyna jest połączona z Instytutem Standardowego Czasu Zegarowego, z którym wszyscy są zsynchronizowani. Sygnał był nadawany zawsze na którymś z kanałów zanim oni się urodzili i zanim powstał Arsenal. Jak długo czuł on sygnał zegara był w uśpionym trybie. Wyłączenie tego sygnału musiało oznaczać, że wróg przejął kraj i plan "Spalona Ziemia" ma zostać wykonany. Zdziwiona Warbird pyta kto mógł wymyślić taki sygnał. Tony ironicznie mówi, że jego ojciec dużo pił i każe lecieć za sobą ponieważ ma plan. Wpada z całym impetem na Arsenala, a w tym czasie Carol niszczy zagłuszacz. Maszyna upada bezwładnie.

Falcon pyta Tony'ego, czemu nie powiedział im o wszystkim. Przecież to jest jego dom i może brać z niego co chce.
Stojący z boku Gyrich mówi, że to już nie jest jego dom, a suwerenny teren, a on pracuje dla kogoś innego. Wie o tym wszystko, ponieważ był w środku dłużej niż Stark. Możesz mieć same niepodległe myśli, ale na końcu i tak się okazuje, że jesteś biurem i bronisz biura.Henry ma nadzieje, że teraz wymyśli jakiś rodzaj krzesła który pozwoli mu siedzieć przy dwóch biurkach jednocześnie. Gdy zdenerwowany Tony odlatuje, Gyrich wykrzykuje gratulacje z powodu życia jego życiem.

Muzeum D-Day. Tony Stark wygłasza przemowę z okazji rocznicy inwazji na Normandy. Dziękuje Conradowi, że go tu przyprowadził, bo przez ostatnie wydarzenia prawie o tym zapomniał. Ma nadzieje, że nie będzie żadnych przeszkód między jego pracą, a rola Avengera. Wprowadził też parę nowych pomysłów, ale ominięcie całej biurokracji jest jak wyrywanie włosów z nosa. Nie wie też, czy to najlepsza droga, aby pomóc ludziom którym chce pomóc. Conrad gratuluje mu, ponieważ mówi jak polityk. Musi się przygotować na to, że nie wszystko da się przewidzieć i nie musi wszystkiego robić już, ma na to czas. Może przeżyć w tym miejscu, jeśli tylko wytworzy sobie jakąś zbroję.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.