Avalon » Serie komiksowe » Thor vol. 2 » Thor vol. 2 #84

Thor vol. 2 #84

Thor vol. 2 #84

"Ragnarok" - part the fifth

Cytat

Loki: "Runes! Where did you learn the magic of the runes? I'm shocked, Thunderhead. Shocked... and proud. You'll be learning to read next?"

Streszczenie

Thor jest teraz ślepy, ale otrzymuje jako towarzyszy kruki Odyna. Ponieważ jeden reprezentuje myśl, a drugi pamięć, widzi teraz jednocześnie wszystko to co jest i było. Uosobienie mocy wskazuje mu gałąź, na której powiesił się Odyn by zmartwychwstać i oświadcza, że będzie musiał zrobić coś więcej - stawić czoła samej śmierci. Wiesza się więc na łańcuchu i jak niegdyś jego ojciec, wisi tak przez długi czas. Wkrótce czuje, że zaczyna rozumieć Odyna i jego więź z ojcem wzmacnia się, tak samo jak więź z jego ludem. Skupia się na magii run i dzięki mocy studni Mimira sięga świadomością ponad czas i przestrzeń, głębiej niż elementarne budulce wszechświata, aż zagląda w ostateczną pustkę i widzi całą przyszłość. Wie, co powinien zrobić, ale także pojmuje, dlaczego ojciec wysłał go na ziemię jako śmiertelnika, więc zaczyna się szamotać i zrywa się z łańcucha z krzykiem, że nie zgadza się na to. Jest już jednak za późno - umiera.

 

W następnej chwili, znajduje się na zimnym pustkowiu krainy umarłych, a Hela zjawia się osobiście, by dorwać go w swoje ręce. Kreśląc runę na śniegu, Thor wzywa imię Odyna, a jego duch zjawia się i podnosi go, by zabrać daleko stąd.

 

Teraz znajduje się w zupełnej ciemności, jedynie w towarzystwie kruków. Nagle, pojawia się przed nim pięć ogromnych postaci, a przywódca Tych Którzy Siedzą W Cieniu oświadcza, że dzięki swej ofierze stał się godny ich uwagi. Thor oświadcza, że chociaż zawsze byli zagadką dla jego ludu, teraz - dzięki wizji innej niż wzrok - widzi ich doskonale i wie, kim są ci starzy bogowie. Ich przywódca odgraża się, że nikt nie zdoła ogarnąć ich istoty, ale Thor twierdzi, że są niczym więcej jak dziećmi, dla których Asgard jest zabawką i rozkoszują się jego ciągłymi cyklami śmierci i odrodzenia. Przywódca tamtych oświadcza, że zna przyszłość i przeznaczenie Thora, więc nie lęka się go. On jednak twierdzi, że Odyn znalazł sposób, by ukryć go przed ich wzrokiem i przerwać cykl - dlatego wysłał go na ziemię jako śmiertelnika. Ogłasza, że dość ma manipulacji i szeroko otwiera oczy, a te rozbłyskują błękitnym blaskiem.

 

Pojawia się znowu w Hildstalft - dokładnie w miejscu, skąd zniknął, Zauważając zmasakrowane szkielety swoich kozłów zgaduje, że był tu Loki. Wcielenie mocy Odyna znów pojawia się przed nim, aby spytać jak się czuje. Thor odpowiada, że dzięki spotkaniu z ojcem czuje się lepiej i gotów jest znów objąć jego moc, by splunąć w twarz tym, którzy kpią z bogów, jakby byli niczym.

 

Przenosi się do Walhalli, odbudowanej teraz według planów Lokiego, by przyjrzeć się miastu, zanim wezwie swoje odziały do ostatecznej bitwy. Nagle, zaskakuje go atak Mangoga. Chociaż potwór stał się silniejszy dzięki magii Lokiego, Thor zatrzymuje go jedną ręką i nic sobie nie robiąc z serii ciosów, prostym zaklęciem rozrywa ciało bestii. Wzywa swego brata, by ostatecznie się z nim rozmówić, a Loki pojawia się jako olbrzymia projekcja i szydzi z jego czarów dowodząc, że jest silniejszym magiem. Kiedy jednak odkrywa, że jest to magia run przyznaje, że jest pod wrażeniem i pojawia się obok Thora osobiście. Oświadcza, że teraz on jest władcą Asgardu i pyta, co zamierza z tym zrobić, lecz tym razem Thor nie będzie z nim rozmawiać i pytać o powody, bo poznał już je wszystkie. Wie, że nienawiść Lokiego bierze się z faktu, że Odyn zabił jego ojca, olbrzyma i skierowana jest przeciwko każdemu, kto dzierży Mjolnir. Loki przez chwilę nie wie co powiedzieć, ale potem oświadcza, że nie zamierza niszczyć Asgardu, ale zjednoczyć go na zawsze pod swoimi rządami i nic go nie powstrzyma. Thor odpowiada, że wkrótce przybędzie ze swoją armią, ale Loki tylko się śmieje i zamierza dać mu pokaz swojej potęgi, ożywiając kamienne trolle, by go zaatakowały. Jednym ruchem, Thor powala je wszystkie, a następnie przywołuje zaklęcie, które zmienia miasto w kupę gruzów. Loki rozpacza nad zniszczeniem Walhalli i twierdzi, że nigdy togo nie chciał, a jedynie pragnął objąć swoje dziedzictwo. Thor odpowiada, że zna jego prawdziwe powody, ale teraz nie mają one znaczenia, bo liczy się tylko to, co nastąpi - kara. Magicznie oddziela głowę Lokiego od ciała i zabiera ją ze sobą, aby i on mógł być świadkiem ostatecznej bitwy. Wcielenie mocy Odyna pojawia się raz jeszcze i stwierdza, że przez ludzkie emocje nie może dostrzec jego zamiarów, dlatego pyta, co zamierza. Thor odpowiada, że niekończący się cykl życia i śmierci zbyt długo karmił energią Siedzących W Cieniu, dlatego zamierza przerwać ten cykl. Loki stwierdza, że chyba zwariował, bo skoro cykl trwa od początku świata, wszystkie te śmierci nie mają znaczenia ani honoru, jednak Thor odpowiada, że prawdziwą wartością jest życie i chce żyć, ale to mogą osiągnąć wszyscy tylko dzięki śmierci, dlatego osobiście sprowadzi Ragnarok.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Thor vol. 2 #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.