Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #25

Ultimate Fantastic Four #25

Ultimate Fantastic Four #25

"Tomb Of Namor" - part 2

Postacie
Cytat

Namor: "The Atlantean race was a million years more evolved than you hairless, snickering apes. Imitating your speech patterns is no more of a challenge than copying the bark of a dog."

Johnny Storm: "Is he insulting us or is that an actual fact?"

Streszczenie

Atlantyk. Namor, mieszkaniec Atlantydy, po tysiącach lat snu wypływa na powierzchnię. Johnny Storm zapala się i atakuje go, rzucając w niego ogniem. Franklin zaczyna się niepokoić o pozostałych członków Fantastycznej Czwórki, którzy pozostali pod wodą. Tymczasem wściekły Johnny przysmaża Atlantydę i pyta się go, co zrobił z jego siostrą i przyjaciółmi. W odpowiedzi od Namora otrzymuje jedynie cios, który posyła go w jeden ze statków. Johnny ląduje w pobliżu materiałów łatwopalnych, co powoduje eksplozję. Chłopak nie ma jednak czasu, aby ochłonąć: Atlantyda atakuje go i wciąga pod wodę. Johnny zaczyna się topić. Doktor Storm krzyczy, żeby ktoś mu pomógł. Wtedy pojawia reszta Fantastycznej Czwórki: Reed związuje sobą Namora, a Sue otacza brata polem siłowym i wyciąga na powierzchnię. Ben podbiega do wciąż trzymanego przez Richardsa Atlantydę i nokautuje go potężnym ciosem. Franklin cieszy się, że jego dzieciom nic się nie stało i mówi im, żeby więcej go tak nie straszyli.

W budynku Baxtera Namor został umieszczony w kajdanach mającym utrzymać najpotężniejszego człowieka na Ziemi, którym Atlantyda w istocie może być. Ben mówi, że Namor nie jest taki silny, przecież łatwo go znokautował. Richards odpowiada, że tak się stało tylko dlatego, że Atlantyda jeszcze nie doszedł do siebie po dziewięciu tysiącach lat snu. Mary Storm ma nadzieję, że Namorowi nic poważnego się nie stało: w końcu jest ostatnim żyjącym Atlantydą i będą musieli się od niego dowiedzieć, co się stało z resztą mieszkańców kontynentu. W tym momencie Namor odzywa się i mówi, że przyczyną najprawdopodobnie była wieloletnia wojna Atlantydy z Lemurią, która ostatecznie doprowadziła do zagłady cywilizacji. Doktor Storm pyta się go, skąd zna język angielski, który powstał dopiero po tym, jak Namor został złożony w krypcie. Atlantyda odpowiada, że nauczył się obserwując ludzi przez ostatnią godzinę, co było dosyć łatwe, ponieważ jego rasa jest o wiele bardziej rozwinięta. Mary Storm proponuje Namorowi rozpoczęcie współpracy, ale ten odpowiada, że woli rozmawiać z Sue. Nz\a razie nie ma zamiaru wyjawiać tajemnic Atlantydy, ale jeżeli dziewczyna zgodzi się spędzić trochę czasu w jego towarzystwie, to być może rozważy propozycję. Reed przypomina mu, że to nie on powinien stawiać warunki, ale Namor bez żadnego trudu uwalnia się z więzów. Johnny i Ben przygotowują się do walki, ale Atlantyda mówi, że gdyby chciał, to już by ich pozabijał. Poza tym, to nie on rozpoczął walkę nad Atlantykiem, jedynie się bronił. Johnny przyznaje mu rację. Namor mówi, że chce wyjść na zewnątrz w towarzystwie Sue. Jej rodzice się zgadzają, jeżeli ma to pomóc w dowiedzeniu się więcej o Atlantydzie. Reed jest zaskoczony, że jego dziewczyna przystaje na propozycję. Sue mówi, że sama jest w stanie się o siebie zatroszczyć. Richards odpowiada, że wie o tym, ale ze smutkiem dodaje, że Namor jest bardzo przystojny. Sue mówi z wahaniem, że nawet tego nie zauważyła.

Później, Mary odwiedza Reeda w jego laboratorium. Ten pracuje na miniaturowymi duplikatami Ultimates i Fantastyczną Zero-Piątką, gigantycznym pancerzem. Kobieta mówi, że Richards powinien był zareagować w jakikolwiek sposób, kiedy Sue zgadzała się na wyjście z Namorem. Reed pyta się, czy Mary przyszła do niego w jakimś konkretnym celu. Ona mówi, że chce pomocy chłopaka przy tłumaczeniu napisów z piramidy, w której spał Namor. Uważa, że można by było potraktować to jak łamanie kodu. Mówi, że wie o tym, że umysł Reeda rozciąga się jak jego ciało i że staje się mądrzejszy z dnia na dzień. Obiecuje, że nikomu nie powie, jeżeli mu pomoże.

Sue i Namor przechadzają się po Central Parku. Atlantyda, patrząc na dwa roboty, które idą za nimi, stwierdza, że chyba nikt mu nie ufa, ale dziewczyna mówi, że to zrozumiałe środki ostrożności. Pyta się, jak się czuje w świecie pełnym samochodów i innych wynalazków. Namor odpowiada, że ponieważ jego kontynent był o wiele bardziej rozwinięty, wydaje mu się, jakby był na wycieczce w muzeum. Mówi, że Sue jest bardzo interesującą dziewczyną, otoczoną ludźmi, którzy jej nie doceniają, jak jej matka i chłopak. Nagle Namor łapie ją i szybkim skokiem przemieszcza się o parę przecznic dalej, ponieważ chce pobyć z nią sam na sam. Sue mówi, żeby Atlantyda zabrał ręce, a kiedy on jej nie słucha, dziewczyna odpycha go polem siłowym. Namor, wściekły, że Sue go odrzuciła, uderza ją. Dwa roboty, które w międzyczasie dogoniły parę, atakują Atlantydę falami dźwiękowymi. Namorowi nie robi to krzywdy i szybko niszczy maszyny.

W Budynku Baxtera Reed przetłumaczył język Atlantydy na starożytną grekę, którą z kolei można przełożyć na angielski. Mary jest pełna podziwu i zastanawia się jak można trzymać taki dar w tajemnicy. Nagle Reed mówi, że muszą szybko znaleźć Sue: Namor wcale nie jest królem Atlantydy, a miejsce, w którym spał, nie było grobowcem, lecz więzieniem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.