Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #7

Hulk #7

Hulk #7

"Trouble in Paradise"

Postacie
Cytat

Hulk: "... Now Hulk is here!"

Streszczenie

Banner spada w kierunku paszczy ogromnej, mięsożernej rośliny. Przed śmiercią ratuje go nadlatujący Vision. Tuż za nim podąża reszta Avengers. Iron Man każe wytłumaczyć Candlerowi, czym jest wielka roślina. Ten odpowiada, że jest zbawieniem całej ludzkości. Avengers nie są do tego pomysłu przekonani. Banner wyjaśnia im, że mężczyzna nazywa się Owen Candler. Zaskoczony Iron Man zna to nazwisko, ale mówi, że on nie powinien żyć. Bruce informuje go, że naukowiec znalazł sposób, żeby oszukać śmierć. Znalazł też sposób, aby stworzyć tych wszystkich ludzi, którzy mieszkają w wiosce.

Iron Man dokonuje pomiarów. Wyczuwa we wszystkim dookoła ślad psychicznej energii. Reszta grupy potwierdza. Nagle Candler atakuje Iron Mana z zadziwiającą siłą i niszczy jego urządzenie pomiarowe. Mówi, że są tak źli, jak Banner. Nagle Bruce zauważa na ręku Candlera mech. On także jest rośliną. Widzi to także "Betty", do której również dociera prawda o niej samej.

Iron Man ma wszystkiego dość. Dzięki obliczeniom generuje odpowiednie fale, które neutralizują działanie psychicznego pola. Efekt pojawia się szybko. Wszystkie twory Candlera dezintegrują się. Banner po raz kolejny widzi umierającą żonę. Jest wściekły na Candlera za to, że w ogóle ją stworzył. Candler każe mu uważać, bo pomimo osłabienia jest w stanie zgnieść Bannera niczym robaka.

Nagle Banner zmienia się w Hulka. W powietrzu dzięki interwencji Iron Mana nie ma już blokującej transformację psychicznej energii. Hulk potężnym ciosem uderza Candlera. Mężczyzna po uderzeniu szybuje w siną dal.

Avengers przygotowują się do obezwładnienia Hulka. Pierwszy cios zadaje Wonder Man. Jednak szybko dosięga go riposta jadeitowego potwora. Vision syntezuje się przez jego ciało, ale na Hulku nie robi to wrażenia. Jednak sam Vision jest bezpieczny, gdyż także Hulk nie może nic mu zrobić. Nagle Wanda, Tony i Vision jednocześnie strzelają energią w zielonego potwora. Wybuch jest dość spektakularny, ale przynosi mierny efekt. Hulk wciąż stoi na nogach. Uderza dłońmi, tworząc uderzeniową falę, która odtrąca Avengers. Atakuje go Wonder Man, jednak i on zostaje odtrącony potężnym ciosem. Następnie Hulk wyrywa wielki kawał twardej ziemi i rzuca nim w Iron Mana i Visiona. Avengerom udaje się jednak poradzić z tym atakiem. Stark mówi o bezcelowości takiego działania. Jedyne, co udaje się im osiągnąć, to większe poirytowanie potwora. Wanda wykrzykuje, że nawet siła Hulka nie ma znaczenia w starciu z jej mocami. Nagle pod Hulkiem pęka ziemia. Z dołu wyłania się wielka roślina. Jest tak wielka, że zajmuje całe akry powierzchni. Atakuje Avengerów i Hulka. Iron Man każe im uważać, walcząc z nią. Wydaje się być inteligentna, więc nie należy jej krzywdzić. Hulk irytuje się, że kolejny przeciwnik atakuje go.

Vision ratuje Wandę. Pyta się jej, czy taki chciała osiągnąć efekt, kiedy rzucała zaklęcie. Kobieta przyznaje, że mogło ono nie być rzucone w najdogodniejszym momencie.

Walczącego i krzyczącego Hulka, na monitorze w swojej jaskini, ogląda Tyrannus. Każe swoim sługom przygotować manipulator. Aby jego plan zadziałał, świat musi bać się Hulka jak nigdy wcześniej. Każe się sługom pospieszyć. Umysł zielonego potwora podczas walki będzie łatwiejszy do opanowania. Przygotowania rozpoczynają się.

Walka na powierzchni trwa. Hulk jest coraz bardziej zły, więc jest coraz silniejszy. Niestety oznacza to, że jego umysł coraz bardziej się zaciemnia. Niestrudzenie i z wielką żarliwością walczy z ogromną rośliną.

Avengers zdają sobie sprawę, że roślina będzie musiała być zniszczona. Nagle słyszą dziwny dźwięk dobywający się z jej wnętrza. Wanda dzięki zaklęciu otwiera tunel, który ukazuje źródło dźwięku. Jest nim Candler. Mężczyzna krzyczy. Do tej chwili rośliny były nieme, teraz się to zmieniło. Cały gniew roślin wypuszczany jest w tym jednym krzyku. Całe cierpienie, jakiego doznały, znajduje swoje ujście. Wydobywa się dźwięk przypominający ten, który powstaje, gdy przejeżdża się paznokciem po tablicy. Ale jest dziesięć tysięcy razy silniejszy.

Candler przemienia się. Jego ciało wygląda, jakby zrobione było z pnączy. Zaczyna tracić ludzki wygląd. Wykrzykuje, że już nic nie mogą zrobić. A on się mylił. Rośliny nie uratowały mu życia, one je skonsumowały. Mówi, że nie jest Candlerem, jest stworem, który pamięta bycie nim.

Mimo to, Wonder Man chce mu pomóc. Candler, przypominający teraz bardziej roślinę, niż człowieka, zaczyna uciekać. Wykrzykuje przy tym, że wszystko stracone. Rośliny zrobią to, co im kazał. Skonsumują wszystko. Stwór ze strachu przed tym, co uczynił, ucieka na bagna.

Avengers postanawiają jednak nie ścigać go teraz, a zająć się rośliną. Stwór, zdaje się, nie ma już żadnych cech Candlera. Ucieka przed siebie kierowany jedynie strachem. Nagle wyrasta przed nim Man-Thing. Łapie uciekiniera za gardło i spala go na popiół. Bowiem wszystko, czego dotknie Man-Thing i co zna strach, płonie. Bagienny potwór po skończeniu dzieła odchodzi.

Kilkaset metrów dalej. Roślina nagle zaczyna się dezintegrować. Po chwili dzieje się to ze wszystkim wokół. Jak powiedział Candler Bannerowi, nic na bagnie nie było prawdziwe. Wszystko było pozostałościami wzmocnionymi przez umysł Owena. Dlatego także Man-Thing dezintegruje się.

Avengers są zdezorientowani nagłym zakończeniem walki. Stwierdzają także, że Hulk zniknął.

Hulk jest już kilkaset mil dalej. Sfrustrowany walką po prostu odszedł. Dzięki swoim potężnym skokom znalazł się w dżungli z dala od bagna i jakiegokolwiek hałasu i walki.

Jego śladem, po niebie, podąża odrzutowy samolot. Wyskakuje z niego jedna osoba. Hulk widzi ją, jak spada na ziemię. Myśląc, że to nowy wróg, rusza w jego kierunku. Okazuje się, że miał rację. Na walkę z nim przybył Wolverine.

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.