Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #16

Ultimate Fantastic Four #16

Ultimate Fantastic Four #16

"N-Zone" - part 4

Postacie
Cytat

Nihil (widząc chorego Johnny'ego): "The smallest one among you appears to be defective, by the way. I think it's nice that you bring him with you. Other species would have cooked him by now."

Streszczenie

Reed, Sue, Ben i Johnny kończą zakładać skafandry przed wejściem do obcej stacji kosmicznej. Sue pyta się brata, czy wszystko z nim w porządku, ponieważ nie wygląda dobrze, ale on odpowiada, że nic mu nie jest. Po chwili czwórka przyjaciół wychodzi z "Wypasu" i tunelem dostaje się do włazu, a przez niego na pokład stacji. Obcy oczyszczają pomieszczenie z powietrza i napełniają swoją atmosferą, w której według Reeda człowiek nie przeżyłby nawet trzech sekund. Po chwili jeden z mieszkańców stacji wchodzi drugim włazem. Tłumacz Reeda początkowo przekłada słowa kosmity na wrogo brzmiące zdania, aż w końcu przyczepia on do hełmu Richardsa małe urządzenie, dzięki któremu przedstawiciele obu gatunków mogą się porozumiewać bez przeszkód. Gospodarz przedstawia się jako Nihil, co jest tytułem noszącym przez przywódców w jego kulturze, i wita ich w swym domu. Wyraża zdziwienie, że ich statek nie jest przystosowany do podróży międzygwiezdnej, a pomimo to dotarli tu z daleka. Zaczyna prowadzić ich do swojej kwatery, opowiadając jednocześnie o stacji kosmicznej. Według jego słów jest to obóz rozbitków, którzy przybyli jak najbliżej słońca. Ich wszechświat umiera i pozostało mu około pięciuset tysięcy lat, zanim centralna gwiazda zgaśnie. Reed mówi, że on i jego przyjaciele przybyli z innego wymiaru, który znajduje się bezpośrednio nad Strefą N. Nihil mówi, że w takim razie jest tak, jak myślał – kolejne wymiary ułożone są jeden nad drugim, od najprostszych do najbardziej złożonych. Zauważa, że ludzie mogliby się wiele nauczyć od jego gatunku i jego świata, co pomogłoby im przygotować się lub nawet zapobiec końcowi ich wszechświata. Nihil zauważa, że najmniejszy z ludzi wygląda na uszkodzonego. W tym momencie Johnny pada na ziemię. Sue szybko podbiega do niego i zauważa, że skóra jej brata jest szara i zniszczona. Krzyczy, że muszą go zabrać z powrotem na statek, więc Ben go bierze na ręce i wynosi. Reed mówi do Nihila, że chciałby jeszcze kontynuować rozmowę, ale teraz przeprasza, bo muszą odejść. Po wyjściu ludzi, obcy rozpościera skrzydła, unosi się w powietrze i ląduje na wyższym poziomie, po czym mówi do siebie, że jemu też przykro, że jego goście będą musieli odejść.

Na pokładzie promu Sue podłącza Johnny'ego do kroplówki, co ma utrzymać go w stabilnym stanie podczas drogi powrotnej. Patrząc na Reeda mówi, że muszą wracać już teraz. On z żalem zgadza zgadza się, ale najpierw chce wytłumaczyć Nihilowi, co się stało, i ustalić jakiś sposób kontaktu między stacją a Budynkiem Baxtera. Sue mówi, że wie, co się stało Johnny'emu. Jest tak, jak się obawiali – chłopak zużył naskórek, który wykształcił po wypadku, i jego ciało się wypala. Jeżeli nie wymyślą jakiegoś sposobu leczenia, to Johnny umrze. Reed decyduje się wracać, tylko najpierw chce pożegnać się z Nihilem. Zabiera ze sobą Bena, żeby nie pozwolił mu wciągnąć się w rozmowę.

Podczas powrotnej drogi do kwatery Nihila Reed mówi, że nie przyjrzał się stacji dokładnie za pierwszym razem, ale teraz wygląda mu na to, że została zbudowana z pociętych na części statków kosmicznych. Ben mówi, żeby przyjrzał się jej mieszkańcom – wyglądają na uwięzionych, bez możliwości opuszczenia stacji, nie mają żadnych rzeczy. Grimm zastanawia się więc, czy czasem nie przylecieli tu, żeby się zaopatrzyć, a zostali okradzieni z całego dobytku. Reed jest rozczarowany, że zawsze spotyka ludzi niegodziwych, którzy chcą wykorzystywać innych. W kwaterze Nihila Richards mówi, że chciałby ustalić metodę komunikacji. W ten sposób ludzie mogliby dostarczać zaopatrzenie dla gatunku Nihila w zamian za technologie. Obcy zauważa, że rzeczywiście mogą wiele zaoferować, ale nie chcą w zamian jałmużny. Mówi, że jego kasta cechuje się długim życiem i on mógłby przeżyć jeszcze milion lat, ale nie będzie mógł, ponieważ jego świat umrze wcześniej, co dla niego jest nie do przyjęcia. Uważa, że świat Reeda znacznie bardziej by mu odpowiadał. Zabierze więc Sue, Johnny'ego i ich statek na Ziemię, ale Reed i Ben rzeczywiście będą musieli już odejść. Następnie przyciska guzik na konsoli i urządzenia tłumaczące przymocowane do hełmów Ziemian eksplodują, wystawiając ich na działanie zabójczej dla nich atmosfery.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.