Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 3 » Iron Man vol. 3 #84

Iron Man vol. 3 #84

Iron Man vol. 3 #84

"Turf War" part 1 - "When World Collide!"

Postacie
Cytat

Iron Man: "Why didn't you just land in the backyard?"
Falcon: "Smells like a dog exploded back there"

Streszczenie

Ambasada Avengers (Avengers stali się suwerenna drużyną i działają pod szyldem ONZ - dop. Gamart). Henry Gyrich wraca właśnie z lunchu w siedzibie ONZ, gdy nagle czuje jakiś nieprzyjemny zapach i widzi przed budynkiem pełne kontenery śmieci. Zażenowany pyta się co one tu robią. Jarvis tłumaczy, że służby sanitarne Nowego Jorku nie wiedzą czy mogą stąd zabierać śmieci odkąd teren stał się suwerennym terytorium. Gdy Gyrich każe wystawić to wszystko na ulicę, Jarvis kontynuuje, że nie mogą tego zrobić ponieważ miasto posiada prawa do chodnika, który został przeznaczony dla protestujących grup. Henry komentuje, ze jest to niedorzeczne ponieważ są międzynarodowi, tak jak budynek ONZ. Jarvis po raz kolejny załamuje rozmówcę tłumacząc, że nawet budynek ONZ musi mieć specjalne pozwolenia na różne usługi, do tego maja własną policję, pocztę, a nawet własne znaczki, a Avengers stali się suwerenni za szybko i nie przemyśleli wszystkich detali. Gyrich każe mu to załatwić.


Jedno z laboratoriów Starka. Właśnie testowane są nowe zbroję przygotowane przez Tony'ego Starka dla Armii USA. Oddział nazywany Bushmasters szybko rozkłada ubranego w specjalną zbroję, przyjaciela Starka, Carla Walkera (Należał do Iron Legionu stworzonego przez Tony'ego w "Iron Man" #300 - dop.Gamart). To wszystko jest częścią planu, najpierw sprawić by żołnierze byli niezniszczalni na polu walki i nie musieli używać zabójczej broni, aby wygrać z przeciwnikiem. Armia ma tylko zatwierdzić ustalony budżet i mogą robić interesy. Przybyli senatorowie mówą jednak, że nie chcą rozmawiać o budżecie i proszą o prywatną rozmowę.

Tony przegląda akta ściśle tajnego "Project Tommorow". Tony mówi, że jeśli chodzi o grzebanie w jego przeszłości to jest on profesjonalistą. Senator Conrad chce wiedzieć jednak co to jest. Senator Zimmer tłumaczy, że to nazwa tajnego projektu obrony narodowej jeszcze z czasu Zimnej Wojny, przygotowanego na wypadek gdyby Sowieci pojawili się na amerykańskiej Ziemi. Conrad zauważa, że papiery podpisane są nazwiskiem Stark. Tony tłumaczy, że to jedna z tych rzeczy o których jego ojciec, Howard, nigdy mu nie mówił. Główną częścią projektu była zabójcza machina zwana Arsenal. Zanim projekt został zamknięty, jego ojciec pracował nad tym w sekretnym laboratorium pod ich domem na wschodnim wybrzeżu. Zaskoczony senator pyta się czy chodzi mu o posiadłość Avengers. Tony przytakuje mówiąc, że kiedyś natrafili na sprawnego Arsenala, ale dzięki domowi pełnemu bohaterów już nie istnieje. Zimmer z ironicznym uśmiechem mówi, że nie znalazł wszystkiego ponieważ zniszczyli tylko Arsenal Beta Unit, po czym dodaje widząc minę zaskoczonego Tony'ego, że Alpha nigdy nie została odnaleziona i prawdopodobnie znajduje się w luku dla łodzi podwodnych obok posiadłości i prawdopodobnie przetrwała wszystko co działo się w posiadłości na przestrzeni lat. Tony pyta się dlaczego więc wcześniej mu o tym nie powiedział. Zimmer odpowiada, że nie był do tego upoważniony i nie obchodziła ich nawet licencja Avengera. Niestety dowiedzieli się, że każdy Arsenal ma zaprogramowany plan nazywany "Spalona Ziemia", który miał oddziaływać na systemy wodne i elektryczne Nowego Jorku, gdyby zostały podbite i niszczyć infrastrukturę. Wzburzony Conrad pyta, kto na to pozwolił. Zimmer odpowiada, że nie dziwi się ludziom w których wycelowane było 10,000 sowieckich głowic, jeśli jednak informacje o projekcie i "Spalonej Ziemi" w jakiś sposób dostaną się do wiadomości publicznej to oni wszyscy są spaleni. Zdenerwowany Tony pyta czy wiedzą w jakiej sytuacji go to stawia, jeśli zniszczy dowody. Agent nie widzi problemu, ponieważ to praktycznie jego dzieło i znajduje się pod jego domem. Stark pyta się o radę senatora, który mówi, że ta maszyna nadal może być groźna i może powinien chociaż to sprawdzić.

Ambasada Avengers. Falcon podlatuje pod rezydencję obok protestujących. Z opresji pytań ratuje go Iron Man który wprowadza go do rezydencji pytając dlaczego nie podleciał na tyły. Sam odpowiada, że śmierdzi tam jakby ktoś wysadził psa. W środku rozpoczyna się zebranie Avengers w którym uczestniczą Iron Man, Henry Gyrich, Ant-Man, Wasp, Falcon i Black Panther. Tony zaczyna im mówić o sprawie z Arsenalem, gdy przerywa mu podłączony do komunikatora zbroi Zimmer. Tony jest poirytowany przerwaniem spotkania, ale rozmówca mówi mu, że nie może mówić żadnemu z Avengerów, szczególnie Pantherowi który jest władca obcego królestwa, o tej sprawie i ma ją załatwić sam. Iron man zgadza się to zrobić, jeśli pozwolą mu dokończyć spotkanie i w końcu dadzą mu trochę prywatności. Powracający do rozmowy z resztą Tony mówi, żeby zapomnieli o czym wcześniej zaczął opowiadać i przeprasza, ponieważ musi coś załatwić.
T'challa mówi, że to pewnie jakieś sprawy rządowe, ale Gyrich ironicznie pyta jakie to sprawy rządowe mogą być związane z ich piwnicą do której poszedł Stark.

Tony przemierza kanały pod rezydencją i w wyznaczonym miejscu niszczy ścianę. Gyrich pyta Panthera który śledzi Iron Mana co ten robi. Gdy T'challa przedstawia sytuację, Henry odpowiada, że wiedział iż Tony coś ukrywa, ponieważ samolot sił powietrznych już godzinę krąży w okolicach, a radar już drugi raz skanował okolicę. Nagle Stark staje naprzeciw Arsenala Alpha. Wchodzi na jego plecy i prosi o kody do panelu, żeby to wyłączyć. Falcon namierza jakiś sygnał który został wysłany z budynku naprzeciwko. Gyrich każe go zagłuszyć. Iron Man nie może odebrać kodu i w momencie gdy Panther i Wasp się ujawniają, maszyna odzyskuje zasilanie i zostaje wyniesiona na podnośniku hydraulicznym w górę. Przebijając podłogę, trafia prosto do pomieszczeń rezydencji, w miejscu gdzie Jarvis przygotowuje właśnie obiad.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man vol. 3 #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.